| loveisbeautiful a întrebat:

Au trecut aproape 3 luni de la despartire si nu l-am putut uita, a fost primul si cred ca stiti cum este sad iar acum vine vacanta de vara si cand ma gandesc ca nu o sa-l mai vad 3 luni de zileeee, plang in fiecare zi de o saptamana incoace. ce sfaturi imi dati?

Răspuns Câştigător
| BBY23 a răspuns:

Draga mea,
Gandeste-te ca sunt mii de femei care stiu EXACT prin ce treci. Si totusi traiesc, isi vad de viata lor. De ce sa plangi? Pentru ca nu mai poti schimba nimic? Nu are rost, gandeste-te ca irosesti zile intregi din viata ta pe care NIMENI nu ti le va putea da inapoi vreodata. O fi fost el primul, dar nu e ultimul! Esti tanara, frumoasa si poti oricand sa gasesti pe altcineva! Nu te grabi, e varsta la care experimentezi, cunosti, te pregatesti. Bucura-te de vacanta de vara, distreaza-te, ai sa vezi ce repede il vei uita! De ce sa plangi dupa el daca el nu plange dupa tine? Tu te gandesti ca in timp ce tu plangi, el isi vede calm de viata, nepasandu-i de tine. De acum incolo alegerea e a ta: fie iti pierzi timpul si nervii, fie te calmezi, iti vezi de viata si inveti cum sa fii O FEMEIE PUTERNICA.
Si sper ca vei alege a 2-a varianta.
Pupici,
BBY

7 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Dragutza, toti spun ca primul prieten este cel ideal, pana la urma ralatie nu v-a rezista, si o sa ajungi sa crezi ca cerul se va prabusii peste tine. si eu am plans dupa el 2 saptamani sad dar mi-a trecut a fost primul lasa ca mai vin si altii, ai incredere in tine si fi cu capul sus. mai sunt baieti nu e singur pe lume :X tipmul vindeca ranile sufletuluitongue

| AnNe a răspuns:

Draga criss si eu am trecut prin asa ceva dar eu nu sufar,,...pur si simplu am realizat ac decat sa fi toata viata o ceapa inchisa in tine mai bine razi si distreazate pentru ca ascultama bine.roata s eintoarce

| EuOO a răspuns:

Criss, presupun că ştiai că fericirea durează puţin, nu? Supărarea ta va trece cu timpul... Ştiu din proprie experienţă. Gândeşte-te că dacă acum suferi, el de fapt, nu a meritat dragostea ta! În cele 3 luni de zile, poţi face diverse lucruri (nu-ţi ştiu vârsta, dar îţi poţi distrage aceastî supărare) - Ai grijă de tine şi de sufletul tău, pentru că lucruri de genul te pot schimba în rău şi sunt sigură că nu vrei asta :*

| EuOO a răspuns:

Această*

| Stefania96dfg a răspuns:

Dati una peste fata si revino la normal! Stiu ca doare, dar astae, viata merge mai departe, nu te mai gandii la el ca iti faci mai mult rau! Can imi amintesc de... ascult P! ink - So What Ma readuce la viata si parca ma incarc cu bucurie! E vara! Distreaza-te, iar daca il vezi fate ca nici nu-ti pasa! Arata-i ca ai trecut mai departe! Mergi cu capul sus, ai pierdut batalia, dar ai castigat ceva mai bun! Ce ai castigat, doar uh stii! Dar asa e viata!

| NoNamePlease a răspuns:

Asta-i viata,bucuriile vin si asa s-au dus inapoi, acum depinde de fiecare, e trist foarte trist.Inceraca si tu sa te distrez sa stai sa vorbesti cu tine insuti si sa te consolezei, bafta.Prietenii adevarati sunt cei mai buni in astfel de momente.

| missdidixu a răspuns:

Pff imi pare asa rau pentru situatia in care esti:* incearca sa il uiti scumpa, fa orice poti ca sa il uiti, ocupati timpu cu ceva gasesteti ceva care sa te pasioneze iesi cu prietenii citeste uitate la filme fa orice numai ocupati timpu vormeste cu cineva si nu sta singura.stiu ca e greu dar pana la urma ai sa il uiti.asa e viata.de aceea exista resemnare...happy...bafta:*