| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,buna. Am o problema foarte mare. Ma omoara gelozia. Am cunoscut o fata pe net,adica aici, pe acest forum. O stiu de 3 saptamani. La scoala,ea are un coleg cu care se intelege bine,nu e nimic intre ei,decat o simpla relatie de amicitie,dar acel baiat o cam imbratiseaza,ea zice ca in semn de prietenie. Ea a spus ca de multe ori i-a intins mana prieteneste, dar acel baiat a vrut mai mult si a imbratisat-o. acel baiat are iubita.mor de gelozie cand o stiu pe acel baiat in preajma ei.imi vine sa il omor daca as fi langa el. ea zice ca l-a ajutat mai demult la teme,si ca probabil acel baiat asa ii multumeste. a zis ca de cateva luni nu a mai imbratisat-o. ok,dar alta e problema, una mai grava.am probleme mari cu gelozia.ce pot face? deci,am incredere in ea, stiu ca nu m-ar insela dar nu suport sa stiu ca altul se da la ea sau o imbratiseaza. imi vine sa-l trag cativa pumni la ala daca ar fi leagea dupa mine.deci,ma dispera,am niste nervi incat imi vine sa sparg ceva! chiar acum am terminat o cearta cu ea,din cauza acelui individ.e unul cu muschi,un fel de miss,pe care il plac toate fetele.l-am vazut in poza. ce ziceti,o iubesc asa mult pe aceasta fata si e normala gelozia mea sau am alte probleme? nu imi place sa atinga cineva ce e al meu,nu imi place sa imi atinga cineva iubita. voi,fetelor,daca un coleg incearca sa va imbratiseze si aveti iubit nu il refuzati decent? iubita mea nu l-ar refuza,ci ar accepta imbratisarea,stiu ca asa ar face,fiindca nu ar vrea sa creada acel baiat ca nu e amabila. ma dispera acest lucru. ce sa fac? cand ma apuca gelozia mor de nervi. ea a spus ca sunt rece cu ea,si asta pentru ca,cateva zile nu i-am mai aratat gelozia,am incercat sa ma abtin, si acum cand sunt gelos e cea mai fericita si imi spune ce mult ma iubeste.ce pot face? sunt disperat! ma omoara gandurile.

2 răspunsuri:
| MiruuuDeea a răspuns:

Buna! Daca ea iti garanteaza acest lucru, credeo.Eu sincer ca fata, as accepta o imbratisare PRIETENEASCA. Linisteste-te, eu nu cred ca e ceva intre ei.Ea te iubeste pe tine, dupa cum ai spus!

| anonim_4396 explică (pentru MiruuuDeea):

Dar alte fete nu ar accepta imbratisari de la alti baieti. nu inteleg.cum de tu si iubita mea ati putea accepta? daca ai un iubit gelos si te-ar vedea facand asta crezi ca te-ar aplauda sau ca s-ar bucura sa vada ca faci asta? tu nu ai fi deloc geloasa daca iubitul tau ar imbratisa o amica? eu cred ca mai mult sau mai putin sigur ai fi geloasa. corect?