| Oana157 a întrebat:

Ati inselat vreodata?

Ce v-a facut sa o faceti daca ati inselat? Ati regretat apoi?

Ati mai face?

11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O singura data ca aveam o relatie oarecum de umplutura, nu-i vedeam neaparat un viitor si nici el si oricum lucrurile nu mai mergeau deloc bine, asteptam sa ma despart de el dar era fix inainte de Craciun si era aiurea... iar tipul cu care l-am inselat fusese dragostea vietii mele si era o ocazie prea faina s-o ratez. Oricum si daca ii ziceam nu cred ca-l afecta prea mult ca, precum am zis, nu era vreo relatie unde sa fim implicati emotional, aveam vreo 2 saptamani impreuna sau ceva de genu. Dar nu, in afara de asta n-am mai facut-o si nici n-as face-o, nu m-as putea uita in ochii partenerului dupa ce i-as face asta, ma simt vinovata di cele mai marunte chestii ever, n-as putea insela.

| RAY a răspuns:

Ironia vieti este ca nici nu am avut pe cine sa insel, ce drama existentiala a existentei mele, consider ca omul este o fiinta imprevizibla asa ca nu cred in monogamie

| Freya1 a răspuns:

Da am inselat si nu sunt mandra de asta.Probabil lipsa de experienta, frica de ami pierde siguranta, nesiguranta sentimentelor fata de persoana de langa mine etc.
Eu cand am inselat deja nu mai era ce trebuie intre noi, mai stateam impreuna doar de complezenta si oricum am incheiat relatia.De ce? Din lipsa de atentie, sentimente etc.Nu este corect sa faci asta nici fata de partener nici fata de tine dar asta o poti invata cu timpul.

| Andreeush a răspuns:

Nu, eu pun accent pe fidelitate.

| Hammurabi a răspuns:

Nu. Nu s-a întâmplat.
Chiar dacă am avut destul de multe "experiențe", nu le-am suprapus niciodată.

| Plato a răspuns:

Mi se pare ca adulterul te face dezumanizat. Oricine face asa ceva, e demn de dispret.

| ywar a răspuns:

A insela pe cineva inseamna a te insela pe tine. Nu te respecti pe tine, nu vei putea respecta pe nimeni.
Ce te face sa inseli? Lipsa, prostia, frustrarea, necredinta, minciuna, invidia. si lista continua pana maine.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Eram intr-o alta relatie atunci cand am inselat.Am facut-o fiindca am cautat altceva(in domeniul sexului; tipul chiar ma atragea).Am regretat un pic.
In relatia actuala nu as mai face-o.Am tot ce am nevoie.
Am ajuns la urmatoarea concluziesadbarbatii sunt majoritatea care calca stramb)cand inseala partenerul inseamna ca nu gaseste acasa/in relatie ceva-ul ala care l-a gasit la persoana cu care inseala.Si este vina partenerei inselate.Pentru ca l-a cicalit, pentru ca nu mai are parte de sex asa des, pentru ca nu se mai aranjeaza, pentru ca alte n motive.
Daca barbatul continua sa insele, are el o problema.Cauta mereu confirmarea ca e cel mai tare etc.
Bineinteles, si viceversa se aplica.

| OrdanKarris a răspuns:

Da, am inselat. Nu, nu am regretat. Da, as mai face intrucat nu am fost descoperit. Am avut doua motive pentru inselat: lipsa sexului in relatia oficiala de la vremea respectiva, iar al 2-lea motiv: curiozitatea. Dintotdeauna am fost omul: "ce se poate intampla daca...", si cum am spus, nu regret nimic.

Singurul real regret este ca nu am facut-o mai des pentru ca am avut o groaza de oportunitati. Regret ca nu am inselat mai des.

| Paul754880338 a răspuns (pentru OrdanKarris):

Eram gata sa cred ca am ajuns in rai, cu atata moralitate prin preajma. Bine ca am ajuns sa citesc raspunsul tau sincer :-)

| Xelon a răspuns:

Da,am înșelat.
Nu știu exact ce m-a împins sa o fac.
Da, am regretat.
Nu știu dacă as mai face asta...