| Lililala a întrebat:

Baieti, de ce va simtiti oarecum amenintati/intimidati de fetele destepte?
Este dorinta voastra de superioritate asupra fetei prea mare? Fetelor, sunteti libere sa va exprimati si voi parerea.

Răspuns Câştigător
| Duhovnicul a răspuns:

Nu stiu daca vorbesc in numele tuturor cand spun asta dar parerea mea e ca doar cocalarii aceia inculti, needucati si analfabeti s-ar simtii inferiori in fata unei fete inteligente pe care o duce capul. Un alt aspect interesant este si faptul ca inteligenta este catalogata mai mult o caracteristica masculina, ca de ex. o femeie nu ar accepta sa fie cu un barbat frumos dar prost ca noaptea dar un barbat intelectual ar putea sa fie cu una "buna" dar sa fie cu capul in nori, daca esti prost atunci nicio femeie nu s-ar uita la tine si te-ar lua acasa pe post de bibelou. Societatea a venit cu aceasta idiotenie ca barbatul trebuie sa aiba o situatie financiara excelenta, un statut social mai favorabil si sa fie si inteligent in rest aspectul fizic e irelevant trebuie` doar sa fi un pic mai frumos decat dracu, cat despre femeie ii ajunge sa stie sa faca ceva treburi casnice si sa fie frumoasa eventual sexoasa pentru ca o pereche de craci lungi, o talie subtire, un fund si o perche de sani compenseaza inteligenta. Una peste alta vine mass-madia prin promovarea unor pitipoance siliconate cu aere de diva care intaresc regula cum ca femeia este o fiinta rudimentara.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Fetele destepte sunt pe cale de disparitiestraight face
Mor cand le vad cum fac coada la un tip frumos, cum practic saliveaza dupa unul, care ii sta bine doar cand taceI don't want to see
Prima calitate a unei fete destepte e aia de a stii sa selecteze din marea de zmei un tip cat de cat normal.Degeaba esti desteapta(scolar) si cand e vorba de scoala vietii stai cu cel mai prost din curtea scoliioh go on

| Vizitiul a răspuns:

Fete destepte? Nu ma simt deloc amenintat, daca as intalni o asemenea fata, m-as simti onorat. Nu doresc sa fiu superior nimanui, dar un pas inainte nu strica niciodata.(Si cred ca nu, doar eu imi doresc acel pas inainte).
Fetelor, cand va scoateti in relief desteptaciunea? Ca eu absentez intruna...

| Duhovnicul a răspuns:

@Zizibela,
Pai da si dupa cum spuneam cati barbati destepti ar sta cu una chiar daca e proasta? Nu neg faptul ca exista femei destepte chiar dimpotriva as vrea sa vad cat mai multe dar vroiam sa spun ca putem cadea cu totii de acord ca o femeie desteapta nu ar sta cu u barbat prost adica "pitiponc", e exact din acelasi motiv pentru care ar fi o rusine ca o femeie sa fie mai puternica decat un barbat, de asta cei care nu cred ca pot face fata unei femei inteligente se simt amenintati de ele si recurg la misoginism, pentru astfel de barbati nici eu n-am respect.

| Dan a răspuns:

Depinde de caz la caz, adica de fiecare baiat cum abordeaza problema acesta pe care ai ridicat-o.Totul depinde de fiecare cum gandeste. Noroc!happy

| zizibela a răspuns:

Mda si tu Teddy ai descris genul e pitipoanca de pe Dorobanti! Exista si femei intelgente si destepte care nu au nevoie de picioare lungi sani mari si mai stiu eu ce pentru a avea un barbat langa ea! Si evident aceste femei isi cauta barbati inteligenti pe masura lor! E ca si cum mananci o ciocolata - ambalajul il arunci continutul il mananci, asa si in viata oricat de frumoasa ar fi ea cu timpul se pierde frumusetea dar inteligenta si caracterul nu!

| oanawww45 a răspuns:

Hmmm...imi place intrebarea!laughingsunt curioasa sa vad ce ar spune un baiat raised eyebrows Am mai vazut baieti intimidati de fetele destepte.

| oanawww45 a răspuns:

Imi place ce a zis teddy! happy Da-i fundita!

| Geocap a răspuns:

De acord cu Teddy

| Zaharia_Cristina_1981 a răspuns:

Eu cred ca se simt inferiori fetelor destepte si sunt prea orgolioso sa recunoasca acest lucru.