| Nextone a întrebat:

As vrea parerile tuturor(mai ales ale baietilor dar si fetelor)! Sunt cu un baiat de 2 ani jumate.Suntem aproape de aceeasi varsta eu am 18 ani iar el este mai mic cu jumatate de an.Suntem la acelasi liceu si ne cunoastem din scoala generala unde am fost colegi de clasa.De cand ne-am cunoscut am simtit ca este ceva special intre noi... iar de cand am inceput la liceu suntem impreuna. El este ravnit de multe fete frumoase iar eu sunt mai simpla.La inceputul relatiei ma mintea foarte mult, desi am aflat asta numai dupa un an, acum este mai bine.Ne certam destul de des desi ne iubim. El zice ca pe mine ma vrea tota viata dar nu stiu ce sa cred.Nu stiu daca este posibil ca un baiat sa stea atata timp cu o fata, ma refer de acum si toata viata.Este posibil, nu se plictiseste, el ca baiat poate sta atat cu o singura fata, nu este prea iute? Oare ar trebui sa ne despartim si sa fim impreuna mai incolo cand ne casatorim?(desi nu este nimic sigur si nu stiu daca putem sta despartiti). Mi-e frica tot timpul cand merge undeva sa nu ma insele si alte chestii...desi niciodata nu am aflat ceva concret. Vreau niste pareri.
Multumesc si fundahappy

7 răspunsuri:
| Jack a răspuns:

FFFF sa ma chinui sa-ti scriu? sa nu ma chinui laughing? o sa iti atrag atentia numa asupra unor puncte :*
1.)"el spune ca pe mine ma vrea toata viata dar nu stiu ce sa cred " fetito sti duma aia "niciodata sa nu promiti un lucru daca nu esti 100 % sigur ca vei reusi sa faci acel lucru " mna el a auzit de ea dar vad ca tu nu prea :* asta e asa de moment viseaza si el sau e doar vrajealahappy!
2.)"Oare ar trebui sa ne despartim si sa fim impreuna mai incolo cand ne casatorim?" nu stiu cum ai putut sa spui prostioara asta happy sa fim seriostongue voi daca rupeti de tot legatura o luna cand te v'a intreba cineva cum il cheama o sa stai pe ganduri sa-ti mai amintesti crede-malaughing ( metaforic vorbindlaughing ), nu trebuie sa te desparti de el daca nu doresti!
3.)"Mi-e frica tot timpul cand merge undeva sa nu ma insele si alte chestii" asa il impingi mai tare in gura lupului crede'ma tongue nu are rost sa te stresezi mereu cand iese el in oras cu astfel de ganduri ca doar ai si altceva mai bun de facut am dreptate?batting eyelashes si in al doilea rand daca vrea sa te insele o va face probabil fara ca tu sa afli tongue deci chiar nu are rost sa te consumi happy!
4.)"desi niciodata nu am aflat ceva concret" mai asta mi-a placut :p printre putinele randuri in care m'ai surprins in bine laughingrealista la faza asta :p majoritatea fetitelor is ff prostute si spun clar "desi nu m'a inselat niciodata pana acum waiting " de parca ar sti ele ce si cum laughing! doar cred ca stiu :p si asa e si invers la sexul opuslaughing!
Eu spun sa ai mai mult incredere in tine tongue si sa nu mai stai asa cu frica in san tongue ca doar a avut el motivele lui pentru care te-a ales pe tine tongue si vrea sa te pastrezehappy!
Sper sa te fi ajutat macar umpicut, e bine ca incerci sa te informezi si ca incerci sa gasesti o solutie la problema care te macina! Incearca sa preiei controlul in relatia voastratongue baietilor le plac fetele active happy sa iesi in discoteci la plimbari orice tongue sa nu devii prea monotona. Bafta :*!

| dulcykaLy a răspuns:

Nu tb sa iti fie frica. incearca sa fii mai detasata. si sa nu suferi daca cumva se va intampla sa te insele. Daca iti este frica nu faci altceva decat sa atragi ghinionul. Asa mai bine fii optimista. I Iti spune o fata de 20 de ani. care are o rel de 5 ani de zile. :* te pup

Răspuns utilizator avertizat
| 1992 a răspuns:

In primul rand la baza unei relatii sta increderea, e nasol sa-ti fie friica in felul asta inseamna ca totusi nu e dragoste adevarata daca el ar face asta, in al 2-lea rand tot ce pot eu sa zic e sa lasi timpul sa decida oricum o sa faca asta, daca va despartiti acum o sa cunoasteti alte persoane si poate pana cand va planuiti sa va casatoriti va schimbati parerea va schimati categoric caracterul si poate unul din voi o sa fie casatorit atunci iar daca stati impreuna tot o sa va despartiti unul din voi sigur o sa se plictiseasca.Bafta!:*

| Lucian_4323 a răspuns:

Ma o relatie de iubire sa fie puternica trebuie contruita in timp... temelia este increderea, sinceritatea daca ti-e frica inseamna ca nu ai incredere in el... si chestia cu casatoria. parerea mea nu acum ai debia 18 ani ma asteapa ma ca mai incolo ai sa vezi care este viata si cum este o relatie de iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

straight face daca esti cu el de 2 ani jumate si zici ca sa te desparti de el?straight face si sa te impaci cu el cand va casatoriti? doamne. asatea`s vise. casatorie! ca sa te casatoresti cu el va trebui sa stai impruena cu el nu sa ii dai papucii ca ti`e frica sa nu te insele si ca deja sunteti de 2 ani jumate impreuna laughing si ce? daca chiar tii la el nu ar trebui sa te gandesti la despartire chatterbox
e.tu te gandesti la casatorie, ceea ce e mult mai stupid.
eu zic : stai cu el. vezi pe viitor ce se poate intamplathinking

| The best!! a răspuns:

Sall.sa stii ca nu e o idee buna sa va despartiti si sa fiti impreuna mai tarziu,e total aiurea pentru ca el o sa te insele mai rau... daca tu zici ca poate te insala,in acest timp in care voi ati fi despartiti v-ati distanta unul de celalalt si relatia nu ar mai continua...
Nu inteleg de ce voi fetele ganditi asa, nu trebuie sa pierzi pe cineva la care tii, nu poti sa-i spui sa va despartiti un timp si dupa sa va impacati pentru ca nu va merge...Si mie mi-a propus la fel o fata si nu a mers, ne-am despartit definitiv!