| aliely a întrebat:

Astazi e ziua fostului meu iubit, care pur si simplu nu mai vrea sa auda de mine, degeaba am incercat sa-l sun sau sa-i trimit mesaje ca nu imi raspundea, dar astazi i-m trimis mesaj si mi-a raspuns chiar daca mi-a zis ca pot sa ii sterg numarul ca nu se supara. Ce ziceti se va impaca cu mine?

Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @aliely! Este firesc să răspundă la telefon, e ziua lui și a dat dovadă de bună creștere. Tot de bună creștere ai dat dovadă și tu felicitându-l. Cât despre relația voastră, eu cred că nu ar trebui să insiști prea mult- timpul le rezolvă pe toate și dacă va fi să fie, va fi, dacă nu, dragoste cu de-a sila nu se poate. Va rămâne o amiciție și de ce să devii riduculă? Viața merge mai departe și mai bine o prietenie frumoasă decât dragoste cu năbădăi.
Să ai o zi cu zâmbet!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu confunda politetea cu portita de impacare!
Era ziua lui,l-ai felicitat,frumos din partea ta.Ti-a raspuns sa-ti multumeasca,foarte civilizat si politicos,din partea lui.
Ai incercat,dupa ce v-ati despartit,sa-l suni si sa-i trimiti mesaje iar el nu a raspuns niciodata,deci mesajul era clar,nu mai dorea sa iti vorbeasca deloc. Oricat te doare.
Si,ca sa nu cumva sa iti faci vreo speranta,pana si acum,de ziua lui,tot el ti-a precizat sa-i stergi numarul.Ce vrei mai mult de atat?
Daca tu erai in locul lui si vroiai cu orice pret sa te desparti de cineva,nu procedai aproape la fel?
Ma doare ca trebuie sa-ti spun,dar nu mai spera intr-o impacare si uita-l.
Incearca sa-ti reiei viata de acolo de unde ai lasat-o,ia-te cu altele,iesi din casa,bucura-te de timpul frumos,plimba-te, distreaza-te, nu sta sa-ti plangi de mila.
Totdeauna viata ta va fi asa cum tu singura ti-o vei face.
E in mana ta sa ai o viata buna! Fruntea sus!

NOname
| NOname a răspuns:

Zic sa-l lasi in pace. Ti-a raspuns doar din politete baiatul. In rest este clar, ca nu mai vrea sa aiba nici o treaba cu tine si are nevoie de timp si de spatiu, ca sa te uite (nu ca n-ar fi facut-o deja). Ara-i respect si nu-i mai rascoli ranile! Uita-l, iar intre timp cauta-ti pe altcineva! Succes!

| Blondutsa_7935 a răspuns:

Buna,
Clar nu. posibil ti-a raspuns ca sa iti transmita un mesaj adica sa nu il mai cauti. Poate are nevoie de putin timp. sau poate nu te mai vrea in viata lui. Acum nah numai voi stiti ce e intre voi doi.

| cristiano9 a răspuns:

Respecatai decizia, poate vrea o pauza...