| Gaby212 a întrebat:

Astazi am vazut-o prin Universitate pe fata de care sunt indragostit, o colega din alta grupa.Stie ca imi place de ea si s-a comportat cam naspa cu mine, adica mi-a raspuns sec la mesaje sau chiar m-a lasat cu seen.Am sarutat-o odata,iar de atunci n-am mai vorbit.
De data asta am abordat-o pe hol cu un "Hey", iar ea m-a imbratisat si a plecat.Eu am strigat dupa ea "Ce a insemnat asta?" dar m-a ignorat.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| OrdanKarris a răspuns:

Eu zic ca am inteles situatia mai bine decat ai inteles-o tu. Dar nu-i bai. Latura aia sensibila este teatrul care-l joaca in fata ta iar tu esti mult prea orbit de dragoste si plin de hormoni incat sa vezi asta. Si da, s-a terminat, fie ca vrei sa accepti sau nu. Stiu ca nu poti sa accepti fiindca tu ai investit tot iar ea aproape nimic. Doare sa accepti ca atunci cand investesti nu-ti iese socoteala. S-a purtat minunat suficient de mult cat sa te topesti dupa ea, apoi si-a retras afectiunea si stie ca vei goni maxim dupa dansa. Stie. Si va exploata asta maxim la tine. Dar ma rog, stii tu mai bine ca mine. Daca eu n-am inteles nimic, continua cu ce ai facut si pana acum. Succes.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nimic, nu-i interesata de tine

| Emilian65 a răspuns:

Te-a imbratisat, a plecat pentru ca era asteptata de iubitul ei.

| ywar a răspuns:

Ignor total! Vrei sa i-o pui? Cauta o ocazie, petrecere si pune-i-o!

| OrdanKarris a răspuns:

Narcisista naturala. Iti pune morcovul in fata doar ca sa alergi dupa el. Ti-a oferit sarutul ala doar ca sa-ti trezeasca interesul, sa te tina pe uscat iar tu sa-i oferi GRATUIT atentie si infatuare. Fara sa vrei ii ridici numai stima de sine numai cat stie ca o placi maxim si caii tot oferi mesaje iar ea are prilejul sa te trateze la high sictir. Nu esti altceva decat o unealta. Ti-a oferit doar iluzia ca vei primi ceva de la dansa iar tu acum ai muscat momeala. Tot ce poti sa faci este sa rupi contactul complet cu ea.

Cum adica esti indragostit? Ce fel de dragoste e aia pentru o persoana care te trateaza ca un muc? Vrei sa i-o tragi, asta de fapt vrei sa zici, iar ea stie asta si este SINGURUL lucru care nu-l vei face cu ea, tocmai pentru ca stie ca asta vrei. Va exploata acea dorinta a ta pentru dansa la MAXIM sa obtina atentie gratuita, sa-si ridice stima de sine, sa stie ca cineva o vrea, iar acel cineva nu va primi decat *uie, si nici aia. Dupa ce rupi contactul cu ea ai sa observi ca te va contacta ea pe tine si iti va reprosa ca de ce nu ii mai oferi atentie? Dar nu pentru ca are sentimente pentru tine, ci pentru ca isi pierde o drona si un sclav fidel. Intelege si accepta, fata asta nu are nici cel mai mic dram de sentiment pentru tine. Iar tu esti indragostit. Felicitari, esti in friendzone. Scapa de acolo, rupe contactul complet complet complet. Poti cauta linistit pe alta. Cu cat ai sa incerci cu asta, cu atat ii oferi satisfactia de a-ti da cu flit, subtil ashea. Dupa ce o ignori iar ea iti trimite mesaj, poti sa-i scrii: BEGONE, THOT!

| Gaby212 explică (pentru OrdanKarris):

Nu vreau doar sa ajung in patul ei.N-ai inteles nimic din ce am spus eu...A fost o perioada in care s-a comportat minunat.De fizicul ei eram deja indragostit, iar caracterul a fost decisiv pentru mine.Are o latura sensibila, undeva pe-acolo...Eu am descoperit-o.De aceea nu pot sa accept ca s-a terminat.

| Gaby212 explică (pentru OrdanKarris):

Chiar daca nu-mi place deloc ce ai scris aici si cred ca ti-as fi dat bataie sa fi fost langa mine, asta e adevarul si mi-ai dat un impuls spre a-l constientiza. happy Ms man.

| OrdanKarris a răspuns (pentru Gaby212):

Eu zic ca am inteles situatia mai bine decat ai inteles-o tu. Dar nu-i bai. Latura aia sensibila este teatrul care-l joaca in fata ta iar tu esti mult prea orbit de dragoste si plin de hormoni incat sa vezi asta. Si da, s-a terminat, fie ca vrei sa accepti sau nu. Stiu ca nu poti sa accepti fiindca tu ai investit tot iar ea aproape nimic. Doare sa accepti ca atunci cand investesti nu-ti iese socoteala. S-a purtat minunat suficient de mult cat sa te topesti dupa ea, apoi si-a retras afectiunea si stie ca vei goni maxim dupa dansa. Stie. Si va exploata asta maxim la tine. Dar ma rog, stii tu mai bine ca mine. Daca eu n-am inteles nimic, continua cu ce ai facut si pana acum. Succes.