| trista_5619 a întrebat:

Avem aproape jumatate da an, din septembrie, de cand suntem impreuna, si simt ca este iubire sincera intre noi. Dar in luna decembrie, mi-a fost teama intr-o noapte, aveam cosmaruri si eram singura acasa, asa ca l-am sunat si i-am spus sa vina la mine, iar el a venit cu taxiul la mine si a dormit cu mine. asa de placut a fost sa dormim imbratisati toata noaptea,(nu am avut nici o relatie sex.niciodata) Nu am povestit nimanui despre asta ca doarme la mine, nici chiar prietenei mele care ne spunem totul,, Dar de la o vreme tot am sentimente de vinovatie fata de parintii mei,, nu vreau sa afle pentru ca eu le-am spus din prima ca nu o sa am nimic pana la casatorie.(adica sa fiu virgina), Dar eu sunt asa doar ca, nu stiu de ce parca ma tem de reactia lor, daca o sa afle si imi va fi rusine,, spuneti-mi cineva ce sa cred despre asta, nu e nimic rau in a dormi cu persoana iubita, nu e nimic mai mult.sincer! va rog ajutati-ma sa scap de sentimentul acesta care ma ucide,, macar sa fi facut ceva, dar nu a fost nimic, nu inteleg de ce ma simt asa...

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nare nimic daca nu ai facut sex cu acea persoana, lasa ca trece pana cand va casatoriti.

| Adorable a răspuns:

Daca nu ai intretinut relatii sexuale, nu ai de ce sa iti faci griji! Inteleg ca te simti prost fata de parintii tai, dar daca ar afla crezi ca ar sta cu mainile in san spunandu-ti ca ai facut un lucru bun? Parintii ar reactiona in mod negativ si gandeste-te ca te-ar afecta si mai tare. Imagineaza-ti pur si simplu ca nu s-a intamplat nimic si esti virgina! happy

| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Eu cred ca tu te temi de reactia lor daca ar afla ca doarme la tine, pentru ca, desi tu nu faci nimic, ei ar putea crede asta si te-ar privi cu alti ochi, sau cel putin asta crezi tu. Pe de alta parte e foarte placut ceea ce descrii tu, ma refer la dormitul imbratisati, si daca simti nevoia de mai mult, nu e o crima, mai ales ca baiatul din ce spui tu te iubeste, adica 6 luni fara nimic si totusi vine in miez de noapte la tine doar pentru ca visai ceva urat...crede-ma, te iubeste. Despre partea cealalta, vb cu unul din parintii tai, de care esti mai apropiata si explica-i sa inteleaga ca nu e o relatie fizica intre voi, mai mult ceva platonic. Iti doresc mult succes!

| totEU_9066 a răspuns:

Probabil te simti vinovata prin faptul ca ai promis parintilor tai ca vei fii virgina pana te casatoresti, si chiar daca le spui ca a dormit la tine si ii spui ca nu ati facut nimic tot nu o sa va creada
Iar voi nu ati facut nimic rau ati dormit inbratisati toata noaptea
si la o adica daca o sa faceti sex ce are sa fie deja aveti un jumate de an cred ca parintii tai ar trebui sa te inteleaga, pentru ca o relatie in zilele de azi greu mai rezista fara relatii intime, iar pe urma se ajunge la inselat si alea alea,
Sfatul meu este : nu le zice nimic la parintii tai, si nu te simtii vinovata nu ai facut nimic grav, Iubitul tau te-a tinut in brate pentru ca ai avut cosmaruribatting eyelashes ce e asa de rau in asta? NIMICA :*
Sper ca te-am fost de folos

| vazelin a răspuns:

Pai gandeste-te ca si cum a fost un lucru buna. ca doat a fost un lucru bun! banuiesc ca te-ai simtit minunat!
lasa sa fie asta micul vostru secret! nu trebuie sa stie nimeni asta... si cand te gandesti la asta trebuie sa o faci razand!

| DiNiSka a răspuns:

Mai bine intreaba-l pe el si luatzi o decizie impreuna
sunt sigur ca o sa luatzi decizia corecta laughing)))))))))