| Rivanol a întrebat:

Aveti idee cam cat costa un control ginecologic? Parca nu as vrea sa mergem acolo si sa vedem ca nu avem destui bani sa platim.
Daca facem oare mai pe disperatii *suntem oleaca in situatia asta* ne poate lua si pe gratis? laughing
Este necesar prezenta unui adult sau a unui parinte?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În primul rând, n-ai precizat vârsta şi nici dacă te interesa un cabinet privat sau la "stat"...

Presupun că eşti minoră.
În această situaţie, dacă mergi la un cabinet/clinică "de stat", consultaţia este GRATUITĂ!

La ginecolog poţi merge şi SINGURĂ ( FĂRĂ mama, chiar dacă eşti minoră; n-ai precizat vârsta ), TREBUIE doar să ai la tine : actul de identitate + Trimitere ( de la medicul de familie sau de la Cabinetul şcolar ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal ).

Dacă mergi la un cabinet privat, atunci consultaţia poate costa între 50-100 lei; iar dacă sunt necesare investigaţii/analize suplimentare, atunci ele se plătesc separat.
Aici NU ai nevoie de Programare & Trimitere.

Toate cele bune.

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Romania orice-i pe bani.

| Blamely a răspuns:

Cu o trimitere de la doctorul de familie e gratuit, dacă nu ai, 50 de lei ar trebui să-ți ajungă.

Răspuns utilizator avertizat
| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Daca parintii sau tu aveti asigurare medicala, mergeti la medicul de familie cu o trimitere la specialist, si nu costa nimic. La particular, o consultatie costa in medie 50 de lei.

| corhaz a răspuns:

Daca ti-a placut sa dai in craci la o minora asumati riscurile

Răspuns utilizator avertizat
| corhaz a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Stiu stai linistit.dar n-am stiutce sa-i zic laughing

Răspuns utilizator avertizat
| corhaz a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

laughing poate nu i place sa faca cu prezervativ

Răspuns utilizator avertizat
| corhaz a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Cati ani ai?

Răspuns utilizator avertizat
| corhaz a răspuns (pentru AiPierdutCelMaiBunIubit):

Na atunci nu i problema asa grava daca devii tatic de acum in caz ca se intampla ceva cu riscurile

Răspuns utilizator avertizat
| 1cristian1990 a răspuns:

Fa tu pe ginecologu! tongue Sau cumpara un test, daca i-a intarziat ciclu, il poti face, chiar din prima zi cand trebuia sa ii vina! Ia unu din ala mai scump si sa nu fie expirat si roaga-o sa il faca cu urina de dimineata!