| rri a întrebat:

Baiatul de care imi place mi-a zis ca daca vreau sa fim impreuna trebuie mai intai sa facem dragoste...eu ce ar trebui sa fac? spuneti-mi parerea voastra.

Răspuns Câştigător
| andrasstefan a răspuns:

Un orb nu poate conduce un orb.inteleapta zicala.inainte de a facesex vreau sa stii ceva:
1:in fiecare saptamana se sinucid 3 fete fiind ca se considera murdare in urma contactului sexual.
2:depresia se instaleaza in 70% din cazuri. fetele care au avut contactsexual si apoi sunt lasate de izbeliste se interiorizeaza,apare sentimentul de vinovatie, scade respectul de sine, apare depresia si uneori sinuciderea.
3:increderea in sexul masculin scade dramatic si toti baietii sunt priviti ca niste profitori.
4:in intreaga lume peste 20.000.000 de tinere raman gravide anual desi au varste cuprinse intre 12 si 18 ani.stiu ca o sa spui MIE NU MI SE VA INTAMPLA NICIODATA.CREDEMA,asa au spus si ele.
4:Corpul tau este un templu, de ce sa il lasi sa ilpingareasca altii?
la aceste intrebari iti raspund cu o intrebare.
Cine va inlocui tristetea din sufletul tau si cine va intelege prin ce treci tu? Sau cine iti va sti durerea si tine iti va alunga singuratatea? Dumnezeu a spus:no contact sexual before mariage.asa ca fa cum iti spune El. Daca El nu stie atunci oare cine stie? Cine se lasa condus de inima este mai orb decat un orb din nastere.fi inteleapta si respectati trupul si integritattea ta ca femeie sau tinara.ma gasesti pe mess:numaisuntsingur

16 răspunsuri:
| answer a răspuns:

Ar trebui sa deschizi ochii si sa nu pui botul la ce spune! Practic ti-a spus ca te-ar folosi pe fata! Degeaba iti place daca el e un nenorocit care are in cap doar sex si fii sigura ca te va parasi dupa! Mai fetelor, nu mai fiti asa naive, chiar atat de usor va lasati prostite? credeti in vorbe dulci, iar raspunsurile cu adevarat folositoare si sfaturile, nu le luat in seama, ci ii considerati prieteni doar pe cei care va imping la rele; Sunt baiat si stiu ce zic! Dar e alegerea ta daca vrei sa fii carpa lui sau vrei sa ii dai cu flit dupa cum merita.

| BlancaFantasma a răspuns:

NU face asta mai ales daca esti virgina.chiar daca nu mai esti tot nu o face.nu iti dai seama ca el vrea doar sa te foloseasca? daca te`ar placea ntr`adevar nici nu ar aduce vorba de asa ceva,ci ar incerca sa te cucereasca prin atentii, vorbe frumoase, nicidecum cerandu`ti sa faceti sex.fiindca el sex vrea, nu dragoste.

| Marijuana a răspuns:

straight face Clar NU! Ce vrei fata sa se culce cu tine si dupa sa zica a pai stii numai vreau sa fim impreuna? Fii serioasa asta vrea doar sa te foloseasca...

| chelie91ptm a răspuns:

Sa ii zici sa se duca la ma-sa. Daca faci asta esti cea mai mare proasta. Te **** si te lasa, iti garantez.

| johnyboy a răspuns:

Da' ce esti tu, panarama? te-a vazut in limba dupa el si vrea sa profite de tine. daca-i placea si lui de tine te scotea in oras, te plimba, te prezenta prietenilor, altfel spus ti-a propus asta pentru ca oricum n-are nimic de pierdut, daca te **** e bine daca nu, el a incercat...sau cine stie cum sa-l **** sa-i sara ochii pe pereti si sa te doreasca mai mult, dar asta nu inseamna ca te va iubi sau te va scoate in oras, vei ramane tot o jucarie sexuala pentru el

| Gagikaru a răspuns:

El vrea doar sa profite de tine... dupa ce faceti sex te va lasa cu ochii in soare

| DREAMER_5048 a răspuns:

Sa-i spui sa se duca la plimbare.ce face te incearca precum se incearca pepenii? ce tupeu au unii!

| lokitaakrisuuu a răspuns:

Chiar daca esti mai mare sau esti mai mica, nu konteaza.nu trebuie sa faci dragoste cu un baiat cu care de abia ai inceput o relati e si in care nu poti avea incredere.nu ai de unde sa stii, ce poate urma. daca apoi se desparte de tine, sau spune la toti si te face e ras.chiar nu te merita. spune-i paa!:* Fundaa?:X smug

| Adina_7794 a răspuns:

Daca te iubea nu iti punea conditii ca sa fiti impreuna. Urmareste doar sa se culce cu tine. Revino cu picioarele pe pamant si trimite-l sa faca pasi pe covoraslaughing

| geany98 a răspuns:

Pai conteaza si varsta caci daca unul dintre voi are sub 18 ani ii cam indraznet.si conteza si daca esti virgina.ascultati inima ea nu o sa se insele.tu sti cel mai bine ce ii corect si ce nu.mult noroc sa nu regreti decizia care ai luat'ohappy.bye

| shaoboy a răspuns:

Nu intelegi ca isi bate joc de tine? Dar daca crezi ca te iubeste ia-o in gura pana te paraseste!

| Nana18 a răspuns:

Mai bine nu el credc pentu asta si vrei doar o nopte si bay bay. Daca intr-adevar ii trebuia nu dorea asa lucruri de la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

U esti cam credula asa observ. e mai mult decat evident ca vrea decat asta de la tine. niciun baiat care e atras cu adevarat de o fata nu i'ar cere asa ceva pentru ca stie ca s'ar putea sa o piarda daca face asta si de aceea prefera sa o cucereasca incet si sa o astepte daca o vrea cu adevarat. nu cred ca e cazul tau. happy

| Yoanna_7825 a răspuns:

Pai asta inseamna ca te vrea doar pentru a face dragoste cu tine. Impotriveste'te nu il lasa sa te foloseasca.Cel putin asta e parerea mea.Adica eu am un prieten si suntem de 9 luni impreuna, si nu imi cere asta... dEeci ai grija

| Puffu_4977 a răspuns:

Din punctul meu de vedere, daca chiar tii la el ati face asta din suflet si nu prograbat.Cand simtiti voi ca ar trebui sa face.ti. Eu una cred ca mai intai esti impreuna si apoi vine si pasul cu dragostea, parerea mea. Daca totul merge bine in relatie si va iubiti atunci cred ca sunteti pregatiti sa face.ti si acest pas. Sper ca ti.am fost de folos.

| rri explică:

El a zis ca vrea o relatie serioasa cu mine dar mai intai sa facem...dar nu stiu daca sa il cred...mai mult eu il bag in seama si ii dau mesaje, noi nu suntem impreuna.