| Oana04 a întrebat:

I-am scris ieri fostului iubit. Inca mai am sentimente pentru el si cred ca si el mai are pentru ca a reacționați destul de pozitiv. Este o tensiune intre noi si nu curg cuvintele foarte lin si armonios. Aseară a fost in club si mi-a trimis mesaj dupa ce a venit. Ma intreba daca dorm. Sa ii mai scriu eu si azi sau sa il las pe el sa scrie?

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Ai raspuns la mesajul de aseara?
Daca nu i-ai raspuns si nu ii scrii azi, s-ar putea sa creada ca te-ai razgandit si nu mai vrei sa vorbesti cu el.
Tu il cunosti, e genul mai timid care asteapta sa faci tu primul pas sau invers?
In orice caz, trimite-i si astazi un mesaj. Poate asa incepeti sa vorbiti mai mult si totul va reveni la normal.
Daca nu iti raspunde, ori nu are timp, ori nu vrea.
Nu ai ce sa faci, decat sa astepti sa iti dea el mesaj sau daca mai vrei, sa-i mai dai tu unul.
Faptul ca el ti-a dat mesaj dupa ce si-a terminat treaba, vazand ca tu i-ai dat, detona ca ii pasa si nu a ignorat mesajul tau, deci merita sa incerci.
Nu te teme, daca ii dai tu lui mesaj nu inseamna ca faci un lucru nedemn sau ceva de genul.
Bafta!

9 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Băiat deştept, merge pe două fronturi.Tu eşti roata de rezervă, ştie că se poate întoarce oricând la tine. Eşti prea disponibilă.Tu chiar nu te gândeşti că el se distrează cu altele în club şi tu pici de fraieră? Dacă-ţi place rolul ăsta, joacă-l în continuare.

| Sadop a răspuns (pentru FataCuChitaraMunților):

Ești convinsă că el a ieșit în cub să se distreze cu altele?
Poate a ieșit cu amicii, poate mai are sentimente pentru ea, poate, poate.
Dacă fostul ei iubit a ieșit într-un club nu înseamnă că nu mai are sentimente pentru ea, o ia de fraieră, stă cu altele.
Generalizezi și o duci în eroare.

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru Sadop):

Nu duc în eroare pe nimeni. Dacă o iubea, nu pleca.

| corbulalbrosu a răspuns:

Manifesti o naivitate "debordanta". Chiar nu iti poti da seama cam ce poate face el in club si cat de mult se gandeste el la tine in acele momente? Poti sa-i scrii in continuare, asa din plictiseala ca oricum are aceeasi valoare/finalitate/utilitate ca si apa sfintita, nici n-ajuta nici nu strica. rolling on the floor

| neutrino a răspuns:

Scrie-i draga si tu, doar iti este iubit! Ma intrebam totusi, daca el stie ca are iubita, iar tu esti aceea...

| MskDesign a răspuns:

Toti suntem chei de biserica! Ar trebui sa gandim din ambele puncte de vedere, al lui sau al ei, si sa vedem unde sunt greselile.

| Suck a răspuns:

Chestiile asteq cu fostul iubit sunt ciudate, accepta despartirea in loc sa prelungesti suferinta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu degeaba e fostul zic eu. prelungesti inevitabilul

| AlexDFY a răspuns:

Nu te a ignorat, deci da, merita sa ii mai trimiti mesaj si astazi