| Anonymous996 a întrebat:

As vrea sa stiu cum as putea scapa de gelozie. Adica nah am 17 ani(baiat) si sunt cam gelos adica imi imaginez scenarii cum m-ar putea insela persoana iubita La sc etc... Si de la ce provine gelozia asta si cum poate fii tratata?

1 răspuns:
| DrL0ve69 a răspuns:

Gelozia nu are tratament, pur si simplu nu te mai gandi, o sa-ti treaca la un moment dat de la sine.Acum,ai intrebat de unde provine, gelozia provine din interiorul tau, este de fapt o frica...ai incredere in tine si trecewinkingbafta.