| Iancugeorgiana a întrebat:

Aseara l-am intrebat pe fostul meu prieten daca vrea sa ne impacam si el mi-a spus ca numai vrea,ca simte ca nu ne potrivimsad.Si eu i-am spus ca ar fi bine sa ne mai dam o sansa sa vedem cum merg lucrurile si cum va fi, macar cateva zile sa vedem cum este.Mi-a spus ca se mai gandeste si mi-a spus sa intru pe mess sa imi spuna ce hotarare a luat.Dar am intrat asear pe mess si am stat cam vreo 4 ore si nu mi-a spus nimicstraight face.
De ce credeti ca nu mi-a spus nimic?
Sa mai astept pana se gandeste?sad
Ce sa fac?

10 răspunsuri:
| whoocares a răspuns:

Eu zic ca ai avut "curaj" sa ii ceri sa va impacati. multi spun." esti fata, nu lasa de la tine. lasa-l pe el sa te caute!" dar orgoliul nu rezolva nimic. Daca il iubesti si crezi ca merita, lupta pentru relatia ta si nu te da batuta asa usor. Multa bafta :*

| Tweetymrrr a răspuns:

Cred că momentan nu vrea să vă împăcaţi, mai lasă'i puţin timp. Eu zic să nu mai insişti şi să începi şi tu să încerci măcar să uiţi de el.
Succes!

| XXXL a răspuns:

De ce o ti una si buna cu el, unde ti-a explicat de mai multe ori ca nu vrea sa mai fi cu tine inseamna ca nu mai vrea iar daca te baga in seama si rade nu vrea sa-ti demonstreze ca ar mai simtii ceva pentru tine dimpotriva el da dovada de baiat educat si vrea sa iti arate ca puteti ramane doar amici si nu te uraste, cine a fost de vina ca v-ati despartit?

| Iancugeorgiana explică (pentru XXXL):

Nu a fost vina la nici unul, el a pus punct relatiei pentru ca spunea ca simte ca numai merge nimic intre noi si ca i se pare ca nu suntem potriviti

| XXXL a răspuns (pentru Iancugeorgiana):

Ce nume motive a gasit in "nepotriveala" asta de care ti-a zis?

| alecsalecs a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa l lasi in pace si sa nu l mai stresezi daca vrea sa mai fie cu tine iti garantez ca se va intoarce la tine! Daca nu te mai vrea inseamna ca nu te mai place sau are pe altcineva! ok?

| beki13 a răspuns:

Mai lasa-l sa cugete, daca vezi ca nu primesti nici un raspuns, capul sus si mergi inainte, nu e capat d tara

Răspuns utilizator avertizat
| klumea a răspuns:

Esti disperata? lasa omul in pace ca doar nu e singurul baiat de pe lume, mai cauta si altii.

| GAbyCzl a răspuns:

Ori are pe altcineva, nu mai tine la tine. in ultima vreme daca se schimbase in gesturile care le facea cu tine si le facea mai proaste inseamna ca nu te mai iubeste si vrea ceva nou..asa cred eu, mai cautal odata si sa-ti spuna raspunsu, dar el se cam fereste sa spuna cred ca nu mai vrea si nu vrea sa-ti spuna si tie sa nu iti faca rau.