| gogoɴicɑ a întrebat:

Baieti,de ce nu vreti sa faceti sex cu fetele grase?

42 răspunsuri:
| itarkan a răspuns:

Ceva scartaie... patul laughing

| Cronki a răspuns:

Păi o fată grasa nu este sexi, dacă nu este sexi nu mă atrage, dacă totuşi fac sex cu o grasă este ca o.,., masturbare asistată!

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Voi fetelor de ce nu faceti sex cu baietii grasi?

| gogoɴicɑ explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Poate cade peste mine in timpu' actului sexual si ma sufoca straight face

| gogoɴicɑ explică (pentru gogoɴicɑ):

Nu vezi ce mica sunt?:-s

| Blyy a răspuns (pentru gogoɴicɑ):

laughing) asta gandesc si eilaughing)))

| ஜAliSeeஜ a răspuns (pentru gogoɴicɑ):

Lol=]]]

| mbzba a răspuns:

Ca e.........grasaaaaa laughing)))

| Oana92 a răspuns:

Sunt destui barbati care fac sex cu femei supraponderale.

| Dariusuu a răspuns:

Ce intrebare m-ai e si asta?

Tu ce ai prefera, sa faci sex cu un tip ok, sau cu un gras?

Cum spuneam, gusturile nu vorbesc.

| raluk27 a răspuns:

Pt ca nu sunt suficient de atragatoare si pentru ca se misca greu, nu au aceeasi mobilitate ca unele mai slabe, gafaie, obosesc repede, transpira. De exemplu, uita-te la Ioana Tufaru dezbracata. Daca ai fi baiat ti-ar veni sa faci sex cu ea?

| drhotzu a răspuns:

Pentru ca grasanele imi par foarte respingatoare ca si corp! nu ma simt atras absolut deloc de asa ceva! da stiu ca o sa spuna lumea ca vai domne esti rau si nu stiu ce! NU IMI PASA! daca esti grasa nu vrea sa te fu^ta nimeni! asa ca nu te mai indopa cu shaorma, ceafa de porc si Mc... pune mana si fa miscare si o sa vezi ca or sa vrea toti sa te fu^ta!
Vai domne si o sa aud ca stii unele au probleme cu tiroida sau cu metabolismul... nici macar 10% din grasane nu au probleme de sanatate decat ca sunt obeze, si nu au grija de ele! oricine poate sa slabeasca daca vrea cu adevarat!
PS: exista si oameni carora le plac femeile obeze, dar la fel exista si oameni carora le plac copiii, animalele si eu mai stiu ce alte placeri mai au unii, dar sa nu exageram, daca abia incapi singura in poza, sunt sigur ca nu te uiti la tine si zici: mama daca as fi baiat nu as refuza o partida asa buna si mare cum e grasa asta din oglinda!

| TreiSurori a răspuns (pentru drhotzu):

Dupa cum am mai spus altcuiva, toti meritam iubire.
Sunt 2 tipuri de grase: cele bolnave si cele nesatule care baga mancare in ele ca nebunele pentru ca le place si nu se pot abtine ( cum ai spus tu).
Am o prieena care de mica s-a nascut cu greutate si mananca mai putin ca mine, in + nu ii plac fastfood-urile (mcdnald, kfc etc) si face si miscare si nu poate slabi.
Apropo de poze: daca o persoana grasa se duce mai in spate intra in toata poza, daca face poza de aproape logic ca nu intra in poza (cu corpul)- la fel ca si cei slabi.

| drhotzu a răspuns (pentru TreiSurori):

Ok... daca nu ai observat nu m-am legat de cele care au probleme medicale care dau obezitate (cele 10%)...
2. apropo de poze este doar o figura de stil... poti sa prinzi in o singura poza si un portavion (care are peste 300 metrii lungime) daca te dai suficient in spate...
3. cat despre prietena ta, nu vreau sa fiu rautacios, dar daca tine o cura face fitness nu este posibil sa nu slabeasca, daca nu slabeste inseamna ca nu face ceva bine...
dupa cum a mai spus cineva, toti meritam iubire, dar nu in cantitati egale, fat people need lots of lovin, cause theyr BIG!
morala: grasii nu sunt frumosi! si mai nimeni vrea sa ii Fu^ta! pentru ca de asta este vorba... si eu am prietene care sunt grase, dar cu toate astea tot nu mi se par atragatoare! THEYR FAT & BIG!

| TreiSurori a răspuns (pentru drhotzu):

Probabil ai avut probleme in trecut cu fetele "grase" de ai gandirea asta, altfel nu imi explic.
Nu, chiar nu poate slabi - se ingrasa si de la un pahar de apa. Pana acum ii s-a spus ceva de hormoni si nu stiu ce fel de lucruri.Eu zi de zi merg cu ea si alerg cate 2 ore (+la sala) si cand se simte ok face si cate 4 ore.
Iubirea nu consta in kg - nu inseamna ca daca ai 500 de kg ai nevoie sa fii iubit de 500 de persoane -.
Iti arat fete care sunt chiar mai dragute ca mine doar ca sunt mult mai grase ca mine - daca tu ai prietene care nu au grija de ele atunci logic ca nu ti se par atragatoare.
Invata sa dai si tu sanse in viata ca sa primesti big hug
Bafta pe viitor.

| drhotzu a răspuns (pentru TreiSurori):

Nu am avut probleme cu grasanle in trecut!
este doar ca mi se par respingatoare!
Daca cineva care este gras poate sa alerge 4 ore in continu, ai o problema de tehnica... 4 ore de mers inseamna cel putin 15-16 Km, dracu asta inseamna deja maraton! daca mai si alergi 3 din alea 4 ore deja ajungi la 26-30 Km eu pe vremea cand faceam sport de performanta nu eram in stare sa alerg 4 ore... acum abia mai reusesc sa alerg 2 ore, dar asta cu indulgente si cu mari eforturi. stiu ca esti fata si voi stati prost cu aproximarile, dar totusi.
si gras nu inseamna frumos, este dizgratios, este urat si inestetic! iar in ceea ce priveste sansele in viata... de ce sa le acord eu sanse? era vorba in subiect despre daca ai fu^te sau nu o grasana! raspunsul este clar NU!
PS: 1. oricum imi place cum ai facut asa subtil referinta ca tu esti dragutawinking
2. nu dau sanse decat celor care nu merita... dupa parerea mea daca ajungi la 100 kg ai o problema tu ca fiinta, nu este problema mea, nu am timp pentru asa ceva!
3. desi sunt o persoana foarte toleranta cu toata lumea, am o problema cu cei care se autodistrug, si chiar nu imi place sa stau pe langa ei, pentru ca stiu ca nu o sa ma pot abtine sa nu le spun: ti-am spus eu!

| TreiSurori a răspuns (pentru drhotzu):

1. sunt draguta laughing Depinde la ce te referi.
2. toti meritam o sansa, faptul ca tu ai fost crescut sa nu respecti oamenii nu e vina celor grasi - ci a parintilor tai. Daca tu ai fi fost in locul lor cum ar fi fost?
3. dupa cum am spus, eu vorbeam despre persoanele care orice ar face nu pot slabi - poate nu la fel de repede ca altii - si vor sa slabeasca deci NU se autodistrug.

| drhotzu a răspuns (pentru TreiSurori):

1. deci, eu nu sunt cel in masura sa le dea o sansa!
2. daca mai tii minte am spus deja de 2 ori ca nu ma refer la cei sub 10% din obezi care au o problema de sanatate care le da obezitate... eu ma refer la cei 90% care sunt shaormari, care sunt lenesi si oricum se complac in situatia lor (gen cine ma place ma place si asa, mai bine gras si sanatos decat slab si bolnav -gras nu inseamna niciodata sanatos! chiar invers: obezitatea aduce multe probleme) si cum vrei sa am respect pentru o persoana care nu are respect pentru propriul corp? eu respect oamenii care merita respectati! eu "iubesc" oamenii care au o tinuta morala, respect pentru sine si pentru ceilalti, oameni care au principii solide (chiar daca sunt impotriva principiilor mele)... deci cum am spus: cei care merita respectati sunt respectati!
iar in ceea ce priveste modul in care am fost crescut de parinti... daca iti povestesc viata mea atunci ar trebui sa si scriu o carte despre self success, ca sa ajung "nesuferitul" care are succes acum la 27 de ani! si atunci daca eu sunt asa de exigent cu mine, eu nu ma astept de la nimeni, nici de la prieteni nici de la angajatii mei, la nimic mai mult decat pot eu! si da am standarde destul de mari!
PS: spun astea fara sa ma laud, sau sa ma dau mare!

| drhotzu a răspuns (pentru TreiSurori):

Ps 2: si da cand aveam 16, 17, 18 ani eram si eu exact ca tine... vai toata lumea merita iubita, respectata, si toate porcariile astea! dar nu! crede-ma ca pe masura ce iti largesti cercul si vezi din ce in ce mai multe ajungi la concluzia ca sunt foarte putini care merita asa ceva! foarte putini!

| TreiSurori a răspuns (pentru drhotzu):

Eu stiam ca "daca ma respecta il respect si eu" si cum exista persoane grase care te respecta asa ar trebui sa le respecti si tu nu conteaza daca sunt bolnavi sau nemancati.
si eu am avut o viata destul de nasoala, toti am avut..si tocmai asta ne face puternici si ne invata in viata: problemele.
inainte cunoaste apoi judeca
gogonica (cea care a pus intrebareA) nu a precizat ce fel de oameni grasi
cei care nu au grija de ei si nu vor sau cei care nu pot avea desi vor - daca era a 2a optiune comentariile ar fi fost la fel de dure pentru ca in ziua de azi au o gandire mult prea negativa asupra lumii.
eu ma bucur pentru succesul tau desi nu te cunosc, multi inainte.
doar ai grija pe viitor ca nu stii cui ii dai cu piciorul doar pentru ca gandirea ta - parerile tale resping acea persoana
big hug

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ba sa stii ca exista si astfel de baieti, care prefera fetele plinute!

| DorelExpertu a răspuns:

Pe scurt depinde de gustul persoanei, si nu prea poti ca daca are multa grasime iti e cam greu so bagi, etc

| irrumator30 a răspuns:

Mie de exemplu imi plac fetele plinute. 3 din 4 fete cu care am fost in ultima vreme erau plinute. Am facut sex si cu o grasa... so, nu generaliza

| july00 a răspuns:

Poate pentru ca nu sunt atragatoare, si le este greata de ele laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Manuellllaa a răspuns:

rolling on the floor)))))))))) Nu o gasesc pe kitty si de aceea, banuiesc eu.

| mariumarius a răspuns:

rolling on the floor)gusturile nu se discuta...

| alionadoareu a răspuns:

Pentru ca obezitatea e o boala. "Masculii" cauta sa se cupleze cu femele sanatoase pentru a avea urmasi capabili sa supravietuiasca. Da, suna naspa si majoritatea probabil ma vor contrazice dar e ceva setat in subconstient asa ca nu astepta ca cineva sa-ti dea un motiv "logic". Acum, orice ai face, esti femeie/fata iar datoria ta e sa arati bine. Chiar daca sa presupunem ca vei da peste unul care te va iubi asa cum esti, crede-ma, daca nu te va insela in realitate, o va face in imaginatie ceea ce e acelasi lucru. Bine, acum eu ma refer la cazuri normale. Desigur, exista tipi care au fantezii cu grase dar acolo iar e vorba de o deviere tot in subconstient. In ceea ce priveste "plinutele", asta e ceva normal. Fetele si televiziunea au inventat moda asta de scandura. Crede-ma, un colacel sau un fund mai rotund demonstreaza ca esti o gagica reala nu o papusa gonflabila.

| TreiSurori a răspuns (pentru alionadoareu):

Ba stii ca, dupa un studiu realizat, femeile plinute/grase si chiar mici de inaltime sunt mai bune mame si fac copii mai inteligenti?
Mereu vom fii nemultumiti. Pot sa stau cu brad pitt si sa ma gandesc la leonardo di caprio este ca si iarna vreau vara si in vara vreau iarna happy.
Si nu e nici o deviere, nu cred ca ar trebui fara sa cunosti - desi nu am trecut prin asa ceva.
Nu fetele si televiziunea a inventat asa ceva, este din totdeauna doar ca in zilele de azi oamenii sunt mai slabi de ingeri si se iau dupa altii ca sa pice in ochii altora mai frumos.
Ultima parte I agree.

| Oana92 a răspuns (pentru alionadoareu):

Pff...

Deci in primul rand nu exista subconstient, ci inconstient. In al doilea rand faptul ca un barbat are fantezii cu femei supraponderale nu este o deviere, ci o fantezie si atat.

In al 3 lea rand si femeile grase sunt tot femei si merita iubite si apreciate. Iar barbatii care le iubesc sunt la fel de normali ca si ceilalti. Intr-o relatie nu conteaza doar aspectul fizic...

| alionadoareu a răspuns (pentru TreiSurori):

Ai dreptate. Am auzit si eu de chestia aia cu femeile scunde si plinute. In ceea ce priveste ce am zis eu acolo mai sus, nu e inventat de mine ci de psihologi, eu n-am facut decat sa transmit informatia mai departe. dar, ma rog, se particularizeaza de la caz la caz. Cand am zis "deviere"m-am referit la "abatere de la norma" nu la o "anomalie"winking

| alionadoareu a răspuns (pentru Oana92):

E subconstient, crede-ma: fac psihologie la facultate. Repet si pentru tine: deviere egal abatere de la norma, nu ma refeream la "anomalie". Desigur, oricine merita iubit, dar asta nu inseamna sa gandesti: " O sa stau in continuare tolanita pe canapea si o sa bag ciocolata-n mine ca doar el trebuie sa ma iubeasca asa cum sunt ". Din cauza acestui gen de gandire femeile raman singure. Ia gandeste-te, cum te-ai simti daca iubitul ar fi foarte murdar/imputit si ar refuza sa se spele sub pretextul ca trebuie sa-l iubesti asa cum e. Incerc sa subliniez faptul ca avand grija de corpul nostru exprimam un respect fata de sine si de celalalt.

| Oana92 a răspuns (pentru alionadoareu):

Atunci faci facultatea aia degeaba, sau o faci la spiru haret... Este inconstient, nu subconstient, este o notiune fundamentale din psihologie.

Nici macar in felul in care descri tu devierea ea nu se aplica. Nu exista in iubire o norma de greutate, asta e un stereotip.Iar steretipul indica o gandire limitata!

Si te rog sa nu mai faci comparatii intre oamenii care nu se spala si cei supraronderali, nu exista termen de comparatie!

| Oana92 a răspuns (pentru alionadoareu):

Si asa, doar in completare... daca oamenii ar gandi asa cum gandesc in exemplul tau nu s-ar mai ajunge la anorexie si bulimie!

| TreiSurori a răspuns (pentru alionadoareu):

Eu ma refeream la persoanele care au o problema cu greutatea in sensul de sanatate - nu alea care baga in ele ca disperatele. Sunt 2 tipuri de grase - cele bolnave (tiroida,hormoni etc) si cele bolnave mintal (care baga in ele ca le place mancarea si nu au ce face).
Cunosc persoane care s-au nascut "grele" si au incercat tot felul de metode sa slabeasca si cu ajutorul medicului. Nu e vina lor, una e sa fii nespalat si sa refuze sa se spele si alta e sa vrei sa slabesti, incerci de toate, si tot nu reusesti pentru ca nici doctorii nu stiu ce are acea peeresoana.
Grija fata de sine nu tine numai de fizic. Ce te invata la facultatea aia?
E vina gandirii, de aceea persoanele grase sunt "refuzate".
S-a intamplat (cand eram mai mica) sa fiu intr-un cerc de prieteni care erau la fel ca oamenii din ziua de azi - in sensul ca "daca nu razi cu noi de ala/aia inseamna ca tii cu ei". Adica, multi zic "vaii cahh grasele" ca sa pice bine in ochii altora dar probabil in trecut au avut si ei probleme cu greutatea sau au avut iubit/a cu greutate.
De aia ar trebui sa fim mai hotarati pe noi.Sa nu ne pese ca 10 prieteni nu imi vor mai fii prieteni pentru ca nu rad de babaciunea de la etaju 2 sau de grasa de la 3.

In plus,dupa un alt studiu,pe strada facut. Au fost intrebati barbati si femei
ce parere au despre un barbat gras?
Fetele au spus: e dragut,pufos,dragalas
Barbatii au spus: mananca bine,e un rege,e dragut
Ce au spus la o femeie grasa (de aceeas greutate ca barbatul):
Femeile au spus: scarboase, nesimtite, urate
Barbatii au spus: proaste, scarboase, nespalate.
Deci...gandirea e total stricata - se numeste feminism, misogini, etc.

| TreiSurori a răspuns (pentru Oana92):

Bine spus!

| gogoɴicɑ explică:

Da.

| gogoɴicɑ explică:

Eu sunt aia thinking Da cu hemoroizii de la avatarul tau ce-i?

| AbyAlinu a răspuns:

Depinde de gusturi, eu de exemplu as incerca experienta asta cu o fata plinuta dar nu exagerat happy