| DeeaCarmen a întrebat:

Ați folosit lubrifiant? Mai ales cele de la Durex.
Cum a fost actul sexual față de atunci când nu ați folosit?

Răspuns Câştigător
| Vikaa a răspuns:

Mai,de lubrifiant nu prea ai nevoie daca faci sex vaginal, dar daca faci anal ai nevoie de el ca sa nu te doara.Cand am facut vaginal eram chiar umeda bine de tot, dar la anal niste chinuri groaznice, dupa ce am utilizat lubrifiant, nu a mai fost dureros analul.Nu ai nevoie de lubrifiant pentru sexul vaginal, daca te excita bine de tot, dar daca nu esti super excitata, da, poti utiliza.

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu simteam placere intensa cand era frecat cu ulei sexual, fara el putin mai bine dar fara prezervativ e cel mai bine

| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul actelor sexuale intra vaginale, lubrifierea suplimentara a ''pasaricii'' devine necesara numai in cazurile in care vaginul nu se lubrifiaza suficient de bine in mod natural. Sanatate!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Da, dar nu spanacuri de-alea. Uleiul de cocos bate tot! No joke.

| Sofer a răspuns:

Nu am folosit pentru ca ea e destul de umeda încât aluneca ușor dragonul în ea. laughing la anal cred ca trebuie lubrifiant ca nu întra laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sofer):

Intra cum sa nu intre, nu va lu-ati după filmele porno mai băieți, la alea intra greu pentru că o fac pentru bani, nu din plăcere.

| Paul754880338 a răspuns:

Cel mai bun lubrefiant este un preludiu luat in serios, fara graba, si care sa dureze atat cat este nevoie pentru a obtine acel "cel mai bun lubrefiant ".

| Andrei258 a răspuns:

Nu folosesc prezervativ imi doresc familie copii am incercat cu prezervativ cim il punea fosta cum se da in stanga probabil de la lubrifiantii din fabrica mai bine prefer lubrifiantul natural saliva daca se poate de la ea sa fie aruncata asa de sus pe cap

| jj7700 a răspuns:

Am folosit si este in regula, atat doar ca poate pata cearsaful si trebuie sa te speli bine dupa si neaparat sa urinezi dupa sex ca sa minimizezi riscul de infectie urinara. Ca senzatie, nu e mare diferenta in conditii normale, dar desigur ajuta daca vaginul nu se lubrifiaza singur suficient. Eu sunt circumcizat si si asa nu simt nevoia de a-l folosi in 99% din cazuri cu prietena mea.

| whatisthis19 a răspuns:

Nu

| Ioana1312321 a răspuns:

Eu zic să nu folosesti deoarece nu poti avea incredere.Mai bine fără.

| DeeaCarmen explică (pentru Ioana1312321):

Lubrifiant, mă refer Nu la prezervative

Răspuns utilizator avertizat
| MadonaRamona14 a răspuns:

Mult mai fain, incearca sa te dai cu el pe fese ca sa se vada misto