| alexandra21_3435 a întrebat:

Aveti cumva stari de suparare asa deodata, si fara chef de viata? ce parere aveti despre starile astea? vi s-au intamplat?

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Da mi s-au intamplat. Dar, se pot vindeca cu ajutorul increderii in Dumnezeu. Sincer. Aceste stari, provin din frica interioara a noastra de nou, necunoscut. Provin din lipsa nesingurantei zilei de maine. Din singuratate, lipsa prietenilor adevarati si sinceri. Aceste stari, conduc pe cei mai slabi de inger la sinucidere. Din pacate nu au leac medical. Ci, asa cum am mentionat la inceput doar spiritual, sufletesc, religios. Cum puteti trece peste ele? Incercand sa fiti mai rece cu cei care va urasc, cu cei ce va vor raul, privind si partea plina a paharului. Succes!

16 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Da! Aceste stari apar datorita stresului, angoaselor, anxietatii.si sunt mai intalnite la femei, care se stie ca sunt mai sensibile. Daca sunt dese, pot induce aparitia depresiei.

| Luori a răspuns:

Da, mi s-a intamplat. si ce am rezolvat? O astfel de stare ajunge in fiecare dintre noi, mai devreme sau mai tarziu.
Trebuie sa o inlocuim repede, cu opusul ei.happy

| A12NDRA a răspuns:

Da mi s-a intamplat sa am, dar fara motiv, pur si simplu.Pai nu stiu ce sa zic, sunt intr-adevar niste stari ciudate si probabil subconstientul nostru este obosit si din aceasta cauza.Nu pot explica acest fenomen.

| channah_5883 a răspuns:

Cine nu a trecut prin asta? Se intampla fara vreo explicatie anume si cred ca o partida buna de shopping e cel mai bun remediu anti-stress

| raisa1993maria a răspuns:

Buna, da mi s-a intamplat de multe ori sa am stari proaste, chiar fara motiv, mai de graba le-as numi depresii dar imi trece repede orice stare proasta, de obicei seara ma apuca chiar si plansul. asta e

| Emma a răspuns:

Poi eu ma intristez repede, pentru ca pun mai orice la sufletsad

Si asta nu e deloc binecrying

Dar in fine n am ce face!

Ce pot sa zic despre aceste stari...sunt aiurea, cred ca nimanui nu i place sa fie suparat, dar asa e!

trebuie sa fim tari, sa trecem peste orice momente grele!

Xoxo

| alexandra21_3435 explică:

E adevarat tot ceea ce ati spus, intr-adevar poti trece peste doar cu AUTOSUGESTIE. ideia e ca care sunt motivele? de ce nu le au toate persoanele? e faptul ca unele sunt mai sensibile?

| alexandra21_3435 explică:

Mersi bluedreams mi-ai ridicat un pic moralul

| BlueDreams a răspuns:

Da, stiu la ce te referi. E atunci cand simti ca nicio activitate care inainte iti facea plaacere acum nu iti mai placea, nu ai nici macar pofta de mancare si ai asculta melodii triste pana ai cadea de pe scaun.Am asa stari, de fapt chiar in momentul asta ma simt asa.La mine de obicei e din cauza vremii dar stai calma ca trec.Nu e nimic grav.Toti avem dreptul din cand in cand sa fim prosti dispusi. Cea mai buna metoda de a scapa de ele este sa nu le dai mare importanta si sa incerci sa te simti bine orice ar fi.Bafta!winking

| GuessWho a răspuns:

Da cu sigurantsa. mi se intampla daca ma cert cu parintii, sau daca e vremea foarte aiurea afara.nu pot sa scap d ele decat daca ascult muzicabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| amoremioX a răspuns:

Da mi se intampa foarte des sa ma simt singura,, neiinteleasa, dar din fericire nu tin foarte mult,,,, eu cred ca sunt o; adunatura; daca-i pot zice asa de tristete, fustrari, nemultumiri care in timp se aduna si care se manifesta in accelasi timp

| Utzu_3879 a răspuns:

Da... si prietena mea le are. de obicei inainte de ai veni menstruatia.big grin

| FLAViЯ a răspuns:

Si mie mi s-a intimplat. Uneori insa fara motiv, alteori din cauza ca sunt cam bolnava si nu ma pot vindeca nicicum) In schimb il am pe iubitul meu care este viata mea si pentru el traiesc. Sunt fericita si asta ma face sa rezist tututor greutatilor. Viata e chiar frumoasa! Fii fericita si gaseste in orice lucru rau si partea buna, orikit de mica n'ar fi! Sanatate si iubire multa!

| anonim_4387 a răspuns:

Da am. mai ales in unele dimineti ale saptamanii sau seara. si cred ca toate persoanele au adica oricat de piatra ai fi tot ai stari din astea. eu doar daca ma descarc sa plang imi mia revin... sau daca ma gandesc la ceva mai pozitiv.

| clauxxx a răspuns:

Posibil sa fii deprimata din anumite chestii care te supara si cand te gandesti la ele te dezamagesti si nu ai nici un chef de viata! sad Atunci moralul e la pamant. sau pot fi mai multe explicatii, cum ar fi sa te duci la o intalnire si zici cateva cuvinte dupa care te pierzi si ramai tacuta un timp, atunci ai impresia ca intalnirea a esuat, si iti da o stare naspa deprimata suparata agitata etc