| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu un sfat din partea voastra.Acum vreo 5 ani am avut o relatie cu un baiat cu care atunci cand ne am despartit nu am mai avut mare legatura.Acum in iarna a venit acasa din strainatate si am inceput sa iesim, a fost ok, ne am distrat. Dupa ce a plecat am aflat ca a inceput sa puna suflet in "prietenia" noastra si sa si doreasca mai mult.am inceput sa vorbim zilnic pe mess, ma suna o data pe saptamana el fiind in strainatate.am stabilit sa reluam relatia cand el va veni in tara dar sa vorbim in continuare.acum vreo cateva zile am aflat de la prietenul lui care acum a plecat si el in straintate ca ar avea alta relatie. m am suparat, l am sunat, insa el mi a spus ca nu e cazul sa ma ingrijorez. discutia s a incheiat frumos insa de atunci(au trecut 2 saptamani)nu m a mai sunat(acum o saptamana a fost ziua mea si nici macar atunci nu a facut-o). ma gandesc ca acel prieten mi a facut reclama gratuita si aiurea pentru ca sunt sigura ca ma place si e putin gelos.nu stiu ce sa fac, am ramas cu o dilema ingrozitoare. ce ma sfatuiti sa fac? acest baiat a fost primul baiat pe care l am iubit candva, nu as putea sa spun lucrul asta si acum insa am un sentiment f aiurea.va multumesc!

Răspuns Câştigător
| AnElIkE a răspuns:

Pai in primul rand vorbeste cu el si lamuriti problema si asa iesi si u din dilema si te si lamuresti cu totul

| rOxAnNe02 a răspuns (pentru AnElIkE):

L am sunat insa nu raspunde...

8 răspunsuri:
| AnElIkE a răspuns:

Lasa-i mesaje peste tot si intreaba-l dar mai ales cand va veni in tara trebuie sa purtati o dicutie serioasa... vreau si eu funda daca se poate...kiss

| rOxAnNe02 a răspuns (pentru AnElIkE):

Nu stiu cat e de ok sa il stresez...insa o sa incerc si astahappy

| AnElIkE a răspuns (pentru rOxAnNe02):

Vreau funda imi dai?

| AnElIkE a răspuns:

Gatha mersi esti o dulke

| rOxAnNe02 a răspuns (pentru AnElIkE):

Si u un copil de 15 anitongue
Ti am dat funda nu pentru ca mi ai dat un raspuns folositor ci pentru simplul fapt ca mi plac copiihappy

| helle a răspuns:

E destul de complicata situatia. Cand sunteti in acelasi oras este mult mai simplu sa stii ca o persoana draga nu iti raspunde la telefon. Incearca sa il mai suni, iar daca tot nu raspunde si nu te suna inseamna ca ori are o problema ori ceea ce ti-a spus prietenul sau e adevarat. Incearca sa treci peste si sa nu te mai gandesti si poate cand se va inaorce definitiv vei ramane surprinsa de comportamentul sau ( eu cred ca va veni din nou la tine sa iesiti impreuna si ca iti va da o explicatie destul de buna)

| rOxAnNe02 a răspuns (pentru helle):

Stii ce e mai greu practic? ca nu stiu ce sa fac...nu am niciun raspuns.nici bun nici rau. exact acum i am trimis un sms insa nimic... o sa mi ramana sa astept pana maine, dar sincer, nu am nicio speranta.