| 09Ioana09 a întrebat:

Asta e o intrebare adresată în special bărbaților.
În timpul unui preludiu, ce v-ar plăcea să facă partenera voastră? Dar în timp actului sexual când preia controlul?

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Clătite

| mihai69 a răspuns:

1. Să mă excite, nu ăsta e rolul preludiului?!?winking
2. Dacă preia ea controlul, atunci e treaba ei ce face. Preferabil, să facă tot ce poate ca să își maximizeze plăcerea primită.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa nu stea ca lemnul in pat, asteptand totul de la barbat. Sa intleaga ca sexul se face in doi. Sa fie activa.

| Marius22222222222 a răspuns:

Raspunsu la intrebarea ta difera de la un barbat la altul. Dar cu siguranta femeia trebuie sa fie cat mai activa in timpul actului sexual

| Paul754880338 a răspuns:

Sa nu urmeze reguli sau sabloane! Sa fie EA, cat mai asa cum este ea, fara disimulari, atat in timpul actului sexual, atat in timpul preludiului si tot timpul de altfel. Pare aproape imposibil, dar nu este.;-))Crede-ma!

| Paul754880338 a răspuns:

Saruturi dulci, atingeri tandre, oral fara graba... apoi sa ceara tot ce vrea fara teama de a fi refuzata.

| andrey69 a răspuns:

Preludiul sa fie cat mai excitant si in meniul asta cred ca nu ar trebui sa lipseasca oralul.

| Niceguy2019 a răspuns:

Mie unul mi-ar placea sa fiu mangaiat, sarutat, lins unde îi place si ei, dar in acelasi timp imi mai place oralul reciproc in acelasi timp(69),sa fie ea deasupra,asta ca preludiu. Iar ca act sexual? Tot ce vrea si ea si putem sa realizam impreuna,ori ea,ori eu, ori amandoi deodata.Mi-ar placea ca ea sa fie deasupra, sa ma calareasca, pentru ca in felul asta îi vad si privirea si sanii si mai ales imi place sa vad cu intra in pasarica din pozitia asta, imi place imaginea asta.

| Mmcosmin a răspuns:

Eu prefer discutiile siropoase la inceput, apoi mangaieri, atingeri sarutari sexul oral (cu ea deasupra, facesitting)... apoi as vrea daca preia controlul sa imi spuna ce isi doreste, fara ezitari si tot fara ezitari sa punem dorinta ei in practica. Magic este ca putem schimba rolurile oricand dorim.