| anonim_4396 a întrebat:

Fantome in noaptea de inviere? E posibil? Cum naiba?
Eram la el acasă, asteptam sa vina varul si matusa lui sa mergem impreuna cu ei si cu bunica lui. La 11:50 ajung, si decid să o ia inainte. Ne-a lasat cheile, am încuiat usa. Noi am ramas in camera. Usa de la iesire e fix fata in fata cu camera dormitorului in care eram noi, in stanga fix cum iesi e baia, iar in dreapta urmat de un hol micut e livingul iar inainte de acesta, la dreapta e o bucătărie micuta. Apartament.

Am ramas in camera sa se schimbe si la un moment dat ni se pune fisa de prostii, si ce ne.am gandit. Hai sa dam cu banul daca s o facem sau nu. Cap- da, pajura- nu.

Am dat de trei ori, o picat cap x1. Pajura x2 deci concluzia nu.

Tot am facut o. La un moment dat ne.Am oprit brusc deoarece, la stanga, cum are usa transparenta, o trecut ceva prin fata, sau s o facut pentru o secunda întuneric, nu.Mi explic. Eu am vazut prima iar el cu coltul ochiului, si il intreb daca o plecat ai lui, si a spus ca da si i am zis ca am văzut. O zis ca si el dar nu era sigur. Ne.Am îmbrăcat si am mers sa vedem. A verificat baia, nimic, am Mets in bucatarie, mimic, apoi in camera mare unde sustinea ca cicada balconul era deschis, Dar cum sta la etaj n.are ce si cum. Okay, totul in regula. Inchide lumina, usa ramane deschisa ca de obicei.Mno, isi ia peria, se piaptănă, Ptc pe hol avea oglinda si papucii, si auzim un sunet din bucătărie de parca a aprins cineva focul de la aragaz sau centrala. Dar era mai asemănători sunetul cu cel al aragazului. L am intrebat daca o auzit, o zis ca da, o verificat, nimic. sunetul continua sa se auda. Bun apoi merge in camera mare, sa si ia telefonul, sa închidă laptopu si sa faca patul, intre timp mai rămăsesem pe hol sa ma piaptan si eu si imi atintisem privirea catre dulapul din living care era fix in fata. Lumina închisă, totul okay. Merg la el la camera, usa deschisa si ma sprijin de ..perete. dintr o data aud un sunet asemanator cu întreprinzătorul de la bec. L am intrebat daca o auzit, o zis ca nu.

Peste doua secunde, iesim amandoi si ma opresc, si zic ..bai tu ai inchis lumina in camera mare? Zice ca da. Pai cum ba ca e deschisa.

Ne.o cuprins frica rau. Ne am grăbit să luăm cheile haina si sa iesim si nu ne am uitat in spate.

Momentul cu aragazul, nu sunt sigura daca s a intamplat inainte sau dupa faza cu lumina din living.

Imi aduc aminte ca m.a invinuit putin Ptc sunt necredincioasa/atee.

Ieri noapte, adormisem la telefon, dar inainte de asta, s a plâns ca ii e brusc tare frig si ca i o dat lacrimile. L o cuprins frica totodată. Încercasem sa l linistesc dar nu mi puteam explica ce o pătit.

I.a povestit bunicii cand a ajuns acasa dar bunica i-a zis ca inainte, a fost un preot aici si ca nu are cum.

Voi ce parere aveti? El crede că e un luccru rau ceea ce am facut, ca am dat cu banul iar apoi s-a intamplat ce s-a intamplat.

Totodata pe net am citit ca lucrurile ce-l bucura pe satana sunt drogurile sexul si crima parca.

8 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Sexul il bucura pe dracu?laughing Serios? Pai daca sexul il bucura, atunci daca ii dai sufletul, ce se intampla? Da party in club si after party la el in subteran?laughing Fii serioasa! Pe net sunt numai idiotenii.
Ori s-a intamplat ceva inainte in aceea casa, si asa se explica de ce ati auzit zgomote. Ori vi s-a parut. happy E prima oara cand se intampla astfel de lucruri?

| OnuOnulică a răspuns:

Stai calmă că nu se întâmplă nimic. Probabil nu ați văzut bine pentru câteva secunde și vi s-a părut că vedeți o fantomă.

| Florentina9210 a răspuns:

De obicei in noaptea de inviere, se spune din batrani ca sufletele celor decedati, celor dragi ai fiecarei familii, vin acasa.
Eu, anul trecut am auzit pentru prima data, tot prin perioada aceasta, si tata la fel, cand se auzeau pasi prin curte dupa miezul noptii si pasi prin pod. Nu ne-am speriat deoarece am stiut cine era.
Nu ai de ce sa iti faci griji. Nu e nimic malefic.
Ce as fi dat sa o mai vad pe bunica mea, macar 5 secunde...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu LUCRURILE astea nu este de joaca asa cred, s-au intimplat lucruri ciudate am urmarit si euniste emisiuni de la tv care stiintific a evidentiat lucrurile (erao emisiune despre fantome spirite in case abandonate pe teritoriul american)exista inregistrari audio si video dar bineinteles inregistrarile video se pot critica pentru calitate, dar ceea ce este sigur ca exista lumea de dincolo(s-au facut si masuratori de temperatura, care indica o temperatura scazuta in zona de activitate) si ca au influenta asupra noastra prin constiinta noastra, mai ales daca credem in ele, am pus virgula aici pentru ca mai sunt alte lucruri pe care eu nu le cunosc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai da voi? Cum ma sa dati magarul in beci taman in noaptea de inviere?

| daniel33441 a răspuns:

Satana e explicatia cea mai buna a omului pentru a nu-si asuma responsabilitatea asupra propiilor fapte.in al doilea rand daca ar fi sa fie un suflet/energie nu are treaba cu satana ta imaginara. orice fiinta pe pamantul asta face sex.se bucura satana imaginara cand se imperecheaza cainii? traim in secolul 21 nu 12.incetati sa mai faceti din sex un lucru negativ.e uman sa faci sex nu un pacat.ni s-a dat mintea care sa inventeze cai de contraceptie.delfinii cat si alte animale se mast*rbeaza.E normal avem hormoni.Nu poti face cate un copil de fiecare data cand iti arde de sex.Sexul e un lucru negativ daca e facut cu cineva care nu doreste ca un viol, cu un copil adica pedofilie pentru ca e imoral si inuman.cat despre droguri...e o greseala omeneasca.si cafeaua e un drog si zaharul e un drog.este demonstrat stiintific ca zaharul stimuleaza aceaasi parte a creierului cu care procesam sentimentul de recompensare.practic te simti bine cand mananci dulce si vrei mai mult.e un aliment care poate cauza dependenta.cat despre criminali/violatori de asemenea s-a dovedid ca este o anormalitate care se poate observa in creier.si ei tot cu voia sfintilor vostri exista.ca fara voie nimic nu exista.asadar lasa prostiile si pune mana pe o carte

| Sfinnx a răspuns (pentru daniel33441):

Da nu e vorba de asta. Am adus doar in discutie CA am vazut. nu ca SI inseamna asta ca vezi doamne sexul e venerat de satana. AM vazut doar intr-un film, nu inseamna ca treuie sa fie doar adevarat, iar eu cum NU m-am documentat in legatura cu 'aceasta perspectiva" am postat aici ca probabil unii din voi aveti cat de cat habar. Am scris eu mai sus ca E rau?! Nu. Tu ai dedus singur.

| daniel33441 a răspuns (pentru Sfinnx):

Asa este formularea ta a fost : "
Totodata pe net am citit ca lucrurile ce-l bucura pe satana sunt drogurile sexul si crima parca." ca ai citit undeva deci asa-i eu am dedus ca si tu tinzi sa crezi aceste lucruri din cauza a ceea ce ai patit.plus de faptul ca cei de pe aici cad imediat la povesti de adormit copiii.