| mydarkestdays a întrebat:

Baieti, ati prefera sa iesiti cu o fata frumoasa, dar proasta sau cu o fata despteapta, dar urata?

13 răspunsuri:
| LeontinAndrei a răspuns:

Frumusetea nu este doar la suprafata si as prefera sa ies cu cea mai putin frumoasa si sa am ce sa vorbesc cu ea, decat sa ies cu cea mai frumoasa dar cu care sa nu am ce discuta. De ce? Relatia cu cea frumoasa dar cu IQ-ul unei muste este clar sortita pieirii datorita lipsei de comunicare, pe cand relatia cu fata mai putin frumoasa ar putea iesi ceva chiar frumos.

| RAY a răspuns:

Prefer moarta si frumoasa

| Azµre a răspuns:

Cu una frumoasă dar proastă crede-mă nu ai vrea... Am ieșit eu, am facut și sex doar că atunci, m-am trezit cu un deget băgat în cur.

Fată deșteaptă dar urâtă. iar nu merge, prea deșteaptă pentru tine, vei părea un ratat și se va crede superioară...
O fată modestă nici urâtă nici frumoasă, nici proastă, nici deșteaptă ar fi ideal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumoasa si proasta. Si surdo-muta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumos si destept/ urat si prost! Hm... Frumusetea nu este batuta in cuie cum nu este nici uratenia. Ce imi pare mie frumos tie iti poate parea urat deci este atat de relativa treaba.
In alta ordine de idei cred ca ai omis ceva foarte important si anume caracterul. Poti fi frumos, destept dar cu un carcater infect. Si cum caracterul face parte din personalitatea omului care prinde radacini inca din copilarie ma indoiesc ca poate fi schimbat. Frumusetea si istetimea se pot dobandi pe parcursul vietii. Ne ingrijim, facem sport, ne hranim sanatos, recurgem la unele cosmetice sau interventii chirurgicale si obtinem intr-un fel sau altul frumusetea fizica. Citim, invatam, ne cultivam mai pe scurt si devenim isteti. Cu caracterul insa e atat de greu dat fiindca se stie ca "naravul din fire nu are lecuire".
Asadar e uimitor cum despre un asa important element nu se tine cont happy

| Demonull a răspuns:

laughingFiecare e frumos in dreptul lui nu? Prefer o fata frumoasa si desteapta.

| Skeez a răspuns:

Frumoasa si desteapta, dar daca nu iese poate sa fie si proastawinking

| Theaxniz a răspuns:

Frumoasa si desteapta preferinta mea

| catosp a răspuns:

De urata. nu-i frumoasa...dar e desteapta..proasta dracu'winking

| Andrei899 a răspuns:

As prefera sa ies cu fata frumoasa dar si desteapta

| geotechnical a răspuns:

Depinde de fiecare, nu toata lumea pune accent pe partea estetica, iar fata urata, nu cred ca este un cuvant asa bine utilizat in contextul in care vrei tu sa il folosesti, mai degraba zici o fata care nu se aranjeaza, sau care nu pune un accent pe faptul pe estetica ei
Imi vine in minte dupa cum ai formulat intrebarea o zicala din facultatea"Are mama 2 fete: una este frumoasa cealalta este la poli" total neadevarat
Eu am iesit cu multe fete, dar decat sa ies cu fete si numai eu sa vorbesc sa nu stie sa inceapa o discutie, sa nu gasim subiecte de discutie, mai bine ies cu cineva care macar sa am ce discuta chiar daca nu este ea zana ca si frumusete

| Vlad201296 a răspuns:

Depinde de felul ei de a fi big grin

| NightWing a răspuns:

O sa iti raspund la intrebare in doua feluri. As iesi cu amandoua. Daca asa avea o relatie intre o fata frumoasa dar proasta si o fata desteapta dar urata cred ca as alege in final fata desteapta.