| AdinaCrissa a întrebat:

Ati putea ierta mincinile spuse de iubitul vostru?

De exemplu va spune ca nu bea deloc deloc si aflati ca el bea foarte foarte mult si v-a spus asa doar ca sa para "perfect".
Funda!

Răspuns Câştigător
| PatyKan a răspuns:

Sincer, pentru mine e f importanta sinceritatea. Daca incepe sa te minta, nu mai poti avea incredere in el.
Acum, daca tu esti sigura ca il cunosti si ca nu ti-a mai zis si alte minciuni...il poti ierta.Totul depinde de tine.
Insa, ceea ce ai putea face e sa ai o discutie deschisa cu el, sa ii ceri sa fie mereu sincer cu tine, chiar si atunci cand e greu, pentru ca o relatie nu poate fi bazata pe minciuni.
Cat despre minciuna cu bautul... Spune-i, de dragul tau, sa mai modereze bauturawinking
Oricum ar fi, alegerea iti apartine.
Bafta!happy

5 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Parerea mea e urmatoarea: cand un om nu este sincer intr-o relatie, inseamna ca nu isi doreste ceva serios de la acea relatie! Si cu asta am spus tot!

| Zuzu6235 a răspuns:

Sincer, nu asculta de @tabitha e cam radicala. purtati o discutie pe chestia asta. daca nu l-ai prins niciodata rupt de beat in fata ta, inseamna ca te respecta si nu voia sa te raneasca spunadu-ti adevarul. sunt alte lucruri mult mai grave cum ar fi inselatul. se poate trece peste zic eu.

| tabittha a răspuns:

Draga, scuza-ma ca-ti spun asa direct dar asa ceva nu se iarta niciodata.

| micutsa19 a răspuns:

Draga uh esti cu el nu cu ceea ce ar vrea sa fie...nu stiu ce sa zic daca sunt prea mari si multe nu vd dc as accepta sa traiesc in minciuna, pe zi ce trece vor mai fi si altele si altele
poarta si uh o discutie cu el pe tema asta si vz ce iese,,,
bafta

| YourSweetAngel a răspuns:

Draga stea nu prea sunt minciuni semnifictive...el vrea sa ie perfect deci dupa mine asta ii de bine ceva ce sa nu ieri ii dc te inseala nu ca bea ca ii si el om