| Iancugeorgiana a întrebat:

Astazi am iesit pe la mine pe la scara.Era si fostul meu prieten afara si cand m-a vazut ca sunt la scara a venit la mine.Am vorbit si pe urma am intrat in bloc, eu m-am pus pe scara si el s-a pus jos langa mine si m-a luat de gat si de mana si zambea la mine.Ma intreba ce am mai facut.Tot deschidea subiectu si spunea"cand eram impreuna nu prea intrai pe mess si acum dupa ce ne-am despartit intri mereu" si eu i-am zis"ca ti se pare ca eu intram mereu, doar ca stateam pe invizibil". Apoi am mai stat putin si m-am ridicat sa ma duc in casa si el a venit si m-a luat de mijloc si se uita la minesad. Avem o luna de cand suntem despartiti(el a pus punct pentru ca spunea ca nu suntem potriviti).
De ce credeti ca a facut aceste gesturi? ce sa cred?straight face
Parca i-as fi spus ca vreau sa ne impacam dar nu am avut curajsad

11 răspunsuri:
| Roxana0606 a răspuns:

Ca te iubeste!:p
Si ca era prea prost cand a spus ca nu sunteti potriviti!
Cred ca problema era de comunicare.
In locul tau eu as fi rea si i-as infinge cutitul in rana.
Sa ii faci si tu ochi dulci si sigur o sa iti spuna el ca vrea sa se impace cu tine si tu sa-i raspunzi : ''Nu stiu..adica tu ai spus ca noi nu ne potrivim.''
Si daca chiar te iubeste o sa-ti vina cu texte gen : nu stiam ce ziceam, etc, etc.

| DeeaMarry a răspuns:

Poate ca vrea sa va impacati. Data viitoare poti sa il intrebi daca urmareste ceva cu gesturile si cu discutiile alea. In niciun caz sa nu faci tu primul pas spre impacare! El a pus punct, deci el trebuie sa faca primul pas. Inca o respingere din partea lui ar fi jignitoare. In fond, nici nu stiu daca ar mai merita o alta sansa, dupa ce ti-a spus ca nu sunteti potriviti.

| VanillaBl a răspuns:

Eu in locu tau mi-as pastra pozitia, el oricum intuieste k tu ai vrea asta, sigur si-a dat seama din comportamentul tau, limbaju corpului. Ori e genul caruia ii place sa fie important (iti face tie gesturi din astea pentru a se simti el bine si dorit) ori vrea sa va impacati, dar asta se intampla mai rar... In orice caz, nu vreau sa fiu pesimista, dar in cazuri din astea trebuie sa fii Realist! Noi, oamenii, in general, ne mintim pe noi insine cand ne dorim un lucru foarte tare, nu te mintii singura, desi ti-ai dori enorm sa vrea si el la fel de mult ca tine sa va impacati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubeste pe dq, nu am citit posturile de mai sus, dar in 2 asa in trecere am vaz ceva prosteala cu * te iubeste*, mai daca te iubea nu te lasa. altceva ce sa zic? urasc oamenii astia parcas tiganii cu cortu si nu oameni ci pustime, adolecenti de varsta mea ( mai ales astia) azi sunteti impreuna maine nu peste o sap iar impreuna, nu frate nu tine asa (sau poate numai eu sunt asa) odata ce ai zic ceao pai du-te tare fatulica nu te mai intoarce. La tine pun pariu ca a fost cam asa: el ce zice hai sai bag ca nu ne potrivim, la pariu ca avea pe una in minte, a incercat dar sia luat teapa si poate nici cu alta nu a mers, si ai sa ma intorc la vechea toanta (la pariu asa te crede) ii bag niste prostii ca am gresit bla bla si ma iarta pentru ca te stie sigur. inca odata zic daca tinea la tine intr-adevar nu prostii din astea nu te lasa, sper sa iti dai seama si tu inainte sa te arunci cu, capu inainte sa fii iar cu el si peste 2 luni iar sa plangi ca a plecat iar, ai grija

| Zeref a răspuns:

E usor sa zici"Gata,de azi numai suntem impreuna pentru ca bla bla bla''.In schimb e mai greu dupa aceea sa te impaci cu gandul ca numai esti cu acea persoana, numai vorbiti, numai va vizitati cum faceati, mesaje, parca ceva lipseste, etc.Si cand te vede tresare si amintirile-i vin una dupa alta si pe moment stie ce are de facut cand te vede.Dar crede-ma daca vrei sa te impaci cu el, vei vedea ca dupa 1 saptamana cel mult iar o sa se ajunga de unde ati plecat. Poate tu de data asta vei zice GATA.Eu zic ca sunt niste reactii normale provenite de la un om care nu uita asa greu pe cine a iubit si daca-l pune intr-o situatie jenanta, nu-l intereseaza caci pe moment el stie ca trebuie sa fie langa tine. Faci cum vrei.Eu te sfatuiesc sa-i respecti decizia pe care a luat-o acum 1luna.Ori asa, ori asa.

| andreeeeeeeeeeeeeee a răspuns:

Tu nu ii propune asta, daca el ti-a dat papucii el sa te inpace daca ii pare rau, oricum nu iti dai seama de ce ai numai cand pierzi. asta e clar!

| Allergikaa a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te arunci cu capul inainte. In plus daca el a terminat relatia ar trebui sa te si joci putin cu el, sa-i arati ce a pierdut cand ti-a dat papucii. Si nu te-as sfatuii sa fii tu cea care spune ca vrea sa fiti din nou impreuna, daca se va termina din nou cu siguranta va spune ca e vina ta.
Daca stie cu adevarat ce vrea, si tu doar ii arati prin gesturi ca vrei sa fiti din nou impreuna, cu siguranta va fi asa.
Sper ca ti-am fost de ajutor.

Daca te iubea intr-adevar nu`ti dadea drumulhappy
cum e si vorba aceea cine ma iubeste intr-adevar nu`mi da drumu sa plec iar cine mi-a dat inseamna ca nu ma iubestewinking

| Xenaaaa a răspuns:

E clar ca vrea asta, insa nu vezi des baieti care sa propuna ei sa va impacati. Eu propun sa ii spui in fata totul.bafta

| Minnye10 a răspuns:

Deci daca nu il mai placi deloc, pune punct si GATA. Si daca spune te iubesc sau te vreau, spune-i (ai fost pentru mine, acum fii pentru alta.) si daca iti facea gesturi dintrastea inseamna ca te vrea inapoi! iar daca nu inseamna, ca isi bate joc de tine.
Iar daca il mai iubesti incearca sa vorbesti cu el. Fara rusine, dc sa iti fie rusine? CA IUBESTI? laughing chiar nu va inteleg pe unii, adica FRATE deschide ochii ESTE CEL MAI FRUMOS SENTIMENT POSIBIl! eu in locul tau ii spuneam de vreo' 10 ori.
MULT SUCCES!

| RobinWalker a răspuns:

Buna!
Deabea acum si-a dat seama ce a pierdut! Sigurat te vrea inapoi si nu stie cum sa inceapa sa iti spuna. Acum depinde de tine daca mai vrei sa fi cu el dupa ce a pus capat relatiei poate te-a ranit si nu mai vrei, dar tu stii! Doar tu poti sa alegi pentru ca tu simti ce iti doresti cu adevarat!
O seara placuta!