| alina22alina a întrebat:

Care este cel mai bun lubrifiant pe care l-ati folosit(de la Durex in principal)? Folosesc si prezervativ.

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Si inainte de dezvoltarea chimiei, oamenii si-au dat seama si au folosit saliva proprie, care devine mai abundenta in context sexual, ca sa faca penetrarea si actul mai placut.

| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai performant lubrifiant a fost inventat de organismul uman. Este saliva din cavitatea bucala ''scuipiciul'' comparativ cu orice alt lubrifiant sintetic, are calificativele de a fi gratuita si de asemenea de a fi practic inepuizabila. Multa sanatate!

| 90210 a răspuns:

Eu folosesc Durex. E albastra sticluta. Este un lubrifiant pe baza de apa pentru a nu deteriora prezervativul. Cele pe baza de ulei deterioreaza prezervativele de latex. Cel de la Durex mi se pare foarte bun, dar e posibil sa ai nevoie sa-l aplici de 2 ori (sau de cate ori ai nevoie) pentru ca intra in piele. Daca vrei sa le folosesti pe cele pe baza de ulei atunci folosesti alt timp de prezervativ.