| HarryM77 a întrebat:

Prietena mea s-a despartit de mine fara motiv, vorbeam tot timpul prin mesaje ne și sunam, la un moment dat ne-am si intalnit, totul a decurs cum trebuie, ne-am imbratisat ne-am sarutat, dupa intalnire tot am mai vorbit prin mesaje si dupa a 2 zi i-am dat mesaj, am incercat și sa o sun, dar nu a mai raspuns și după o saptamana îmi da și block pe Facebook fara motiv. Și nu i-am facut nimic rău, m-am comportat tot timpul frumos cu ea. Nu știu ce ar trebui sa fac. Totul a fost ok și după primesc block fara vreun motiv anume, chiar nu inteleg

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Nu are nimeni de unde sa stie ce a fost in capul ei. Am mai facut si eu qsa cu unii baieti, iti pot spune dij perspectiva mea, facand o corelatie, ce ar fi putut gandi.
Nu cred ca i-a placut de tine. Nu inseamna ca esti urat sau ca ai facut ceva gresit, pur si simplu nu a existat chimie intre voi. A mai ramas sa discutati o saptamana, timp in care nu a vrut sa ramana singura, apoi in timpul asta a gasit alt baiat si nu a vrut sa isi mai bata capul cu explicații.
Sfatul meu e sa nu te acuzi, cel mai probabil nu ai facut nimic gresit, ci pur si simplu nu a fost pe gustul ei. Treci peste experienta cu ea si cauta alta fata. Dupa ce comunicați online, nu trece repede cu gesturi romantice in varianta live ca iar vei suferi. Dati-va timp sa va cunoasteti

| HarryM77 explică (pentru AdelinaC):

Bun sfat, îl voi lua in considerare, și probabil un răspuns mai bun nu se putea, având în vedere ca și tu ai procedat la fel cu anumiți bărbați, tu ca și femeie ți ai dat exact seama ce e în capul unei femei
În timp ce pentru mine era o dilema
Și cu siguranță nici un bărbat nu m-ar fi putut ajuta cu rezolvarea acestei enigme, multumesc

21 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca nu te-a placut cand te-ai intalnit cu ea, ceva din vocabularul, comportamentul, infatisarea, imbracamintea sau mirosurile tale nu i-au placut la tine, de aceea a decis sa dispara din viata ta si sa iti inchida toate contactele cu ea.

Nu, nu a fost nimic ok, ca altfel nu te bloca si nu inceta subit sa nu-ti mai raspunda la telefon!

Probabil ca este rusinata sa-ti spuna cauza care a pus-o pe fuga, dupa intalnirea cu tine, dar este clar ca a fost grav sau suparator, daca a incetat subit sa te caute, inchizandu-ti accesul catre ea.

| HarryM77 explică (pentru Violleta2022):

Dacă nu ii placea de mine de ce ne am sarutat de 5-6 ori, de comportat mam coportat frumos, chiar I am cumparat și flori, mam parfumat, mam imbracta frumos, ca și aspect am un aspect placut, de ce după intalnire tot am mai vorbit prin mesaje, și de ce abia după o saptamana de la intalnire primes block, sunt niște intrebari fara raspuns

| Violleta2022 a răspuns (pentru HarryM77):

Fiindca te-a incercat, te-a probat, dar nu ai corespuns in totalitate cerintelor ei.

| HarryM77 explică (pentru Violleta2022):

Da probabil avea alte asteptari

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce varste aveti? Prietena ta e foarte imatura daca a decis asa din neant, de una singura, ca trebuie sa va despartiti.

| HarryM77 explică (pentru dullcat):

Bună, pai eu am 28 și ea 27 doar un an diferenta, eu zic ca ar fi trebui sa fie deja matura la vârstă ei

| dullcat a răspuns (pentru HarryM77):

Pai nu-i normal deloc.Cand am citit credeam ca aveti 14-15 ani.Cauta-ti pe cineva care se comporta adecvat la aproape 30 de ani.

| HarryM77 explică (pentru dullcat):

Da, asta incerc sa fac dar uite ca am norocul sa dau numai de femei ciudate, pierzi luni, sau chiar ani ca sa afli ca de fapt relatia pe care ți o faci nu va duce la nimic, ma lupta cu morile de vant

| dullcat a răspuns (pentru HarryM77):

Imi pare rau.Dar ar fi trebuit din respect si bun simt sa te anunte de intentia ei, nu sa dispara asa.Asta e.Capul sus, vei gasi eventual persoana potrivita pentru tine.

| HarryM77 explică (pentru dullcat):

Da,destul de greu ca și barbat sa găsești persoana potrivită, noi suntem cumva limitati, în timp ce femeile au o accesibilitate nult mai mare, dar sper ca voi găsi pe cineva potrivit într-un final

| ywar a răspuns:

Pai nu ai satisfacut-o. Ce sa-i faci. La urmatoarea o rupi cu "atentia".

| HarryM77 explică (pentru ywar):

Și ei I am oferit atentie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm...poate e genul de persoana care se plictisește repede; poate e genul care face schimbări radicale, tăind totul de la rădăcina. Mai poate exista și varianta să-i lipsească profunzimea sentimentelor, să prefere iubirile pasagere.
Oricum, din cate povestești, relația voastră nu era una dintre cele mai profunde.

| HarryM77 explică (pentru anonim_4396):

Hmm da, dar parea o fata destul de cuminte

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Ești frustrat și copil revinoți lasă prostile ca dacă ma enervezi bag mana prin ecranul asta și te trag aicia ști căta bătaie îți ieilaughing)

| HarryM77 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

De frustrat nu sunt frustrat, și nici copil cand o sa ajungi și tu la vârstă mea, o sa intelegi

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns (pentru HarryM77):

Nu te înțeleg deloc și tocmai eu nu te înțelege deloc și cum întrebarea asta nu o înțeleg deloc...

| HarryM77 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Pai tu Mustafa nici nu ai ce sa intelegi esti copil, degeaba ai 26 de ani, ai venit aici sa faci haz de necaz

| Michele7 a răspuns:

Probabil este o persoană neserioasă care nu își asumă! Doar oamenii care sunt prea fricoși ca să-ți mărturisească adevărul în față aleg să se ascundă.