| SophieDavidescu a întrebat:

Vi s-a intamplat sa va certati cu prietenul din banalitati? mie mi se intampla foarte des chiar daca suntem un cuplu de 2 ani, dar ne certam(nu ne despartim) si ne impacam din nou. M-am saturat sa ne certam asa in fiecare zi. Desigur ca nu vreau sa o terminam, ma iubeste si il iubesc prea mult dar certurile astea ma ametesc. Vreun sfat? multumesc multpuppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Paula007 a răspuns:

laughing

stiu cum e. deseori eu sunt cea care porneste cearta. sau care o continua. am un orgoliu imens care deseori ma obliga sa alimentez orice cearta laughing

dar bineinteles ca astea nu sunt atitudini sanatoase. nici din partea mea... nici din partea ta. tongue

eu zic sa discutati toate lucrurile care va framanta, odata pentru totdeauna. si odata discutate, sa nu le mai mentionati.
pentru ca daca va iubiti intr-adevar, nu se merita sa insistati prea mult pe.detalii din astea.

o relatie fara certuri nu inseamna ca e o relatie perfecta. ci doar una sortita pieirii. pentru ca ambii parteneri isi ascund sentimentele.de teama sau convenienta.
o relatie cu prea multe certuri inseamna, categoric, ca ceva e in neregula.

trebuie doar ca cautam echilibrulwinking

succes

| aliybella a răspuns:

Nu va mai vedeti asa de des, sau nu va mai vedeti 2 zile
dar nu ca si cum sunteti despartiti sau ati luat o pauza, trebuie sa existe dorul acela pentru a nu va mai certa, crede-ma mergewinking

| Laviy a răspuns:

Da. Te inteleg. Si eu cu proetenul meu ne certam foarte des, din motive banale si zica ca nu il ascult. Ai putea sa vorbesti cu el despre asta, spune-i ca nu vrei sa va mai certati si sa incerce sa evite discutile in contradictoriu pe cat puate.:*

| Muppet a răspuns:

Stiu cum e straight face Si noi ne certam mereu si totusi ne iubim. Incearca sa ii zici ca nu iti place sa va certati asa din nimicuri si poate va intelege. Daca nu incearca sa nu ii mai dai motiv de cearta thinking

| Eaaaaa a răspuns:

Sunt de-acord si cu ce au spus ceilaltii, dar ar trebui poate sa fiti mai intelegatori, sa lasati unul dupa celalaltthinking si e posibil sa nu va mai certati asa des!
Succes!