| lolylolypops a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru!
Am 16 ani si am o relatie cu un baiat care este la prima relatie. El ma place,stiu asta, spune asta prietenilor lui si chestii dar nu stie cum sa se comporte, ce sa faca, se fereste de mine! Eu nu am reactionat in niciun fel fiindca sunt de parere ca baiatul trebuie sa faca primul pas, el m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui si asta. Ce e de facut? Eu tin la el dar nu stiu cum sa-l fac sa nu mai fie asa timid! Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Xten3girl a răspuns:

Lasa-l sa fie timid daca asa e firea lui.Nu e nici o rusine sa-l ajuti adica nu-l lasa pe el mereu sa faca primul pas. Vorbeste cu el despre asta...

2 răspunsuri:
| Uvuvwevwevwe a răspuns:

Pai posibil ca va avea mai mult curaj daca ii spui sa continuati discutia pe mess/facebook/skype acasa. big grin

| LifeSucks69 a răspuns:

Este ok sa fi timid.
Parerea mea este ca daca va intelegeti bine poti vorbi cu el despre asta.Fa-l sa nu mai fie timid cu TINE.Stii cum se zice, nu risti nu castigi.Succes :*