| IloveSumme a întrebat:

Astazi mi-am inceput viata sexuala cu iubitul meu. Suntem de 2 ani impreuna happy ( in caz ca incepeti sa ma criticati ). Am facut-o protejat.
Totusi, as dori sa stiu la ce sa ma astept de acum? In sensul, imi va intarzia ciclul sau ceva de genul? Eventualele schimbarii corporale dupa inceperea vietii sexuale.

3 răspunsuri:
| psycho771 a răspuns:

Suntem aproape in aceeasi situatie... Eu am dureri cand urinez. Tu cum esti?

| GabrielaSandica a răspuns:

Draga mea,

Aceste schimbari se produc sau nu in functie de corpul tau si de fiecare corp in general.
Este foarte bine sa te protejezi mereu, nu conteaza daca schimbi sau nu partenerii si sa incepi sa -ti observi corpul. Daca te cunosti destul de bine o sa vezi schimbarile in maxim 2 luni.
Succes!

| camesita25 a răspuns:

O sa ai o dereglare a ciclului in primele luni,dar o sa revina la normal, stai linistita, Schimbari fizice nu prea cred.Bravo voua ca ati facut-o protejat si ca ati asteptat sa fiti pregatiti.Ma bucur ca mai sunt si oameni responsabili pe aici.Multa bafta in continuare!