| Codreanu_Ioana_1997 a întrebat:

Imi place de un baiat care are 14 ani,eu sunt mai mica decat el cu un an. El e putin mai timid. În timpul scolii vorbeam si chiar am stat in aceeasi bancă ceva timp si chiar a fost totul ok. La scoala de vara nu prea ma baga in seama,adică sta cu băieții si cam atat. Din cand in cand se mai uita la mine si eu la el dar nu foarte mult. Chestia este ca si colegele mele il plac,deși ele sunt foarte false și zic ca nu il plac, dar se vede. Acum nu stiu ce sa zic... oare ma place?

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Poate te place poate nu te place cine stie. Incearca sa te apropii de el mai mult, sa intri in conversatie cu el si sa-l intrebi diferite lucruri, porpunei sa va intalniti undeva sa beti un suc etc.

4 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Poate a fost doar amabil cu tine ca erati colegi de banca, daca vrei sa stii ce simte poti sa ii vorbesti deschis si direct dar undeva unde sa fiti doar voi 2, altfel fetele alea o sa ti-o ia inainte.
Daca te respinge inseamna ca nu te-a placut si a fost atunci doar dragut cu tine.Btw,nu mi se pare chiar OK sa ai o relatie de la 13 ani, adica esti inca un copil, si vei fi un copil pana la primirea buletinului, oricum e treaba ta ce faci, cred ca esti destul de mare sa realizezi ce e bine si ce e rau.

| Codreanu_Ioana_1997 explică (pentru Doarunaltutilizator):

Eu nu vreau sa am o relatie cu el. Sunt conștientă că sunt mica. Doar ca e normal ca orice copil sa aiba o simpatie

| aimullah123 a răspuns:

Daca se uita la tine nu stiu ce sa zic. Poate te place, poate nu.
Eu am stat odata la masa cu o fata si ma tot uitam la ea. Cand am ajuns acasa si nu mai era langa mine nu aveam chef sa mananc sau sa fac altceva. Ma uitam la poza ei pe Facebook si ascultam melodii de dragoste. Acum nu stiu ce sa zic despre tine si baiatul ala pentru ca nu va cunosc. Important e sa ai grija ce faci pentru ca momentan ai 13 ani, nu esti asa mare big grin hehe
Poate il prinzi asa mai singur undeva si discuti cu el big grin Dar sa ai grija daca e timid big grin

| Codreanu_Ioana_1997 explică (pentru aimullah123):

Oricum nu vreau sa am o relatie cu el pentru stiu ca sunt prea mica. E normal sa ai o simpatie fata de cineva