| croissant a întrebat:

Aseara am iesit in club cu un baiat. Mi s-a parut ciudat ca nu mi-a dat un mesaj sa ma intrebe daca am ajuns cu bine acasa... Si nici astazi nu mi-a scris neata sa ii scriu eu?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ceva nu a iesit cum trebuie si te evita.
Posibil chiar sa nu te mai caute deloc.
Da-i pace, daca te place si te vrea, lasa-l sa te caute!

37 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu e interesat de tine

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Lasă-l să se trezească din beție.E prea devreme.

| Adry05 a răspuns:

Care-i faza cu el? L-ai cunoscut in club sau va stiati dinainte si v-ati dus impreuna? Daca e prima varianta e dovada ca afost doar o chestie de-o seara si nu e interesat sa mai interactioneze cu tine

| RAY a răspuns:

Yavanna poate i cauta rochia de mireasa sa-i cumpere, ce visatoare sunteti laughing daca iti trimitea il bagai in zona prieteniei si cica devenea fratele tau

| RAY a răspuns:

Yavanna daca asta oferiti ce sa vrem altceva?

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că îl interesează să vorbească cu tine.

| Endoryus a răspuns:

In club lumea se duce pentru distractie si atat. Trebuie sa fii naiva rau sa ai pretentia sa te mai bage in seama dupa.

| Seducatorul a răspuns:

Te-ai gândit că poate nu vrea ca tu să-l consideri disperat, in felul asta încearcă să te facă să fi mai interesata de el și să fi tu cea disperata... ceea ce văd că se și întâmplă.

| GouDidodino a răspuns:

Da scrie tu

| OrdanKarris a răspuns:

De ce ti-ar scrie daca ai ajuns cu bine acasa sau nu? De ce ti-ar scrie neata? V-ati tras-o? Presupun ca nu. Atunci de ce i-ar pasa? Nici mie nu mi-ar pasa. Daca era chimie intre voi, probabil ca ii pasa si lui. Nefiind nici un fel de chimie intre voi si iesing in club doar ca simple cunostinte, nu are sens sa-si mai piarda timpul cu tine. La revedere. urmatoarea! Si eu as face la fel. Baiat inteligent!

Devreme ce iesi din casa si ajungi acasa de 100.000 de ori fara probleme, cu ce ar fi fost de data asta mai special incat sa te intrebe daca ai ajuns bine sau nu. De i-ar pasa? Raspunde la asta. De ce i-ar pasa? Care e logica?

| SandraEve a răspuns (pentru OrdanKarris):

Pe bune? Pentru ca asa e frumos? Asa se procedează? A fost cu tine fata, ar fi de bun simt sa o stii in siguranta daca sa o conduci tu acasa nu ai putut. Macar atat sa faci. Nu? S-a dus tot cavalerismul...pacat.

| OrdanKarris a răspuns (pentru SandraEve):

Zau?

1. Pentru ca asa e frumos? Nu ma intereseaza ' ca e frumos". O "fi frumos" pentru tine ca te-am scos in oras, ca ti-am acordat timpul meu, ca ti-am oferit suficienta atentie, ca te-am considerat suficient de misto incat sa ma afisez prin oras, respectiv prin club cu tine, ca eu ca barbat te-am validat ca femeie incat sa-ti acord placerea unei "date". Pe mine ca barbat ma intereseaza daca e chimie si daca timpul meu petrecut cu tine a meritat incat sa iasa si de ceva actiune in pat. Daca nu e chimie, nici o problema, nu esti nevoita sa ma placi, asa cum NICI EU nu-s nevoit sa-ti mai acord o secunda in plus. Mi se pare mai mult decat corect. Am incercat, nu a fost sa fie, LA REVEDERE!

2. Asa se procedeaza? Nu. Poate in mintea ta se procedeaza asa. Daca nu s-a intamplat nimic inseamna ca desi m-am purtat exemplar cu ea, ea nu m-a dorit. Nici o problema. Apropo, e fata mare, iese si intra in casa de 1000 de ori fara probleme fara sa o intreb eu daca a ajuns cu bine acasa. De ce ar fi de data asta ceva diferit? Ea mi-a dat de inteles ca nu vrea mai mult cu mine decat simple "cunostinte", ma comport ca simple cunostinte, adica odata ce ne-am dus la casele noastre, ne-om vedea cand ne-om vedea, si ne-om auzi cand ne-om auzi. Si asta e tot.

3. "A fost cu tine fata" Formulezi ca si cum mie mi-a facut un favor. Nu fata mea, iesirile in oras sunt mofturile tale, sunt pretul care il platesc in speranta ca va fi mai mult de atat. Daca nu e mai mult de atat, PA. Nu am nici o obligatie fata de tine sa bat pasul pe loc. Mai asteapta tu cativa ani si vom afla amandoi cui careia cui face un favor cu iesitul in oras, daca intelegi cum zic. laughing

4. "ar fi de bun simt sa o stii in siguranta daca sa o conduci tu acasa nu ai putut. Macar atat sa faci." Ar fi fost de bun simt sa il invite ea acasa la ea peste noapte. Macar atat sa faca.

5. S-a dus tot cavalerismul...pacat. - hahahahah, pe bune? Pacat pentru voi femeile, nu pentru noi. Pentru noi nu e nici un pacat. Dimpotriva, lipsa cavalerismului ne ajuta sa selectam pe acele femei care au chimie cu noi si le face placere sa ne aiba sexual, si va inlatura pe voi, alea frigide si profitoare. Nu exista absolut nici un motiv sa mai existe cavalerie din partea barbatului daca nu exista chimie si interactiunea nu duce nicaieri. Astepti cavalerie? Ai sa sfarsesti singura.

| SandraEve a răspuns (pentru OrdanKarris):

Ok, inteleg ce spui tu. Dacă acea întâlnire nu a fost chiar asa cum ti-ai fi dorit, te-a dezamăgit fata in vreun fel, nu a existat nicio chimie nu mai are rost sa continui. Nu mai are rost sa dai vreun mesaj sau sa iti pese daca a ajuns sau nu bine acasa, de fapt nici nu iti pasa. În schimb daca ti-ar fi placut cred ca ai fi fost interesat in continuare de ea si o căutai.

| OrdanKarris a răspuns (pentru SandraEve):

"În schimb daca ti-ar fi placut cred ca ai fi fost interesat in continuare de ea si o căutai" -- se traduce in daca baiatul era suficient de naiv, emasculat, orbit, ignorant probabil.

Tu vreo cu orice pret sa ma transpui fortat in universul tau unde un barbat face obsesie dupa o singura femeie, unde un barbat face eforturi pentru O FEMEIE. Eu nu gandesc asa si probabil sigur nici tipul care este descris mai sus si nici majoritatea barbatilor nu gandesc asa. Cavalerismul: murit si ingropat, curtatul: murit si ingropat. Nu mai exista "daca mi-ar fi placut". Daca si cu parca se dadeau in barca. Nu fata mea, exista multe femei care daca tu strambi din nas si trebuiesti asteptata si curtata la nesfarsit pentru "eventualitatea" contactului intim exista alte 3-4-5 femei care abia asteapta niste afectiune, niste doamne proaspat divortate care au nevoie de oleaca de maciuca ACUM! Si da, iti zic din experienta. Unde tu strambi din nas, altele ofera acum tot ce vreau. Decat sa stau sa te curtez pe tine mai bine fac o multitudine de alte chestii placute si interesante mie. Decat sa cheltui bani pe fundul tau, mai bine ii cheltui pe al meu happy Cu cat trebuie sa fac mai multe eforturi pentru o femeie, cu atat acea femeie nu ma place. Nu ca nu ma vrea, NU MA PLACE! Sexualitatea nu se negociaza, nu se cavalericeste, nu se curteaza. Se intampla, spontan, natural, cu transpiratii si sughituri intre 2 oameni care au chimie. Daca vrei curtata, sa te curteze pisicile.

Spune-mi tu mie ce are un barbat concret de castigat daca e cavaler cu tine si te curteaza? Vei desface picioarele pentru el? Vei deschide gura si ii vei oferi cea mai pe cinste felatie ba chiar sa-l si inghiti la final, ca o fata buna? Ii vei arata capacitatile tale extraordinare de gospodina si bucatareasa? Esti dispusa sa faci toate astea pentru "CAVALERISM" si "CURTAT"?

| SandraEve a răspuns (pentru OrdanKarris):

Tie ti se pare ca o fata "strâmbă din nas" doar pentru ca asteapta un mesaj care denota păsare la adresa ei? Cum ai vrea tu sa decurgă lucrurile? Sa te caute ea tot timpul, sa te duca acasa, eventual sa iti ia flori si sa iti puna covor rosu de la masina pana la usa. Ca esti tu bărbat si nu vrei fete care strâmbă din nas. Asta nu e strâmbă din nas. Fata care a pus intrebarea doar isi făcea griji, de ce nu o mai conectează. Si probabil motivul e cel speculat de tine, nu a placut-o la întâlnire si de asta nu vrea sa mai continuie.
Dar de aici pana la ce spui tu e cale lunga. Iar acum sa iti raspund la întrebarea adresată mie, da. Mi-aș desface picioarele in fata unui bărbat care stie sa fie domn si sa se comporte. Nu un bărbat pentru care orice gest inseamna sstrambat din nas si considera ca i se cuvine tot fara sa miste un deget în "cucerirea" fetei, eventual sa iti pice ele din cer in brate cu picioarele desfăcute direct.

| OrdanKarris a răspuns (pentru SandraEve):

Ok, ai desface picioarele pentru un "gentleman". Aici esti o exceptie. Exceptia doar confirma regula mai tare. Da, dupa cat timp? Dupa cate intalniri? Dupa cate incercari? Cat trebuie asteptat pentru acele picioare desfacute? Cat efort trebuie depus? Va fi sigur rasplatit efortul lui? Ce certitudine are acel om ca va primi ce-l intereseaza cel mai mult daca se comporta ca un domn, cum zici tu? Care este certitudinea? Cucerire poate insemna multe. Cucerire poate insemna chimie daca tipa ii place natural tot ceea ce esti, ce reprezinti si vrea sa te rasplateasca pentru existenta ta doar pentru ca existi desfacandu-si picioarele, sau "cucerit" poate insemna eforturile supraomenesti pentru o femeie care nu avea niciodata intentia de a desface picioarele, doar de obtine ce poate, cat poate si cum poate de la orice barbat care nu-i face placere. Inclusiv cucerirea se petrece relativ repede. Crede-ma.

| OrdanKarris a răspuns (pentru SandraEve):

Acel telefon, acel mesaj de buna dimineata este un semn de slabiciune din partea lui, semn de slabiciune care ii reduc la zero sansele ca el sa primeasca ceva sex. El deja si-a facut datoria ca barbat, a invitat-o in oras, a petrecut timpul lui cu dansa, i-a oferit o seara placuta devreme ce dansa inca este interesata. Acum e randul ei, ea sa-l caute pe dansul, sa faca bine sa-l multumeasca pe el. Sau ma rog, nu e obligata nici ea sa faca nimic. In functie de ce decide ea, sa-l rasplateasca cu sex, sau sa-l ignore stie si baiatul ce are de facut. Uite de asta nu o cauta.

| Plato a răspuns (pentru SandraEve):

Ordan are dreptate strict in acest caz izolat.
De ce? Pentru ca actiunea se petrece in club. Barbatii in club nu cauta prințese, cauta cenusarese. Nu s-a dus is club sa-si gaseasca iubirea vietii, sufletul pereche, zeița. S-a dus in club pentru o femeie ușoara care sa mearga cu el la finalul serii.

Sunatul, asiguratul ca e bine, se impuneau daca o vedea ca pe o femeie, dar el o voia STRICT ca obiect sexual. NU il intereseaza existenta ei, nu o iubeste, nu ii e dragă măcar.
Si evident nu e gentleman, ca aia nu combina in cluburi. Doar băiețașii combina in cluburi.

In concluzie, nu se intampla nimic neobisnuit, e previzibil tot.
Daca ea vrea sa fie tratata ca mai mult decat un obiect sexual, sa nu mai aleaga din cluburi, ca acolo nu are nicio sansa, e ca si cum ai cauta delfini in deșert.

Cavalerismul nu a murit, doar ca nu isi face veacul prin cluburi.
Domni si doamne nu se gasesc in club.

| SandraEve a răspuns (pentru OrdanKarris):

Vad ca la tine se rezuma totul la sex. Eu vorbesc despre o relație care implica sentimente, atașate, iubire, implicare. Iar tu te referi la relatii bazate pe carnal. Din moment ce iti place o fata ba chiar te îndrăgostește de ea nu ti se pare absolut deloc o corvoadă sa te porti dragut si gentil. Nu o iei ca pe o slăbiciune si nici nu stai sa te gândești vai dar cand facem sex odata. Bine, te gândești. Dar nu doar la asta...

| SandraEve a răspuns (pentru OrdanKarris):

Da, nu zic ca fata nu ar trebui să își arate sentimentele si sa il caute. Nu e ok ca doar bărbatul sa faca totul in a cuceri. De altfel si femeia trebuie să îi atragă si mențină interesul bărbatului. Dar tu doar la sex te gândești. Nu doar la asta se rezuma o relație.

| SandraEve a răspuns (pentru Plato):

Da...observ ca la el totul se rezuma la pofte carnale. Eu vorbeam despre relatii care implica si sentimente.

| Plato a răspuns (pentru SandraEve):

Relatii care implica sentimente NU exista in club.
In club oamenii nu gandesc cu capul... de pe umeri.

| OrdanKarris a răspuns (pentru SandraEve):

"Eu vorbesc despre o relație care implica sentimente, atașate, iubire, implicare." - irelevant pentru mine. Nu-mi pasa de aspectele astea. Fa-ma sa-mi pese. Eu trebuie sa fiu multumit de tine ca barbat, nu indragostit. Iubire? N-am cum sa te iubesc daca nu stiu cine esti, iar iubire neconditionata nu exista. Orice relatie are conditii, atat pentru mine cat si pentru ea. Eu nu-i trec cu vederea anumite greseli, nici ea mie. Este logic si normal. Implicare - de ce as iesi din templul meu zen cu poftele mele carnale si placerile mele barbatesti ca sa ma "IMPLIC" pentru tine? Ce castig eu daca ma "implic"? Ce inseamna implicare? Cum se face ca nu zici nimic de implicarea ta in bunastarea mea. Unde e implicarea ta?

"Din moment ce iti place o fata ba chiar te îndrăgostește de ea nu ti se pare absolut deloc o corvoadă sa te porti dragut si gentil." - din nou incerci inutil sa ma transpui fortat in universul tau Disney unde "DACA" eu sunt orb si ignorant te vad ca pe o cretura angelica care nu poate gresi cu nimic si nici rahatul nu-i pute. rolling on the floor Pentru mine ca sa-mi placa o fata trebuie sa fie cu pofta de sex la fel ca mine, sa aiba o fire glumeata, sa aiba simtul umorului, nu o crispata cu spaime sociale care asteapta curtata si intretinuta ca o lady. Am nevoie de femei cu adevarat mature, nu printese Disney. Nu am de ce sa ma port dragut si gentil cu cineva de sex feminin decat dupa ce am stabilit ca amandoi suntem pe aceeasi unda si exista chimie reala intre noi. Atunci sunt dragut si gentil si chiar si atunci, PANA LA UN PUNCT!

Ba da, stau si ma gandesc cand vom face sex odata. Vad ca te contrazici singura in acelasi paragraf, ba chiar iti permiti sa-mi dictezi la ce ar trebui sa ma gandesc. Tu cred ca nu prea respecti barbatii in general, de asta ai niste atitudini si asteptari d-astea Victoriene. Asa pot sa-ti zic si eu, nu stai tu sa te gandesti doar la curtat si la cavalerism. Doar asta e important pentru tine?

O relatie este interesul femeii, mai presus decat a barbatului. Barbatul ofera relatia. Fara acordul barbatului nu exista relatie. fara acordul femeii nu exista sex. Fiecare din sexe are un avantaj clar. Cand exista chimie si se vede asta, nu exista negocierea asta interminabila pentru sex contra relatie.

Tu mie imi spui ca nu la asta se rezuma o relatie. Intai trebuie sa ai relatia ca sa poti sa emiti astfel de pretentii. In relatie barbatul trebuie sa fie ala multumit. De ce? Pentru noi oferim relatia. De ce noi oferim relatia? Pentru ca voi fmeile doriti asta mai mult decat noi. D-aia. Pentru mine relatia este irelevanta. Nu sunt impotriva relatiilor, dar ofer doar cui imi ofera ce astept si ce vreau. In relatie EU trebuie sa fiu ala multumit. EU, barbatul. Este vorba despre mine.

"Da... observ ca la el totul se rezuma la pofte carnale. Eu vorbeam despre relatii care implica si sentimente." - iar tu vorbesti doar de cavalerisme, curtat si sentimente. Ca sa am sentimente pentru tine, trebuie sa simt ca am ce pierde. Cat timp nu te-am avut macar o data sau de doua ori in pat, nu pierd nimic. Ca sa simt ca pierd ceva, ofera-mi ceva de pierdut. Daca vrei sa ma atasez de tine, sa-ti simt lipsa, oferami ceva ce poti ulterior sa-mi refuzi. Desfa picioarele, fi acea femeie buna care o caut, ca sa am apoi dupa cine ma atasa. Nu ma lua pe mine cu sentimente si iubire asa, din neant, pentru ca nu inseamna absolut nimic pentru mine. Vrei sa sufar dupa tine. Ofera-mi ceva de pierdut. Ca sa simt pierdere trebuie sa am ce pierde intai. Intelegi ce-ti zic?

| SandraEve a răspuns (pentru OrdanKarris):

Inteleg...fiecare cu idealul sau de femeie, viata, "relatie".

| Iuliaiuliaiuliaiuliaiuliaiulia a răspuns (pentru OrdanKarris):

laughing))))) daca un barbat are ca scop doar atractia sexuala si sa fie chemat acasa la fata pentru a face sex, ala nu se mai numeste barbat. Ala e un individ care nu a trecut de toate stadiile evolutiei, ramanand doar la stadiul de instincte primare. Jalnic!

| OrdanKarris a răspuns (pentru Iuliaiuliaiuliaiuliaiuliaiulia):

De unde si pana unde ai ajuns tu la concluzia ca tu ca femeie poti stii ce-i ala barbat mai bine decat mine care sunt barbat? Daca instinctele mele primare sunt doar un stadiu pentru tine, asta se traduce ca esti o frigida, probabil si o materialista care e obisnuita sa ceara cat mai mult si sa ofere extrem de putin spre deloc. Cand ma iei cu "instinctele primare" si ce problema ai tu cu ele, deja imi spune tot ce e de spus despre tine, si anume ca nu-ti prea place sexul, sau faci sex pe foarte foarte foarte multi bani, sexul e praf si e facut la scarba. Eu nu am nevoie sa "evoluez" la stadiul de eunuc si portofel ambulant. Aia nu e evolutie. Se vede ca ti-au murit toti admiratorii si acum astepti cineva sa plateasca banu gros pentru niste sex amarat si ala prestat prost. Probabil te apropii sau esti deja la varsta unde simti pe pielea ta ca nu mai poti atrage ce atrageai odata, sau poate ai regretat ca erai mult prea usoara inainte si acum o arzi pe moralista si maica sfanta reinnascuta. laughing NU esti obligata sa iti pierzi vremea cu unul ca mine si cu instinctele mele primare. Eu clar nu am sa-mi pierd o secunda cu o frigida ca tine si chiar nu ma intereseaza ca, cauti tu barbati "evoluati" sau mai bine zis castrati sau impotenti care nu cer sex niciodata. laughing Si am rugamintea sa nu-mi comentezi placerile si poftele mele de barbat. Nu suntem impreuna, nu impartim nimic, nu ai dreptul sa-mi ceri socoteala care-mi sunt placerile si poftele in viata sau ca ma concentrez pe ele, si nu pe tine rolling on the floor

| croissant explică:

M-a cautat!

| croissant explică:

Am dat un reply ca m-a cautat

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Nu are de ce sa ti se para ciudat, e simplu nu este interesat de tine asa ca nu are de ce sa ii pese.

| anonima455 a răspuns:

Nu ii scrie, e destul de nasol ca fata sa faca eventualii primi pasi. Lasa-l sa iti scrie el, daca nu o face inseamna ca nu e interesat de tine.

| Plato a răspuns (pentru anonima455):

"E destul de nasol ca fata sa faca eventualii primi pasi"
De unde ai scos mizeria asta? Cine zice? Oamenii din secolul XVIII?
E perfect normal sa faca primii pasi si fata. E cea mai aberanta idee pe care am auzit-o, sa faca musai baiatul.

Nu vrei sa vina la tatal tau sa ii ofere niste vite si pamant, sa-ti ceara mana? Daca tot o dam pe feudalism, sa mergem pana la capat.

| anonima455 a răspuns (pentru Plato):

Nu am spus ca e imposibil sau e cea mai mare prostie. Am spus ca e destul de nasol. In fond, spermatozoidul merge la ovul sau ovulul la spermatozoid?winking

| Plato a răspuns (pentru anonima455):

Nu e nici macar nasol, e perfect normal.
In plus, eu nu joc la loto daca fac primul pas. Adica nu o sa stau cu sufletul la gura sa vad daca te-am castigat. Daca tu ai atitudinea ca si cum eu trebuie sa te castig, poti sa tot astepti, mult si bine.
Daca nu vad niciun efort din partea ta, ci te tii drept trofeu... nu multumesc.
Toate astea in conditiile in care eu nu sunt badboy sau ceva, dimpotriva, sunt adept al cavalerismului si romantismului. Deci nu face greseala de a te considera cum am zis, pentru binele tau.

| anonima455 a răspuns (pentru Plato):

Da, baietilor li se pare ca fetele sunt obsedate daca fac primul pas. Ce sa zic? Nu toti au mentalitatea ta, fiind un adept al cavalerismului si romantismului. Am intalnit foarte multe cazuri in care fetele erau "obsedate" ca faceau si ele pasi, la ce sa mai incerci?

| Plato a răspuns (pentru anonima455):

Pai e clar înspre ce fel de barbati au facut primii pasi, daca au primit reactia asta.
"Baietilor"? Ce inseamna asta? Hai sa nu mai generalizam, foloseste "unii".

| anonima455 a răspuns (pentru Plato):

Dupa cum spuneam, nu toata lumea se aseamana cu tine, multi dintre ei au o parere proasta daca o fata "umbla" dupa ei.

| Vichy99 a răspuns:

Mai așteaptă un pic nu te grăbii sa il cauți tu prima, daca e o va face el primul. poate nu s-a trezit