| Dulcika_8604 a întrebat:

Hey :*! As vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva:sa incepem cu inceputul,am o relatie la distanta de aproape un an si jumatate si in tot acest timp ne-am intalnit de trei ori,el ma iubeste mult de tot si mi-a demonstrat-o de mai multe ori,si eu la fel,dar de vreo saptamana ne certam din orice, adica dupa ce a plecat de la mine vreo doua saptamani ne-am inteles super bine si acum ne certam in fiecare zi..nu mai suport certurile astea mai ales ca am probleme si in familie...Ce ma sfatuiti sa fac?sad

Răspuns Câştigător
| Larisa32 a răspuns:

Hmm eu cred ca relatiile la distanta sunt cele mai dificile. e foarte greu sa incerci prin tot felul de mijloace sa inlocuiesti prezenta persoanei iubite langa tine..si de-asta apar tot felul de certuri din motive insignifiante sau marunte. ar trebui sa vorbiti serios despre cum vreti sa ajunga relatia voastra pe viitor. eu cred ca sunteti destul de constienti ca in ritmul asta nu o sa ajungeti la nimic bun, eventual la o despartire..si nu cred ca e bine nici asa.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai bine luati o pauza

| Larisa32 a răspuns (pentru mona):

Hmm eu cred ca relatiile la distanta sunt cele mai dificile. e foarte greu sa incerci prin tot felul de mijloace sa inlocuiesti prezenta persoanei iubite langa tine..si de-asta apar tot felul de certuri din motive insignifiante sau marunte. ar trebui sa vorbiti serios despre cum vreti sa ajunga relatia voastra pe viitor. eu cred ca sunteti destul de constienti ca in ritmul asta nu o sa ajungeti la nimic bun, eventual la o despartire..si nu cred ca e bine nici asa.

| neutrino a răspuns:

Sper ca tu nu ti-ai facut iluzii ca o relatie la distanta va putea "functiona".

| Dienuttza a răspuns:

Pai depinde din a cui cauza au inceput certuri si daca din a ta spune-i k ai probleme si cu familia si sa te inteleaga Nu stiu ce sa spun despre relatiile astea de la distanta niciodata nu stii ce se ascunde in spatele unor persoane intelegetiva sa cadeti de comun acord si sa nu se mai izbugneasca certuri intre voi! Daca vedeti ca nu merge ori in viata lui a intervenit altcineva si nu vrea sa-ti spuna si de asta se manifesta prin certuri strigate si alte lucruri asta depinde acum de tine dar incearca sa vorbesti cu el altfel sa te inteleaga sau sa iti spuna daca are ceva de spussad mult noroc sper ca te'am ajutat

| sined99 a răspuns:

Porcarie... relatiile la distanta nu tin niciodata. Tu te auzi vorbind? de 3 ori intr-un an jumate'? straight face

| zapacita69 a răspuns:

Chema l si fa dragoste cu el din nou, sigur se va schimba.

| NewYork1111 a răspuns:

Pai inkearka sa vorbesti cu el deschis si intreaba-l de ce s-a schimbat...Iar daca nu, nu o puteti continua asa.va vedeti de viata voastra decat sa va certati din orice prostie big grin Asta Kred Eu!happy