| Iulia8659 a întrebat:

Am o problema destul de grava, si am nevoie de niste sfaturi de la oameni maturi. Sunt intr-o relatie cu un baiat de aproape un an si jumatate. Eu am 19 ani el 23. Ne-am inteles foarte bine, chiar toata lumea era invidioasa pe relatia noastra la cat de sudata era. Noi locuim impreuna, si de cateva saptamani, am observat ca prietenul meu s-a cam racit de mime, nu mai era acel baiat afectuos ba din contra se enerva orice faceam. Am zis ca poate are iar o depresie pentru ca anul trecut i-a murit sora, care era practic si mama pentru el. Am observat si chestia ca a inceput sa bea tot timpul... aproape zi de zi. Ceea ce era ciudat. Dar cum am zis, crezusem ca are o depresie. Pana cand, vineri seara, a promit un mesaj de la cineva cu un smile happy, i-am zis ca cine e. Si nu a vrut sa imi dea telefonul sa vad, ba din contra a sters repede. Dar, spte norocul meu a sters de la apeljri, dar mesajul era si am apucat sa iau telefonul si sa sun. Mi-a raspuns o fata, si mi-a zis ca a gresit numarul. Am zis ok, mi se pare mie. In schimb aseara, el a iesit de la munca, si i-am zis sa mearga pana la kaufland sa cumpere unele alimente. Bun, a ajuns acasa, si ca de obicei si-a luat vere, s-a pus pe terasa si a inceput sa bea. Eu m-am dus in casa la tv. Intre tinp pe el il tot suna cel mai bun prieten, si cum nu avea chef sa vorbeasca cu el, mi-a adus telefonul mie, ca sa ii zic ca vorbesc maine ei, ca acum nu poate. Si eu fiind cu suspiciuni, m-am uitat la mesaje. Si cand am dat la mesajele trimise de el, am gasit ca a trimis mesaje la acelasi numar de vineri seara si scria asa : sunama, sunt singur la kaufland. Dupa, al doilea mesaj a fost ca : eu acum merg acasa, te pup dulce dulcr de tot. Mesaj care mie nu mi la mai dat de nu stiu cand. Va dati seama ca a urmat un razboi, am reusit sa iau numarul sa il salvez in telefonul meu. Intre timp il intrebam de ce ma inseala, si el imi zicea ca nu ma inseala, si sa sun pe nr acela si sa vad. Eu am plecat acasa, ca dati seama ai mei ce soc au avut. Si am inceput sa dau mesaje acelei fete sa aflu cine e. Intre timp, am intrat pe whatsapp si m-am uitat daca fata respectiva are, si avea. In poza o femeie in toata firea. Am inceput sa ma cert cu acea femeie, si ea imi spune ca ea e din Galati, are sot sicopil. Mi s-a parut ciudat si i-am zis sa imi dea fb ei, cand ma uit, era adevarat. Nu stiu ce sa cred ce sa fac, imi vine sa inebunesc..Stiu ca ma iubeste. si de aceea imi e foarte greu sa cred ca m-ar insela. Chiar acum sambata a vorbit cu un tatuator sa ne facrm tatuaje la fel, pentru ca el ma iubeste si vrea sa fie pentru totdeauna cu mine..si mi-a zis ca in curand vrea sa ma ceara.Imi e atat de greu..nu stiu ce sa fac...

6 răspunsuri:
| Iulia8659 explică:

Nu stiu ce sa mai cred..sunt debusolata. Si daca ar avea o depresie, de ce ar vorbi cu alta? De ce mi-ar face asa ceva?

| RAY a răspuns:

Ce sa spun omul nu e facut sa stea cu cineva o viata, omul e monogam social dar nu si sexual, poate vrea o aventura cu aia sau doar glume tu cum ai zero dovezi decat simple mesaje nu poti afirma nimic, dar repet omul are o diversitate sexuala biologica, nu devenim gay cand iubim pe cineva dorinta sexuala exista acolo undeva, asta nu-i o scuza pentru el dar sa te astepti sa te iubeasca o viata un om e nebunie curata sincer, el te iubeste dar are dorinta sexuala sau poate doar glumea cu aia ca daca e genul badboys e ceva normal, mai ales ca prietena lui cea mai buna era sora lui tu trebia sa fi bine si sora lui dar voi doi nu comunicati asa mult

| Iulia8659 explică (pentru RAY):

Cum adica sora lui era cea mai buna prietena a lui? De unde tragi tu aceste concluzii?

| RAY a răspuns (pentru Iulia8659):

Am zis ca poate are iar o depresie pentru ca anul trecut i-a murit sora, care era practic si mama pentru el. Am observat si chestia ca a inceput sa bea tot timpul... aproape zi de zi

| dragodana a răspuns:

Salut! Daca tot o tii pe a ta rezerva-ti o zi pentru a-l urmari, dar el sa nu te vada.Atunci vei stii.El te crede plecata si nu isi va mai lua nicio masura de precautie.
Daca vine la tine cu tatuajul deja facut atunci mai merita o sansa,altfel nu.
Daca tot pui mana pe telefonul lui, da-i mesaj respectivei in numele lui, sa iesiti la un suc. Poate n-ai salvat numarul de telefon corect in telefonul tau. Daca vine ia-o la intrebari(nu paruieli).E posibil sa nici nu stie de existenta ta.
Dupa care 'Adio, taica, si noroc!'. Esti tanara meriti mai mult.

| Panzer1945 a răspuns:

Buna. Nu stiu cat de sudata este relatia voastra, cel putin din punctul tau de vedere, dar sfatul meu, ca si barbat in varsta de 39 de ani, este sa -ti cauti iubirea in alta parte. Decizia este a ta, dar gandeste te bine daca el este cel mai potrivit pentru a fi tatal copilului tau. Tinand cont de faptul ca mai are ai apucaturi bahice, ca te si inseala.