| anonim_4396 a întrebat:

Avem situatia urmatoare: unui baiat incepe sa ii placa de o(sa simpatizeze) fata pe care o stie doar din vedere...va spune acest lucru prietenilor lui sau ce va face?(in cazul in care baiatul este mai timid)

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In mod normal,cu greu va spune prietenilor,va suferi in tacere framantandu-se mereu cum sa faca,pana cand,un prieten bun,care-l cunoaste va observa ca il preocupa ceva si-l va intreba ce se intampla.
Poate atunci,doar, sa indrazneasca sa numeasca motivul nelinistilor lui.
Un timid e o persoana tacuta, care nu indrazneste sa se exteriorizeze, traieste in lumea lui cuminte si risca sa ramana acolo, pentru ca se teme cumplit sa o deschida si altcuiva!

| MiruD a răspuns:

De ce sa zica prietenilor lui? Sa faca de unul singur. Ii place de ea, sa se duca sa ii zica. Sa nu fie timid, ca nu castiga nimic. Sa fie istet, ca va avea de catigat.
Si prietenii te sapa.

| NYK4u a răspuns:

Sa o faca cu mana lui cum se zice laughing) daca are prieteni adevarati ii poate lasa sa il ajute, daca nu...sa ii lase pe ei si sa actioneze singur.

| DnFn a răspuns:

Daca are prieteni e posibil sa vorbeasca cu prietenii lui si va incerca sa intre in vorba cu tine, poate sa iti ofere o mica atentie, etc happy