| anonim_4396 a întrebat:

Aseara l-am chemat la mine pe cel mai bun prieten al meu pe care il plac. Mi-a adus o ciocolata, ca sa nu vina cu mana goala.

Ne-am uitat la un film, am vorbit, am ras, etc.

Nu a sarit pe mine sau chestii de genul.

Imi umbla in par(de obicei nu ma lasa sa il ating ), dar aseara a stat cand il mangaiam, ii umblam in par, etc.stateam lipiti unul de altulmdar nu am avut curajul sa-l pup nici macar pe obraz.

Nu as vrea sa sar pe el sau chestii de genul, dar imi place mult si mi-e frica de reactia lui daca as incerca sa-l sarut, avand in vedere ca nu ma lasa(in general)sa il pup pe obraz

Mai demult ii placea de o prietena de-a mea, dar nu stiu acum ce e cu el, cateodata imi scoate ochii daca stau cu alti baieti.si parca este gelos cateodata(eu oricum sunt). Saptamana trecuta i-am comentat de o colega(fara sa imi dau seama)si el a inceput sa zica de toti colegii mei.Eu sunt genul de fata care se intelege bine cu baietii, doar atat.

Cum sunt mica de inaltime, toata clasa ma tachineaza in sensul bun al cuvantului, ma iau in bratze colegii, etc.si el vede chestia asta pentru ca suntem pe acelasi hol.

Tot aseara l-am intrebat ce parere are despre mine(de vreo 2 luni vorbim mai mult)si mi-a zis ca sunt diferita de alte fete(nu ma mai privea deloc, statea cu ochii inchisi si intins in pat). Si l-am intrebat in ce sens si nu a stiut cum sa imi spuna.

L-am chemat maine la mine si mi-a zis ca vine pentru ca s-a simtit foarte bine. Sa incerc un sarut?

Daca o sa fiu refuzata ce sa fac?straight faceDaca ar fi vreun refuz, sa ii spun ca m-as multumi si cu prietenia lui? Nu as vrea ca dintr`o prostie sa nu mai vorbeasca deloc cu mine sau chestii din astea. Iau in calcul toate variantele posibile.
Sfaturi!

Răspuns Câştigător
| Laya a răspuns:

Am trait si eu o poveste asemanatoare. Te-as sfatuii sa incerci. Asa am avut si eu un prieten foarte bun. Cand iesea de la lucru venea mai intai in fata blocului meu sa ma vada. Sambata si duminica ieseam, uneori mergeam la el si mancam pizza, vedeam filme. Am stat pentru el 2 ore in ploaie la ora 11 noaptea pentru a-i spune tot ce simt pentru el, dar n-am indraznit.
Intr-o dimineata i-am trm un mesaj cu tot ce simt pentru el si nu mi-a raspuns. Am alergat la el, am batut la usa si l-am intrebat daca a citit mesajul. Nu-l citise, atunci am incercat sa-l sarut si m-a respins. sad M-a imbratisat si mi-a spus ca nu e pregatit sa inceapa o relatie (se despartise de prietena lui de 3 saptamani, eu nestiind asta).
Am fost o perioada la pamant si si acum dupa 9 luni, tot ma mai gandesc la el. Stiu de la prietenii lui ca ma placea si inca ma place, dar era nehotarat.
Acum e tarziu, eu am pe altcineva. happy
Sincer, te sfatuiesc sa-l saruti, nu ai nimic de pierdut. Daca refuza, ramaneti in continuare prietenii, dar daca nu refuza poate fi inceputul unei frumoase povesti de iubire. Daca nu vei incerca, te vei intreba mereu: "Ce-ar fi fost daca?"
Asa ca... fugi la el si spune-i ce simti! big grin

5 răspunsuri:
| Timmotey a răspuns:

Parerea mea e ca il placi si ca te place... sentimentul e reciproc succes cu el... saruta-l sigur ii va placea ( nu uita guma) succes

| Alex a răspuns:

Incearca mai intai sa-l tii de mana. Daca accepta sa-l tii de mana, incearca sa-l saruti incet si frumos. Daca refuza sarutul, nu spui nimica si continuati activitatea.

| GuitarGirl123 a răspuns:

Ce draguuut love struck e clar ca intre voi e putin mai mult decat o prietenie. sau cel putin asa credeti voi. am fost in exact aceeasi situatie: mi-am chemat prietenul cel mai bun la film, mi-a adus ciocolata, mi-a cantat putin la chitaralove struck, ne-am uitat la film, in timpul filmului ne-am apropiat putin big grin si seara s-a incheiat cu un sarut. astfel am inceput o relatie care n ua durat decat o luna si ceva pentru ca, probabil, noi am confundat prietenia cu dragostea. si astfel am ajuns sa pierd si prietenia pentru o prostie. dar acum ne-am apropiat iar. si totusi. nu o sa mai fie ca inaintebig grin asta este poovestea mea. a ta poate fi altfel. totul depinde numai de voi. doar voi stiti ce simtiti unul pentru celalalt. si varianta cealalta ar fi ca daca nu incerci nu vei sti niciodata cum ar fi fost daca "ar fi fost sa fie." o sa ai mereu sentimentul ca poate ai fi avut de pierdut. dar stii vorba"daca nu risti, nu castigi". in concluzie, cu riscul de a pierde prietenia eu zic ca merita sa incerci big grin sper sa nu ma insel. bafta iti doreschappy

| Piㄨㄨy a răspuns:

Uite sfatu meu...nu incerca sa-l sarutzi,asteapta sa faca el primul pas(in generel baietzilor le place ca ei sa faca primul pas). Stai aproape de el,mangaiel,joacate cu parul lui si daca simteceva pentru tine,lucrurile vor evolua si va incerca sa te sarute. Insa ai grija, nu forta lucrurile! Succes^.^. sper ca te-am ajutat:*(daca da, funda plzpuppy dog eyes)

| Fetitza_9736 a răspuns:

Poti sa ii zici am o surpriza pentru u si sa ii zici sa inchida ochi si sa il saruti. Eu cred ca te place. Poti sa incerci sa il saruti dar nu unul direct. Dar de ce nu il lasi pe el sa faca pasul?