| anonim_4396 a întrebat:

Hey, fetelor!

Tin sa va intreb: De ce sunteti toate la fel?winking
Nu vreau sa vad chestii gen "nu generaliza" sau "le-ai incercat tu pe toate". Vreau doar sa stiu de ce toate sunteti la fel, pentru ca pana acum toate fetele vazute si cunoscute de mine sunt previzibile si vor chestii asemanatoare de la "barbatul ideal" pana acum nu am vazut vreo fata care sa imi dea un raspuns surprinzator la intrebarea "Cum ar arata relatia ideala pentru tine, dar barbatul ideal?" Momentan sunt convins ca nici o fata imi va putea schimba parerea din punctul asta de vedere.

Insa vreau sa stiu raspunsul la intrebarea asta: De ce sunteti toate la fel. Daca considerati ca aveti raspunsuri care mi-ar putea schimba parerea sunteti libere/liberi sa va exprimati.

Daca voi gasi un raspuns coerent la intrebarea "de ce sunteti toate la fel" sau daca va reusi cineva sa imi schimbe parerea, va primi funda ca sa se vada raspunsul pe care chiar il apreciez.

Stiu ca intrebarea "De ce sunteti toate la fel?" nu prea are sens si nu este nevoie de raspuns pentru ea insa cineva trebuia sa puna si intrebarea asta. rolling on the floor

25 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Si noi acum ar trebui sa ne dam de ceasul mortii sa te convigem pe tine ca nu e asa pentru o funda, no? DEsi, parte cam aiurea:" eu cred cu tarie in asta, experienta mea de viata mi-a demonstrat asta, dar iti dau asta daca ma convingi ca nu e asa". lol

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! In primul rînd la ce te referi cînd zici ca toate sunt la fel? Fiecare om este diferit, fiecare fată /femeie este diferită, nu găsesti 2 identice, chiar si surori sa fie gemene, si tot există ceva care le deosebește una de cealaltă, posibil in opinia ta toate sunt la fel in ceea ce priveste caracterul nu? Toate fetele viseaza la făt frumos, pe cal alb, alea sunt vise, dar realitatea este cu totul alta, o fată nu se uită la un băiat sărac, fata vrea siguranță financiară daca acceptă sa i si faca prieten sau daca vrea să se casatorească, femeile sunt mult mai mature decît bărbatii, ele văd in viitor cum decurge o casnicie sau o relatie de prietenie cu un băiat sărac care nu îi va putea asigura ei si viitorului copil existenta, dar nu toate caută bărbati cu bani, la fel cum nu toti caută blonde, există si femei care se uită la caracterul bărbatului, la reputatia lui, ce fel de om este, iar bineinteles ca doi oameni să formeze un cuplu este nevoie de compatibilitate intre cei doi, intre el si ea, de multe ori zice m cind vedem un sot si o soție, ce bine se potrivesc cei doi, da, deoarece este importantă compatibilitatea in casnicie.

| LoveSleep a răspuns:

Se pare că nu se poate spune același lucru despre bărbați. Ei nu sunt toți la fel. Sunt și pâmpălăi, labagii, amărâți, ofticați.
De obicei ăștia întreabă femeile "Care este bărbatul ideal?"

| DoarBogdan a răspuns (pentru LoveSleep):

Care este barbatul ideal?

| LoveSleep a răspuns (pentru DoarBogdan):

Văd ce faci aici, B.

Oricum, nu te mai da la mine.

| DoarBogdan a răspuns (pentru LoveSleep):

Nu imi face asta. Nu mai pot dormii sad

| LoveSleep a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ai putea face altceva.
Hai pe la mine
Spală-te pe dinți.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Da, si te-ai gandit ca tu esti potrivit sa intrebi. Se pisa ele pe funda ta iti spun eu.

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Frate, daca vrea cineva sa raspunda, raspunde si gata. Daca nu, nu. Am zis deja ca nu e nevoie de raspuns. Daca nu voi primi raspuns, ok, sterg intrebarea.winking

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu, dar spune si tu, stii ca e ridicol dar tii neaparat s-o faci. Te duci cu incapatanare in penibil. Mie mi se rupe de imaginea ta sau aa altora daca ei nu tin la ea dar mi se pare ca ti s-a aprins si tie becul sa o stergi. Este o vorba - Daca tac va crede lumea ca sunt prost dar daca deschid gura atunci toti vor fi siguri de asta.

| anonim_4396 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

OK mane, daca ti neaparat sterg intrebarea laughing. Stiu ce zici si la ce te referi. Inteleg faza, si eu am patit sa vad pe altii intr-o situatie penibila insa ei nu-si dadeau seama. In fine, mersi de "atentionare"winking.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intotdeauna sa te intrebi - Ce castig?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuie sa intelegi natura umana si modul cum am evoluat ca specie si vei realiza ca a fost necesar ca femeile sa aleaga vanatori buni in folosul evolutiei speciei umane,omul nu e monogam sexual,omul nu e facut sa fie cu cineva sa faca un lucru mereu,omul are o diversitate incredibila biologica,emotionala, sexuala, ca multe fete sunt ipocrite si multi barbati sunt ipocriti nu suntem ingerasi suntem animale fiecare se lupta sa supravetuiasca si sa se reproduca, cei slabi sunt calcati in picioare de cei puternici, daca asa gandesti fi mann singur numai te plange atat si gata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tu rămâi la convingerea ta, că n-avem treabă cu mentalitatea ta.

| UzOm a răspuns:

Iară asculți Paraziții și ne pui întrebări din melodie? Pff...

| KinderBeeeib a răspuns:

Cum ai vrea sa iti spun ca nu generalizezi daca tu asta faci? Nu suntem toate la fel, te-ai gandit ca problema e la tine? Asadar, ca sa iti dau un raspuns: "suntem toate la fel" pentru ca asa ne vezi tu.

| pufipo a răspuns:

întrebarea mea: voi de ce nu aţi fi toţi la fel?
În general, impresia de pe TPU e asta: fetele caută bad boy's, cu bani, etc.
dacă nu sunt aşa, ori sunt "urâte, fraiere" etc.
Dacă tu ai întâlnit numai panarame, nu e vina noastră. dacă te uiţi numai panarame, din nou nu e problema noastră.
Ţaca - paca, ţi-ai făcut o prietenă, ai stat 2-3 zile, hai pe max 3 luni cu ea, nu ţi-a plăcut ţie, că nu a învârtit "oala" bine, "dc sunteţi toate la fel"
Hai nu mă înnebuni!

| UserulAnonim a răspuns:

Toate-s la fel laughing de aia am decis sa ma dau pe baieti. smug

| MoonWolf a răspuns:

Din cauza baietilor, fetele vrand s-a impresioneze baiatul(rareori cazuri fata)
Ele decurg la niste Tactici pe care numai fetele le stiu, asa si in cazul baietilor...

| Ceva123 a răspuns:

Uite un raspuns de milioane si sunt fata: Daca nu-ti pasa de ce suntem toate la fel stai in bancuta ta si manancati cerealele!
Revenind ...nu stiu frate eu nu ma simt gloata eu ma simt eu la fel ca si restul sexului feminin si masculin de asemenea.

| Axde a răspuns:

Lol. Daca suntem toate la fel schimba ti orientarea sexuala, esti cam misogin.

Dar voi, baietii de ce sunteti toti la fel? happy

| RAY a răspuns (pentru Axde):

De ce toti baieti vor doar sex? ca asa am evoluat ca specie, barbati sex femeile cautau un vanator cu o stare sociala in folosul speciei umane simplu, si eu recunosc ca stau cu o fata pentru sex e ceva normal, omul sta cu at om din cauza atractiei sexuale sau alte motive

| Axde a răspuns (pentru RAY):

Prefer alte motive.
Daca as afla ca al meu sta cu mine doar pentru sex, m as duce tot inainte. Nu suntem animale. Exista lucruri mult mai importante ( si mai intime) ca asta. Un barbat mi a recunoscut ca voi traiti,, aproape" doar pentru a face sex. Atunci care este diferenta dintre noi si animale.

Eu Nu cred ca sunteti toti la fel. In raspunsul meu eram putin ironica cu cel care a pus intrebarea.
Inca mai sper...

| RAY a răspuns (pentru Axde):

Te inseli suntem animale cu acelasi nevoi ca ele, intre om si un cimpanzeu in procente de 99, 8 e acelasi adn, practic nu ai putea diferi cele doua animale daca nu ar fi cele 2 %, intre mine si tine o diferenta de 1% ca sa vezi diferenta,deci suntem animale,prima oara te atrage o femeie sexual ca apoi o iubesti asta e altceva dar prima oara te atrage sexual,eu la asta mam refeerit ca sexul ne atrage sa stam cu o femeie, viata e o serie de expriente,eu traiesc ca sa cunosc, sa am o viata diversa, aia e obsesie compulsiva a trai doar pentru sex, nici animalele nu traiesc doar pentru sex, au relati sociale, experiente etc

| mvcxzghjjhgfdsjhgf a răspuns:

Buna, asta crezi tu, dar nu e deloc asa.Fiecare fata e diferita si nu putem generaliza, asa cum si baietii sunt diferiti, unii sunt buni, altii rai, unii sunt mai timizi, altii mai cu tupeu, unii pun suflet si iubesc in schimb altii isi bat joc de fete... poate crezi ca toate sunt la fel, pentru ca te-a facut vreo fata sa suferi sau esti dezamagit oarecum, dar nu putem sa catalogam pe toti, sa bagam toate fetele in aceeasi oala asa cum nu putem nici pe baietii sa credeam ca sunt la fel, fiecare are felul lui de a fi; poate nu ai intalnit inca fata potrivita, dar toate la momentul potrivit.
Te asigur ca mai exista si fete de treaba, care iubesc cu adevarat, sunt sincere si bune.