| kiribui a întrebat:

Am avut o relatie de aproape un an, dar nu m-am inteles niciodata cu el. Tot timpul trebuia sa ajungem la certuri, scandaluri, dezamagiri etc. Aveam impresia ca nu am fost un cuplu normal, care sa se iubeasca etc. La noi era o obisnuinta :sa ne certam, sa ne despartim, sa ne impacam s. a. m. d. Am stat si despartiti o perioada, dar tot vorbeam. Nu stiu ce sa mai fac. Orice pas pe care il fac trebuie sa il afle mama si nu inteleg ce vrea demonstreze cu asta?! asta acum in prezent. nici acum nu suntem impreuna si nu il inteleg deloc. El iese cu fetele (prietenele mele, dar eu nu am voie sa ies cu niciun baiat. Am incercat sa pun capat relatiei, dar nu reusesc sa "scap " de el. ma jigneste. Nu stiu ce sa mai fac, sunt tare confuza!

9 răspunsuri:
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Daca intr-adevar vrei sa nu mai continui relatia, nu exista nu se poate. Se gasesc metode suficiente, de la caz la caz. Nu trebuie sa-i dai voie sa-ti monopolizeze viata, caci nu are niciun drept asupra ta. Mai ales ca relatia nu are nici macar prea mare vechime. Evita-l, ignora-l si vezi-ti de drum fara el. Oricum, daca acesta ii este comportamentul, prea bine nu-ti va fi in preajma lui. Boala lunga, moarte sigura...

| cineva_4576 a răspuns:

Daca nu esti genu de femeie care poate accepta asta, fugi acum cat nu e prea tarziu.
O spun din proprie experienta si bine nu am ajuns fiindca nu am fugit la momentul potrivit.
Mie imi pare a fi obsedat de control si un nesimtit.
Nu are rost, daca vrei respect si iubire nu cauta aceste lucruri la el fiindca nu le vei primi avand in vedere ca dupa nici un an de relatie voi ati avut atatea certuri si deja iti impune ce sa faci cu cine sa iesi etc.
Mai incolo se vor mari pretentiile.
Gandeste-te de 2 ori inainte. Sfatul meu, poate nu o fi ala asa negru, dar eu am trecut si trec printr o situatie asemanatoare si nu mi e bine deloc.
Si crede ma ca am indurat ce nu ar indura multe femei, si tot nu primesc respect sau recunostinta. Nu se poate schimba, asta a fost si este baza lui, sa manipuleze si sa controleze lumea si pe cei din jur dupa bunul lui plac.
Mai am o intrebare :
Cum se poarta cu mama lui?
O zi buna!

| jvEcu a răspuns:

Incearca treci de la rang-ul de "pisoias" la cineva putin mai viclean; Ia-ti glumele intr-un sac si fa-l de rusine in fata tuturor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa se termine totul. Nici macar nu te respecta. Tu nu esti obiectul nimanui, el nu are dreptul sa-ti spuna cu cine sa iesi sau sa te jigneasca. Daca ai incercat sa pui capat si tot nu a inteles, trateaza-l cu indiferenta, incearca sa-l eviti. La un moment dat va intelege.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harciog, pe site este permis sa-ti alegi numele pe care doresti chiar daca acesta este deja folosit. Sunt deja 3 conturi pisoias si probabil ca vor mai fi si altele. Este permis.

| kiribui explică:

L-am evitat, l-am ignorat, am folosit toate metodele posibile de a-l face sa se raceasca de mine, dar nu el mai mult se aproapie. Sa il fac de rusine? nu prea cred nu sunt genul ala de persoana.

| kiribui explică:

I.am acceptat multe lucruri! Si inca mai accept. Ma deranjeaza faptul ca nu vrea sa ma lase sa imi vad de viata mea. Multi prieteni mi.au zis ca eu am ajuns sa fiu " proprietatea lui " si nu vreau. Cu mama lui se poarta frumos ca e plecata nu o vede decat o data pe an, cam asa. El e genul de persoana care tine in el, niciodata nu da cartile pe fata. Rar imi spune ca ma iubeste si doar atunci cand vede ca il evit, cand sunt indiferenta... I.am spus ca nu mai vreau sa mai fiu cu el, ca nu mai pot continua asa. dar el ma face inconstienta imi spune ca nu stiu ce vorbesc si ma deranjeaza enorm de mult atata timp cat el umbla cu prietene/colege de ale mele si le mai si spune ca eu il "termin psihic"

| Geo_6889 a răspuns:

Incearca ca decat sa te plangi cu ceva la 20 de oameniin jurul unei persoane sa ii spui doar acelei persoane ce te deranjeazahappy
daca chiar asa sta treaba si te manipuleaza spune-i verde-n fata ca nu mai vrei sa fii cu elhappy nu trebuie sa astepti sa se sature el de tine deoarece el cand vede ca te poate juca pe degete nu se va satura de tinehappy