| turasel a întrebat:

Asa e ca daca te masturbezi iti moare la intrare?

Răspuns Câştigător
| Amilik a răspuns:

In general, comunitatea medicala considera masturbarea o exprimare a sexualitatii normala si fara riscuri, atat pentru femei cat si pentru barbati. Nu produce injurii fizice, nu dauneaza organismului si poate fi practicata cu moderatie pe tot parcursul vietii individului, ca parte a comportamentului sexual normal.
Unii experti sugereaza ca masturbarea poate imbunatatii relatiile interumane si sanatatea sexuala. Explorandu-ti corpul prin masturbare, poti afla zonele erogene si poti impartasi aceste lucruri partenerului. Unii parteneri folosesc masturbarea reciproca pentru a descoperi tehnici pentru imbunatatirea relatiei sexuale si cresterea cunoasterii reciproce.

| turasel explică (pentru Amilik):

Dar de curiozitate... daca un copil dala mai inapoiat asa dala disperat face treaba asta si de 10 ori pe zi de exemplu laughing se poate intampla ceva?

| Amilik a răspuns (pentru turasel):

Poate sa i se subtieze pielea si se va irita des in zona aceea daca nu o va intretine curata.

4 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Fals.

| i86e2 a răspuns:

Nu, doar orbești. laughing