| anonim_4396 a întrebat:

Ati accepta sa fiti amanta unui barbat?

23 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu. Am primit oferte - ca să zic aşa - dar am refuzat. Mi se pare total nepotrivit. Adică dacă are o soţie/iubită ce caută în altă parte? A avut un motiv pentru care a ajuns cu ea. Nu vreau să distrug relaţii.

| Antonimu a răspuns:

@ teutza99 - ma scarbesc fetele ca tine. Chiar daca nu te cunosc, pentru chestia pe care ai zis-o, esti un gunoi pentru mine.

| madalina_8123 a răspuns:

Raspunsul meu sincer e NU si uite de ce:
1. Ce statut are o amanta in societate? Nu prea bun, nu? E vazuta, mai mult, ca o "jucarie sexuala" si destul de "discutata". Carui om cu un oarecare respect de sine i-ar placea sa-si distruga reputatia in felul asta?
2. Crezi ca o amanta va avea vreodata prioritate fata de sotie? Niciodata. Daca amanta ar avea prioritate, atunci de ce 90% dintre barbati nu se despart de sotii? Incearca sa justifice prin faptul ca ar suferi pagube financiare, ca nu e bine pentru. copii, ca procedura divortului e incurcata...etc. Adevarul, insa, este ca nu vor sa-si asume o relatie adulterina ori sunt prea lasi sa o faca.
3. Ti-ar placea ca din cauza ta sa se destrame o familie? Poate fi vorba de copii fara nici o vina ca au un asemenea tata si pe care sa-i marcheze cumplit despartirea parintilor sau de o sotie care nu ar merita asa ceva. Mai frumos ar fi ca, dupa ce te vei fi injosit destul de mult sa strici o familie, sa fii si tu parasita pentru. ca exista o probabilitate foarte mare sa se plictiseasca si de tine cum s-a plicitisit de sotie.

Prin urmare, daca te respecti si vrei o relatie normala care sa nu-ti sifoneze imaginea in ultimul hal, mai bine ai spune NU unor astfel de "oferte". Cadourile lor nu-ti vor spala reputatia.
Am cunoscut destule "amante" si crede-ma ca nu ai vrea sa te incadrezi si tu in categoria asta.

| vyo a răspuns:

Da, pentru ca amantul iti ofera ce nu iti ofera barbatul.

| katia a răspuns:

NU! Daca accepti sa fii pe locul 2 atunci nu ai valoare ca persoana si in primul rand ca femeie! barbatii se duc in stanga si-n dreapta la femei dar la urma urmei stiti unde se intorc? LA SOTIIILE LOR IUBITE!

| Alinaga a răspuns (pentru katia):

Esti sigura ca sotiile astea sunt iubite? ce intelegi tu prin iubire? daca aceste sotii erau iubite cum spui tu fii sigura nu le-ar fi inselat nimeni. iubirea include respectul.crezi ca o respecta in timp ce o minte? asta e respect? asta e iubire? mai gandeste-te!

| Mădălina_2296 a răspuns:

NU.
Si dc?
Stii proverbul : Ce tie nu-ti place altuia nu-i face.
Mie niciodata nu mi-a placut sa fiu pe locul 2.De ce sa-l pun pe cel care-l iubesc cu adv pe locul 2.pentru o simpla aventura?
Nu are rost.adica asa vad eu lucrurile.thinking

| Aly359 a răspuns:

Da in anumite conditii ( daca nu e insurat cu fata respectiva pentru ca... nici mie ca sotie nu mi-ar placea deloc ) big grin

| luckyman a răspuns:

De ce nu? Fiecare dintre noi avem o singura viata, una singura! In aceste conditii fiecare clipa care trece este bun trecuta, nu se va mai intoarce niciodata. Nu degeaba a aparut si a dainuit in timp acel CARPE DIEM! Problema de optiune...

| aisha01eu a răspuns:

Da, dar doar pentru distractie. Fara implicare emotionala, sentimente.

| madalykuka a răspuns:

Nu ...adica voi ati accepta asa de senin sa fiiti inselati ori inselate.
oricum eu cand sunt cu cineva iubesc acea persoana si de multe ori prefer sa fiu singura decat cu unu :-&
raspunsul meu e nu

| xandra_3994 a răspuns:

Depinde... daca are ce sa imi ofere! mai mult decat prietenul meubatting eyelashes

| Girl1234566547 a răspuns:

Logic ca nu...bine asta in cazul meu, depinde acum de fiecare persoana in parte. unele sunt de acord, altele nu.Totusi din punctul meu de vedere eu cred ca barbatul nu "joaca" deloc bine asa, adica ori cu aia, ori cu cealalta.nu cu amandoua.hmm...in fine, este dreptul fiecaruia sa aleaga. te-am pupat!

| sweet_girl_carmen a răspuns:

Eu personal, nu as accepta acest lucru, din doua motive :
1- eu cand am o relatie cu cineva, sunt profund indragostita de acea persoana
2-din teama... eu de fel sunt mai emotiva, si nu as accepta asa ceva, din teama de a nu ma incurca in explicatii, de a nu minti doua persoane, de a nu sta mereu cu frica de a te impasrti intre doua persoane
nu stiu, asta sunt eu, fiecare face ce vrea, pana la urma, fiecare face ce vrea cu viata lui.

| Absenta a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar barbatii ar accepta sa fie amantul unei femei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.si hy sa-ti spun dc nu! Pt ca daca esti amanta inseamna sa fi pe locu 2, esti fericita ca o lasa p nevasta`sa acasa ca p proasta si iese in club cu tine! Am avut o intamplare asemanatoare, Fratele prietenei mele este insurat si ce e trept ca are o situatie materiala ff buna... dar in primul rand m-am gandit la sotia lui care pana la urma urmii cui i-ar conveni sa stea acasa sa-si astepte sotul si el sa umble cu alta.Nu`i frumos.si in al 2-lea rand cat o sa stea cu tine 1, 2, 3 luni pana se plictiseste de tine si de corpul tau si se intoarce la nevasta acasa.deci esti pe post de satisfaceri personale! Nu te critic st multe chestii tentante si hy sa fim serioase cui nu-i place sa fie flatata. Dar trebuie sa stii unde sa pui picioru in prag.Gandeste`te ca odat si odata o sa fi si tu la randul tau nevasta si nu se stie nikiodata ce-ti intoarce roata! gandeste`te bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am acceptat si a fost cumplit! chiar nu pot intelege ce m-a determinat sa o fac! un lucru e sigur insa:n-am sa mai fac asa ceva in viata mea! si un sfat pentru voi daca vreti:nu acceptati asa ceva! o sa va simtiti cumplit.asta daca aveti cat de cat respect pentru voi! va pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu eu nu as acepta de loc asta dara numa ma scol ca vine iubitasa sotiesa pretinasa si ma si aleg cu o paruiala.

| smiley_3104 a răspuns:

Poate ca da, poate ca nu!

| smiley_3104 a răspuns:

Nu stiu, e destul de greu! Majoritatea vad in asta refugiu del aproblemele zilnice, comoara de suflet, cred ca e frumos, mai ales la inceput, dar deja cand intervin pretentiile se duce totul de rapa!

| teutza99 a răspuns:

Da, dar doar pentru o noapte.

| woooow a răspuns:

Nu deoarece cand iubesti iubesti si nu ai nevoie de un amant