| anonim_4396 a întrebat:

Astazi in noaptea de inviere am tras o sperietura pe cinste eu cu prietenul meu.
Eram la el acasă, asteptam sa vina varul si matusa lui sa mergem impreuna cu ei si cu bunica lui. La 11:50 ajung, si decid să o ia inainte. Ne o lasat cheile, am încuiat usa. Noi am ramas in camera. Usa de la iesire e fix fata in fata cu camera dormitorului in care eram noi, in stanga fix cum iesi e baia, iar in dreapta urmat de un hol micut e livingul iar inainte de acesta, la dreapta e o bucătărie micuta. Apartament.
Am ramas in camera sa se schimbe si la un moment dat ni se pune fisa de prostii, si ce ne.am gandit. Hai sa dam cu banul daca s o facem sau nu. Cap- da, pajura- nu.
Am dat de trei ori, o picat cap x1. Pajura x2 deci concluzia nu.
Tot am facut o. La un moment dat ne.Am oprit brusc deoarece, la stanga, cum are usa transparenta, o trecut ceva prin fata, sau s o facut pt o secunda întuneric, nu.Mi explic. Eu am vazut prima iar el cu coltul ochiului, si il intreb daca o plecat ai lui, si a spus ca da si i am zis ca am văzut. O zis ca si el dar nu era sigur. Ne.Am îmbrăcat si am mers sa vedem. A verificat baia, nimic, am Mets in bucatarie, mimic, apoi in camera mare unde sustinea ca cicada balconul era deschis, Dar cum sta la etaj n.are ce si cum. Okay, totul in regula. Inchide lumina, usa ramane deschisa ca de obicei.Mno, isi ia peria, se piaptănă,Ptc pe hol avea oglinda si papucii, si auzim un sunet din bucătărie de parca a aprins cineva focul de la aragaz sau centrala. Dar era mai asemănători sunetul cu cel al aragazului. L am intrebat daca o auzit, o zis ca da, o verificat, nimic. sunetul continua sa se auda. Bun apoi merge in camera mare, sa si ia telefonul, sa închidă laptopu si sa faca patul, intre timp mai rămăsesem pe hol sa ma piaptan si eu si imi atintisem privirea catre dulapul din living care era fix in fata. Lumina închisă, totul okay. Merg la el la camera, usa deschisa si ma sprijin de ..perete. dintr o data aud un sunet asemanator cu întreprinzătorul de la bec. L am intrebat daca o auzit, o zis ca nu.
Peste doua secunde, iesim amandoi si ma opresc, si zic ..bai tu ai inchis lumina in camera mare? Zice ca da. Pai cum ba ca e deschisa.
Ne.o cuprins frica rau. Ne am grăbit să luăm cheile haina si sa iesim si nu ne am uitat in spate.
Momentul cu aragazul, nu sunt sigura daca s a intamplat inainte sau dupa faza cu lumina din living.
Imi aduc aminte ca m.a invinuit putin Ptc sunt necredincioasa/atee.

Ieri noapte, adormisem la telefon, dar inainte de asta, s a plâns ca ii e brusc tare frig si ca i o dat lacrimile. L o cuprins frica totodată. Încercasem sa l linistesc dar nu mi puteam explica ce o pătit.

I.a povestit bunicii cand a ajuns acasa dar bunica i.a zis ca inainte, a fost un preot aici si ca nu are cum.

Voi ce parere aveti? El crede că e un luccru rau ceea ce am facut, ca am dat cu banul iar apoi s.a intamplat ce s a intamplat.
Totodata pe net am citit ca lucrurile e l bucura pe satana sunt drogurile sexul si crima parca.

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

Fara legatura cu ce s-a intamplat acolo, cine v-a invatat sa dati cu banul de 3 ori? Aduce ghinion sa stii, cu banul se da O SINGURA DATA.
Se poate sa fie duhul cuiva care a trait in acea casa, preotul alunga spiritele rele, blestemele, nu spiritele bune ale celor care au trait acolo.