| Adiii16 a întrebat:

Azi am facut pentru prima data dragoste cu prietena mea, din pacate fara prezervativ. Actul a decurs bine. ma opream cateva minute, apoi continuam si apoi iar ne-am oprit si ea s-a dus acasa. Tin sa mentionez ca nu am ejaculat in ea, cand prietena mea a plecat eu am continuat sa ma masturbez si atunci a iesit sperma. Dupa 2 - 3 ore prietena mea a venit din nou, si din nou am facut dragoste ( nu stiu daca se poate numi dragoste, am stat cam 5 minute si gata, nu a iesit sperma. ) Este vreo sansa cat de mica ca ea sa fie insarcinata? De ce? Vreau un procent foarte clar.

6 răspunsuri:
| Tania a răspuns:

Sunt sanse foarte mici, acum depinde de mai multi factori, test de sarcina abia cam peste doua saptamani, dar data viitoare protejati-va si apoi sa vezi ce bine este fara stres happy

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Vreau sa iti explic ca sunt sanse, slabe.dar sunt.
In primul rand, chiar daca la actul sexual sperma nu este ejaculata in vaginul femeii, lichidul seminal [care iese la baiat cand este excitat] contine spermatozoizi [in mai putina cantitate decat sperma, DAR tot contine] si ar fi sanse de vreo thinking 20% [nu trece de 50%] sa fie insarcinata. Nu se stie niciodata, iar sfatul meu este sa nu va jucati cu focul, pentru ca v-ati putea arde si 1+1=3
Bafta, si protectie!happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Auzi la tine vrei un procent clar. Daca iti zice cineva 45, 56% ce ai sa faci?
Atata timp ca nu v ati protejat se poate sa fie insarcinata, depinde de organism si de spermatozoizii care au aparut, daca au aparut. De unde sa stim noi procentul? Nu este o formula pentru asa ceva. Du-te ia un test de sarcina si data viitoare protejativa

| iamy a răspuns:

Daca era in perioada fertila sunt sanse de 50% pe 50%.

| Vasii98 a răspuns:

Felicitari,ai ajuns tatic!

| LAriiscukka a răspuns:

Ar fi cel mai convenabil sa cumparati un test de sarcina. Multa bafta si data viitoare faceti-o protejat sa nu va mai stresati dupa:*