| anonim_4396 a întrebat:

Aud prin imprejurimi ca sexul e cel mai important in viata, dar eu nu sunt de acord cu asta.Eu cred ca pe primul loc este sanatatea si cunostintele,fiindca fara sanatate si cunostinte nu iti poti gasi un loc de munca si ca rezultat nu ai ce minca, nu ai cu ce trai. Pute-ti va rog sa-mi spuneti parerea dumneavoastra?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu am mai raspuns azi la o intrebare tot pe tema asta si sunt de acord ca in viata orice clipa este unicata, in mod clar daca nu ai de munca nu isi arde de sex,daca ai cancer nu isi arde de sex,daca dai isi uiti memoria devi amnezic nu isi arde de sex,daca isi moare cineva drag etc sexul este foarte promovat in ziua de azi pentru ca este o unelta de manipulare a celor care guverneaza lumea noastra i stim cu toti ei ne asculta telefoanele,tot ce scriem pe net,tot ce facem, ei ne da scopurii false,ne face sa ne pierdem banii,sanatatea sa ne simtim non umani,sa credem ca suntem roboti fara sentimente, reci, roboti, lipsiti de iubire, sexul e o nevoie dar nu-i o necesitate parerea mea poti trai si fara

7 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Mai important decât sănătateina și cunoștințele e relația noastră cu Dumnezeu. Oricâte cunoștințe ai, tot ajungi la pensie într-o bună zi și le uiți, oricât de sănătos ești tot mori întri-o bună zi și contează să pleci de aici cu sufletul salvat.

| mihai69 a răspuns:

Da... și aurolacii au toți școală, ca să trăiască și să mănânce? Dar mai ales să se-mpuieze și să facă alții ca ei?
Crede-mă, odată începută viața sexuală, fără o minimă grijă și educație din partea părinților, cam toți puștanii ar ajunge pe-acolo, că nu le mai pasă de școală. Și dacă nu ai cine știe ce educație, nici pretențiile nu-s chiar așa mari. Băutură să fie!

| neutrino a răspuns:

In viata, sanatate completa fara sex nu se poate. Este adevarat ca se poate trai si fara sex, dar nu si fara bani, motiv pentru care trebuie sa ai cunostinte temeinice pentru a ocupa un loc de munca bun. Daca acestea din urma sunt indeplinite, atunci a sa ai si cereri de sex ca nu stii cum sa le mai faci fata!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu nu sunt de acord. Cine vede sexul cel mai important lucru in viata, e limitat.
Eu sunt baiat, la varsta umblatului "din floare in floare", si nu pun prea mare accent pe sex, desi nu duc lipsa.
Sex fac si putoii de 15 ani, dupa 20, deja sunt necesare alte realizari, sexul e ca iesitul la bere... Atunci cand ai timp, ai cu cine, si stii ca meriti.

| sofisis a răspuns:

Nu cred ca exista o necesitate mai mare decat alta. Toate trebuiesc indeplinite in aceeasi masura. Unele fara altele isi pierd valoarea.

| Lawliet14 a răspuns:

Sanatatea, norocul (in cariera, dragoste, oriunde), daca e vorba de un lucru de care ai nevoie ca sa-ti mearga bine...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca fericirea si linistea spirituala sunt cele mai importante in viata. Spre deosebire de restul eu nu confund scopul cu metoda.