| oanny91 a întrebat:

Dati-mi si mie un sfatsad ma cert mai mereu cu iubitul meu numai din prostiisad faza e ca aman2 suntem foarte orgoliosi si nici unul nu lasa de la el.as vrea sa fiu eu cea care sa evite de acum certurile dar nu stiu cum sa fac asta. aa specific ca suntem impreuna de aproape 6 ani sad credeti ca e normal sa ne certam asa mereu dupa atata timp?sad

1 răspuns:
| deviant18 a răspuns:

Dupa 6 ani probabil va certati din cauza faptului ca ati intrat in ''obisnuinta'' ca sa zic asa. nu stiu cum ar face altii in cazu asta, dar eu as incerca sa fac cumva sa scap din aceasta. gandeste'te la toate lucrurile pe care nu le'ati facut in 6 ani [trebuie sa fie, e imposibil] si fa'le. reinventeaza'ti relatia. faceti lucruri pe care nu le'ati mai facut de mult. fa'i o seara romantica, gateste'i o cina. si nu mai fi asa orgolioasa, ca o sa ii treaca si lui. dupa 6 ani deja orgoliul e relativ.
cred ca daca faci astea certurile se vor evapora.

multa bafta!