| Papusika1Mika a întrebat:

Baieti, cum este pentru voi fata perfecta?!
Ma refer la caracter, si infatisare!

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Face sport, are grija de corpul ei si nu mananca toate prostiile.

Are o igiena adecvata.

De regula, nu isi prinde parul in coada, cele mai multe fete fac asta din lene si au parul unsuros.

Sta in banca ei, pare timida insa devine indrazneata atunci cand e in preajma unor persoane in care are incredere.

Zambeste mult si are un zambet frumos.

E foarte important ca atunci cand o privesc sa simt mereu nevoia sa o sarut. Si asta tine mai degraba de chip decat de corp.

E foarte important sa aiba o pasiune a ei. Ceva ce vrea sa realizeze in viata.

Sa fie protectoare si empatica, dar totodata si indrazneata si dornica de aventuri, deschisa la lucruri noi.

Sa aiba prieteni, sa aiba cel putinul unul, doua hobby-uri.

Sa ii placa sa citeasca si sa asculte muzica de calitate.

Referitor la aspectul fizic, ma intereseaza sa aiba organismul cum trebuie, sa fie sanatoasa, decat sa aiba sanii sau fundul nu stiu cum.

Mie mai degraba nu imi plac fetele cu fundul prea mare/ sanii prea mari.

In ce ma priveste, ce e prea mult strica.

Dar dupa cum spun si ceilalti, astea sunt preferintele mele.

Fiecare baiat vrea altceva.

La inceput ai tendinta sa vrei par blond, ochi albastri, sani mari si tot felul de chestii.

Cu timpul incepi sa apreciezi mai mult personalitatea celuilalt decat aspectul fizic.

Desi trebuie ca partenerul sa fie atragator.

7 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Nimeni nu e perfect.
Cand iubesti, un defect o sa compleseze o calitate, ceea ce il face pe cel iubit diferit fata de ceilalti. Asta inseamna perfectiune, ceea ce numai tu ai parte si accepti o persoana cu bune si rele, o iubesti si esti multumita.

Take care. Si nu-i mai lasa sa viseze...

| Brâncuşi a răspuns:

Simpatică,Modestă cu simţul umorului şi cât de cât deschisă, nu vreau o fată timidă şi cu moralul praf, cât de optimistă posibil, tu?

| Maya2014 a răspuns:

De ce tot puneti aceeasi intrebare mereu? Fiecare baiat are alta preferinta, nu toti vad la fel lucrurile.
Daca e sa te placa cineva, te place asa cum esti, nu ceea ce vrei sa pari!
Nu trebuie sa se schimbe nimeni pentru nimeni!
Atunci cand iubesti, trebuie sa accepti mai intai defectele si sa le transformi in calitati.

| Skeez a răspuns:

Nu am cum sa descriu decat parerea mea... toti avem gusturi diferite asa ca degeaba iti spune x sau y de ceea ce ii place daca tu esti indragostita de Z...
Mie imi plac fetele cu simtul umorului si cu care pot vorbi liber etc. iar ca infatisare probabil ca orice baiat isi doreste ca fata sa fie dragutawinking

| nhgvhyg a răspuns:

Nu exista fata perfecta la aceleasi persoane, fiecare cu gusturile lui daca tie iti place de cineva cu adevarat nu costeaza parerea celorlalti!

| Officialme93 a răspuns:

Daca cauti fata perfecta. eu zic sa numai cautihappy toti avem defecte. Toti suntem diferiti, din fericire! nu ii inteleg pe cei care ti au zis ca fiecare cu gusturile lor,. cv de genu.Tu ai tot dreptu sa ne ceri parerea. Acum tine de tine daca te ajutam ori nu. Pentru mine o fata care sa ma impresioneze nu sa fie perfecta e fata care stie sa vorbeasca sa lege 2 fraze si nu cuvine. sa fie foarte ingrijita. Sa se iubeasca ea prima. Pentru ca daca vrei sa te iubeasca cineva trebuie sa te iubesti tu prima oara. Sa miroase frumos sa se comporte frumos. Deci o fata finutahappy

| iphone3g16gbH a răspuns:

Prietena mea de 2 ani e perfecta pentru mine!