| Alexandra_Berinde_1995 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu un sfat ...eu si iubitul neu am ajuns sa ne certam mereu dar din prostii...il iubesc, ma iubeste dar cu toate astea ttot apar inevitabil certurile sad

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu cred ca v-ati saturat unul de celalalt,dar cearta asta a voastra,e un joc al puterii,foarte primejdios!
Pentru ca,cu cat considerati ca unul trebuie sa castige si celalat sa piarda,cu atat va certati si va incapatanati mai tare si,de fapt,va raniti tot mai mult unul pe celalalt!
Faceti un inceput nou,proaspat,in care fiecare sa caute sa-l bucure cat mai mult pe celalalt,in care sa incercati sa va aduceti reciproc fericire.
Acum, aveti sansa unei iubiri, poate prima din viata voastra si din cauza nesabuintei voastre, o puteti pierde cat ai clipi.
Abia atunci veti pretui ceea ce aveti acum si va fi tarziu, prea tarziu.
Vorbeste cu el si hotarati impreuna sa fiti total pozitivi.
Ca sa va pastrati iubirea cat mai mult!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pentru că nu aveți încredere unul în altul.
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Asa sunt unii, pana cand nu apare o cearta, nu se simt bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi zici straight face. Parca suntem niste copii si totusi lucrurile de nimic pot provoca certuri dezastruase. E ceva aiurea pe care incerci sa eviti dar nu merge sad. Timpul e in masura sa clarifice lucrurile. Daca va iubiti ramaneti impreuna daca e doar o iluzie a iubiri puneti STOP sa nu suferi ca mine mai incolo straight face.
Dragostea poate fi si frumoasa dar si neagra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ti s-a sters vreo juma`te din intrebare...
Dar poate ne scrii din nou.
Altceva vreau sa-ti spun.Am vazut ca ai pus o alta, la inceput, in care zici ca vrei sa slabesti...
Pai de ce sa slabesti? Ce-ai?
Sau nu esti tu in poza asta?

| HaHaGirl a răspuns:

Cred ca problema voastra este ca dati importanta prea mare unor lucruri total neimportante, intr-o relatie trebuie sa va pese doar de voi nimic nu e mai important decat voi, treceti printr-un impas asta e dar ca sa va reveniti trebuie sa va concentrati pe relatia voastra si sa puneti mai presus de orice iubirea voastra nu celelalte lucruri, incercati sa nu le mai bagati in seama, succes!