| PerfectDefect a întrebat:

☮!: As vrea sa stiu cum sa fac un baiat sa se imprieteneasca cu mine chiar daca el stie ca il plac. El este mai "superstarul' scolii si nu baga in seama pe orcine.Astept si raspunsuri de la astfel de baietii

5 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Orice superstar, are slabiciuni, de fapt acesti asa zisi superstari ai foarte multe slabiciuni. Ce trebuie tu sa faci este sa afli, ce anume ii place la un prieten si ce asteptari are de la el. Nu te oferi pe tava, asa nu cred ca il vei atrage, mai ales daca se crede important omul. Dar nici sa n-ai figuri sclifosite, pentru ca iarasi nu se uita nimeni la tine. De obicei prietenii au foarte multe puncte comune. Intereseaza-te si de ele. bafta.

| georgegs a răspuns:

Sunt.ca.si.cum.ca.el.spunei.cal.iubesti.cand.e.singur
si.iti.va.da.raspunsu./,

| raluca750 a răspuns:

Eu nu sunt baiat dar am avut si eu o asemenea problema.
VARIANTA 1:"nu trebuie sa te vada ca esti inebunita dupa el, sa te apropii de el ca o amica...sa nu creada ca vrei sa obti ceva de la el(chiar daca este adevarat) laughing "

VARIANTA 2:"prefate ca nu'ti mai pasa de el...foarte simplu... dar ai grija"DOAR prefate" laughing
mult succes si vezi care din cele doua variante iti place cel mai mult:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:*:* pup

by raluca750

| Andrrei a răspuns:

Deci eu sunt baiat si nu ca m-as lauda, dar am fost/ eram poate inca sunt iti zic asta din perspectiva unui tip bine clasat in orice institutie/liceu/facultate Etc.
Eu nu bagam pe oricine in seama adica vorbeam cu toate fetele dragute din liceu ...rareori mai vorbeam si cu altele sa nu se creada ca sunt numai cu nasul pe sus, iar cand venea vorba sa imi placa de o fata mai putin cunoscuta cautam la ea ceva care sa ma faca sa o plac mai mult
Asadar daca tu il placi pe el, el poate inca iti cauta vreun atu... iar de imprietenit nu e asa greu date cu vorba pe langa el implicate intr-o activitate in care sa fie si el acolo arata-i cat de priceputa esti ( tot timpul mi-au placut fetele care se pricepeau bine sau chiar mai bine ca mine la chiestiile care mie imi placeau)
Iar daca mai esti si draguta e imposibil ca tipul sa nu aiba cateva ganduri/idei/sentimente pentru tine mai ales ca a auzit ca il placi

| alexandra:X a răspuns:

Foarte simplu happy
du-te si vorbeste cu el thinking
adica daca aflati ca aveti lucruri in comun sunt sigura ca o sa mai vb si o sa deveniti intr-un fel prieteniwinking
dar ai grija chiar daca el sti ca tu il placi :thinking nu ii da de inteles mereuoh go on
fi mai rezervata in privinta sentimentelor talewinking
cand esti cu el. nu te comporta ca si cum e cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat in momentu de fata. ti-am zis comportate natural happy[altfel:-s vei parea o obsedata. si nu nrei asta oh go on]
un alt lucru pe care il poti face e sa pari si tu mai indiferenta cu ceilalti asa ca elwinking cine se aseamana se aduna :X
si cu siguranta el prefera fetele la care e mai greu de ajunswinkingsmug
deci si prin urmare fa rost de id'u lui incepe sa vb cu el dar mare grija! nu fi stresanta big grin. vb cu el cat simti ca nu esti o povara si cat timp conversatia nu ajunge l punc mort gen "da? (tu) bine...(el)"si tot asa happy
apoi puteti vb si la scoala... si o sa mearga atata timp cat esti tu insati si cat respecti cat de cat ce ti-am zis happy
nu uita! demnitatea mai presus de toate happy! succes! :X sper ca te-am ajutat big grin
poate cine stie imi dai fundita tongue te puup:X