| alexandra9love a întrebat:

Azi la scoala am jucat adevar si provocare si l-am chemat si pe iubitul meu sa joace, am jucat si l-am pupat pe obraz fiind provocata sa fac asta. Un prieten de-al lui a venit si la tot rugat si pe el si pe mine sa mergem intro sala de clasa si sa ne sarutam. Noi avem 3 saptamani si nu l-am sarutat pe buze niciodata, e si mai timid dar la telefon mi-a spus ca vrea sa ma sarute si sa nu stie nimeni doar prietenul lui si eventual cea mai buna prietena a mea. Atunci eu voiam sa merg in clasa cu el dar nu i-am spus lui asta, pentru ca vedeam pe fata lui ca nu era prea de acord poate pentru ca credea ca nici eu nu vreau.De ce oare nu voia sa vina? Cum sa il fac sa ne sarutam. Si spuneti-mi ce vrea sa insemne comportamentul lui si cum credeti ca a procedat. ajutati-ma si pe mine.

Răspuns Câştigător
| Coarna_Mihai_1990 a răspuns:

happy E timid, greu si naspa, simplu daca n-ai nicio problema la scoala poti sa faci, asa, el nu prea vrea si refuza fiindca sigur crede ca tu nu vrei si chesti mai ales ca-i timid, dar nu-i problema, cand veti sta singuri la scoala sau oriunde, sau chiar si cu lume imprejur dar nu stim cum va reactiona el happy, saruta-l tu ce-i mare scofala stati ce stati prinzi momentu` cand va apropiati si-l saruti, si asta e foarte simplu si gata happy si poate daca-i dai incredere va incepe si el sa fie mai afectuos Bafta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai usor ar fi sa-l iei prin surprindere. Bine, nu la scoala. Cand va intalniti in afara scolii, cand te conduce pana acasa. Pur si simplu du-te la el si saruta-l pe buze. Apoi ia-l de mana si duce-ti-va unde aveati drum, fara sa ii dai explicatii. El probabil a avut aceasta reactie pentru ca se teme, la randul lui, de reactia ta. Pare timid, fa tu primul pas.