| Minniemeduza05 a întrebat:

De ce un barbat isi face amanta?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Pentru că este sătul de soţie, nu îi dă atenţie, ori nu mai e bună la pat sau pur şi simplu vrea un refugiu când se gândeşte că şi-a ratat viaţa cu consoarta sa şi atunci, simte nevoia să aibă şi o amantă pe lângă soţie, dar nu doreşte să îşi lase soţia să divorţeze, cu alte cuvinte joacă la dublu ca la tenis. Alţii doresc pur şi simplu să îşi facă o gagică pe lângă soţie şi să fie şi cu ea împreună şi cu soţia, soţia fiind gospodină şi bună bucătăreasă nu se pune problema despărţirii şi divorţului de aceasta.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Dar de ce nu fac si femeile la fel? Barbatul ala a ales-o si el pe ea, de ce tradeaza cand a plecat la drum cu ea? Asa nebuna o fi fost si inainte femeia? Brusc toate innebunesc si nu se mai pot intelege masculii cu ele?

| Anonimuserr a răspuns (pentru Lawliet14):

Cm nu fac? Şi femeile au amant dar mai puţin. În România oamenii sunt familişti nu e ca prin occident, rare sunt cazurile când X are amantă sau Y are amant.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anonimuserr):

ăstia sunt oameni de nimic, gunoaie, scursurile societătii, care nici nu merită aduse in discutie, niste ratati, frustrati, indiferent ca sunt barbatii cu amante, sau femei cu amanti, jigodii nenorocite.

| Anonimuserr a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

DE ce ai părerea acesta urâtă?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anonimuserr):

Deoarece niciun barbat care i si respectă si iubeste sotia nu i si va lua niciodata amantă, la ce i ar trebui, ce are ailaltă in plus față de sotia lui? Acelasi lucru e valabil si la femeie, ai bărbat, la ce i ti trebuie amant? Dar in Romania m ai mult bărbatul inșeală femeia, multe sunt inselate, batute, umilite de niste nemernici care in loc sa le iubească le trateaza in ultimul hal. Bădărani. Mitocani.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Anonimuserr):

In Romania oamenii sunt familisti? Nu stiu ce sa zic, divorturile sunt in crestere iar rata de violenta domestica e uriasa. In Occident exista mai mult smecherie dar... Asta-i si situatia de la noi, trebuie sa acceptam adevarul! Si totul pleaca de la educatie. In Vest exista si destui oameni educati, nu numai delasati, care-si trateaza sotiile asa cum trebuie.

| Anonimuserr a răspuns (pentru Lawliet14):

În mediul rural în general, şi în Moldova nu prea sincer. E jale la toate capitolele. Educaţia nema, cultură nema, vorbesc comparativ cu mediul urban. Multe crime, X are amantă sau Y are amant. Dar în mediul urban e mult mai ok. Şi da, sunt divorţuri în creştere. DIvorţurile sunt ok dacă de comun acord convin cei 2 soţi să îţi urmeze propria viaţă. Acesta este adevărul. În vest foarte mulţi psihopaţi, lesbiene, homosexuali idem în Nord-ul Europei. Statisticile vorbesc...

| Lawliet14 a răspuns (pentru Anonimuserr):

De acord, sunt tot felul de ciudati, dar si astia care-si bat nevestele sunt psihopati. Sau le distrug viata prin orice cale! Apropo, divortul nici nu ar trebui sa existe, de ce s-au luat daca ajung acolo?

| Anonimuserr a răspuns (pentru Lawliet14):

Normal, dacă n-ar exista certuri sau bătăi nu s-ar mai ajunge la divorţ şi căsnicia ar dura până la adânci bătrâneţi. Dar în condiţiile în care cum ai spus şi tu, le distrug viaţa, le fac viaţa un calvar se ajunge la divorţ. Dar dac[ relaţia nu mai merge bine şi ambii au capul pe umeri divorţează pe cale amiabilă, frumos normal.

22 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Lipsa de ocupatie

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Vorba lu vadim, ă dă ă tîm ă pit

| Fatamuntilor a răspuns:

Probabil nu o mai gaseste atragatoare pe nevasta lui si cauta o inlocuitoare
Probabil s-a saturat ca nevasta lui sa fie mereu ciufulita si mirosind a ceapa.
Probabil ca sotia lui e in varsta si cauta o,, prospatura''

| Lawliet14 a răspuns:

Pentru ca nu-i barbat ci un om de nimic.

| AliGab a răspuns:

Din doua motive:
1. nu are liniste acasa
2. este afemeiat si/sau imoral

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1 nu ii ajunge doar nevasta si cauta si in alta parte sex
2 cauta in alta parte ceea ce nu are acasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca e mai placut decat alternativa, si anume, sa nu-si faca o amanta.

| CezarinaLunaria a răspuns:

Pentru că e un bărbat slab. Numai bărbații slabi își fac amante, iar cei puternici, familii fericite!

| Anonimuserr a răspuns (pentru CezarinaLunaria):

Dar te-ai gândit că acea femeie nu îi dă atenţei la nimic, sau datorită certurilor, neajunsurilor bărbatul X recurge la acest gest etc etc. E simplu să te căsătoreşti şi să-ţi pui jugul de gât cum ar zice unii ca mai târziu să regreţi să să cauţi un refugiu.

| CezarinaLunaria a răspuns (pentru Anonimuserr):

Eu sunt pe principiul: Te-ai săturat de relație? Spune!
Ți-ai găsit pe alta? Bun, ne despărțim și pa la gară!

| Anonimuserr a răspuns (pentru CezarinaLunaria):

Bingo! E mai bine aşa, plus că e şi moral.

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Pentru ca unii barbati sunt foarte potenti si au nevoie de mai mult sex decat consoartele si se simt neglijati si incearca sa suplineasca lipsa facandu-si amante

| InvictusSteele a răspuns:

Probabil nu e multumit de ceea ce are acasa si nu mai e satisfacut. Ori vrea sa incerce ceva nou gen o aventura dar nu vrea sa dea cu piciorul unei casnicii.