| TreiSurori a întrebat:

Baieti: cum va simtiti cand voi aveti orgasm si prietena nu
Fetelor: cum va simtiti cand iubitul vostru are si voi nu?

E vina cui daca ea nu are orgasm.Ea ca s-a oprit sau el ca nu a continuat?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In cazul asta,vina e a ambilor,mai exact a comunicarii de proasta calitate dintre cei doi.
Nici el nu e de vina ca nu a continuat,nici ea ca s-a oprit,limbajul corpului nu-l intelege intotdeauna oricine,motiv pentru care ar fi bine sa comunice macar verbal.
Fiecare isi cunoste corpul si intelege cand se apropie de momentul iminent al finalizarii.
Daca celalalt nu e un fin observator sau cei doi nu se cunosc foarte bine,din graba, din rusine(!), din diverse motive, momentul finalizarii poate fi ratat extrem de usor.
Vina e a ambilor, sa stii.

| Oana92 a răspuns:

Eu una nu prea patesc sa raman fara orgasm. Se mai intampla cand luam anticonceptionale pentru ca am avut probleme cu lubrefierea si foarte rar se intampla acum si doar daca sunt obosita. Nu ma simt nici bine, nici rau, pe moment e putin frustrant, dar trece repede, mai ales ca se intampla foarte rar si stiu ca e vina mea ca sunt obosita si usor distrata.

A cui e vina? Po depinde de situatie. Poate fi vina ei, ca e bolnava, lipsita de chef sau are un blocaj psihologic(Daca a fost violata, daca a fost crescuta cu ideea ca sexul e urat si murdar, etc), poate fi vina lui ca e un mitocan si se gandeste doar la el sau ca nu are experienta si poate fi vina amandurora, ca fac sex de plictiseala.

| Miky1 a răspuns:

Te fac eu sa ai sigurrr.

| GossipGirL93 a răspuns:

Eu spre exemplu nu am simtit nici odata orgasm, prietenul meu mereu il are simte placere si satisfactie(scoate sunete privirea i se schimba etc.)

| TreiSurori explică (pentru GossipGirL93):

Urat asa.

| Valutzzzu a răspuns (pentru GossipGirL93):

O lectie de gramatica nu ti-ar strica, sincer!

| p3dro5 a răspuns (pentru GossipGirL93):

Esti cumva frigida, sau nestimulata

| andreitmm a răspuns:

Eu fac 7 orgasme pe secunda, ma crezi?

| p3dro5 a răspuns:

.sa o ia la bataie sau sa o stimuleze.
vina e a ei ca s-a oprit iar el a ramas cu buza umflata