| RyAngel a întrebat:

Baiatul pe care il plac o place pe prietena mea.
Cam asta e. E baiatul asta pe care il plac mult de tot si cu care n-am avut curajul timp de o luna la liceu sa vorbesc nici o data si ieri m-am gandit sa ies un pic macar in evidenta si am trecut pe la clasa lui si am vorbit cu o fata, avand-o pe colega mea de banca cu mine. Si mie imi place mult de el si ea stie.
Ea a iesit dintr-o despartire urata si sufera din cauza asta mult dar vorbeste cu alt baiat acum. In plus stie cat imi place
de acesta si stiu ca nu ar fi cu el pentru ca stie ca asta m-ar supara pe mine, dar nu vreau sa fiu rea sau egoista pentru ca el a spus ca ii place mult de ea (pe ask.fm) si intrebare cu intrebare, mi-am tot facut sperante ca sunt eu pana ce a descriso pe colega mea si mi-am dat seama.
Stiu ca ea nu ar accepta sa fie prietena lui, pentru ca stie ca am mai patit asta cu o prietena buna, sa se combine cu cel de care imi place si nu o cred in stare si pe ea sa-mi faca acelasi lucru pentru ca stie si ea cum e si stie si ca mie mi-ar pica greu.
Dar ma gandesc, poate sunt egoista, poate ar trebui sa-i las in pace si sa fie impreuna daca vor, daca nu, nu. Pentru ca eram acolo, langa ea cand a remarcat-o si n-am fost eu cea importanta acolo ci ea, deci poate ca nici nu merita sa mai incerc si sa-l las in pace. Pe de alta parte, ma gandesc cum as rezista stiind ca am avut sansa sa ma apropii o data de el prin ceva si apoi sa-l vad tot timpul cu alta.
Nu stiu daca mai are rost sa lupt sau nu.
In fond, nici cu mine, nici cu ea nu a vorbit niciodata. De ea a zis ca e draguta, dar pe mine ma doare ca nu m-a remarcat deloc si ca de fapt, eu venisem acolo pentru el...
Chiar nu stiu ce sa fac!

4 răspunsuri:
| Tmcn a răspuns:

Dacă a plăcut-o pe ea din prima și pe tine nu te-a observat, nu știu ce șanse mai ai. Acum, baieții se uita prima dată la aspect, deci tu poți să-l faci să-ți observe personalitatea dacă aspectul nu l-a impresionat. Dar gândește-te că ți-ar reuși și ar deveni interesat de tine. Cât crezi că va merge având în vedere că prietena ta, pe care el a remarcat-o, e mereu prin preajmă? Nu crezi că o să-i fugă ochii după ea? Gândește-te bine la ce vrei.

| Adryan17 a răspuns:

Ei bine incepe cu inceputul. Ia inima in dinti si baga-te in seama cu el, fara prietena ta in jur. Discuta cu el face to face, glumeste cu el. Daca a zis ca prietena ta e draguta, asta nu inseamna ca e si indragostit de ea. Merita sa incerci sa te apropii de el, insa cu rabdare. Daca el va incepe sa aiba sentimente fata de tine, atunci vei observa asta. Bafta happy

| RyAngel explică (pentru Adryan17):

Incerc si asta, dar avand in vedere ca n-am vorbit niciodata e cam greu, imi place de el si as vrea sa il cunosc mai bine da nu vreau sa-mi fac sperante degeaba - in plus cred ca stie ca il plac, sau banuieste si m-as simti tare prost sa stiu ca el stia asta de la inceput si n-a contat...macar sa-mi dea de inteles ca nu

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Ce sa-i faci? imbarligaturi de clasa a 8-a, in locul tau mi-as cauta un amic din afara scolii, unde nu poate exista barfewinking