| InLove4 a întrebat:

Asa.imi place de o fata de 1 an si ceva si odata se poarta frumos odata nu si cred ca vrea sa imi faca in ciuda cu un coleg din clasa ei dar eu nu stiu daca ma place dar stiu ca privirea ei vede prin mine si ea stie ca o plac. ea e la scoala cu mine si acum 1 an si ceva am cunosctut. o printr-o fata si am stat toata vara afara cu ea si nu se purta atat de frumos cum o face acum de cand a inceput scoala adica ma cheama la ea in clasa si asa. eu am fost cu o alta fata dar mereu mi. a placut de ea si nici nu mi-am batut joc de cealalta doar ca nu am aceleasi sentimente pentru aceasta am intrat in clasa la ea si o colega l-a adus pe colegul ei si i-a spus "acum e momentul" cand eram eu de fata si asta m-a pus intr-o dilema pentru.ca acum nu ma mai baga asa mult in seama dar totusi nu vrea sa se duca la colegul ei cand sunt de fata pentru ca daca vroia o facea in pauzele trecute cand eu nu eram acolo cred ca a facut un plan cu colega ei de banca ce as putea face? ea e scorpion eu sunt fecioara si am citit ca ne potrivim excelent. iar colegul ei e gemeni si nu prea le.ar merge relatia >= nu cred asta pentru ca am citit... ii si cunosc si chiar e adevart.

3 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Ar trebuii sa incepi sa flirtezi cu ea.Incercarea moarte nu are, corect?! Sa vezi daca vrea ceva serios cu tine, sau daca nu.Iti vei da seama dupa cum iti v-a raspunde la gesturi (la flirt). Daca nu, nu merita sa-ti bati capul cu ea, insa daca vei astepta prea mult poate ea v-a considera asta doar o joaca. Deci fa tu primul pas, asta asteapta fetele, sa vezi daca vrea ceva serios sau nu.Nu patesti nimic daca spune nu, insa poti pierde daca ea ar vrea.
Baftawinking

| Priss99 a răspuns:

Cere-i adresa de mess.Mie mi-a mers cu un baiat super frumos.Am facut eu primul pas si am vb mereu pe mess.Se spune ca te exprimi mai bine in scris.Din aceste convorbiri reiese ca puteti avea o legatura speciala.Fa-i apropouri, incearca sa vb cu ea despre filme de dragoste, incearca sa faci si glume. Poate nu te-am ajutat dar am incercat.Si nu crede in horoscop ca-i cv prorcarie! Succes!winking

| MariaMrr a răspuns:

Scriei un biletel in care spune-i ce simti pentru ea. Spune-i cuvinte frumoase, baga-te in seama cu ea si incearca s-o faci sa zambeasca. Apropiete mai mult. Sau cel mai frumos.cumpara un buchet de trandafiri si agata de el un biletel pe care sa scrie:,, Acest buchet este pentru. cea mai frumoasa fata'' sau ce vr tu big grin intreab-o daca vrea sa fi-ti impreuna. Fetelor le place sa te bagi in seama si sa stai mai des pe langa ele tongue Succes :*:*