| Bogdiii93 a întrebat:

Eu am avut o relatie de 1 an de zile cu fosta mea prietena.Eu eram foarte gelos,o stresam(ii puneam multe intrebari,o cicaleam),o scuipam, o jigneam, o puneam sa se jure pe icoane si am dat de vreo cateva ori in ea.Ea daca ar fi avut o aventura de 1 noapte cu alt baiat, ar mai fi stat ea 1 an de zile cu mine, daca o tot stresam cu intrebarile aproape zi de zi? Si in ultimele 2 luni de relatie, eu plecam des de acasa si ea cand auzea ca am plecat, incepea sa planga si ma chema inapoi.Credeti ca m-a inselat,avand o aventura de o noapte cu alt baiat? Si daca ar fi avut o aventura cu alt baiat,dupa ce a avut acea aventura,ar mai fi stat cu mine,chiar daca nu mai dadeam in ea,dar tot vorbeam urat cu ea si o stresam cu intrebarile, ar mai fi stat cu mine daca a avut acea aventura sa o chinuiesc cu intrebarile? Vreau raspunsuri sincere, fara sa luati in ras intrebarea.Va multumesc!

17 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

"Ai avut",realizezi timpul trecut?
De cand ti-ai facut cont ai aceasta intrebare obsesiva in minte,deja depasesti orice limita a unui comportament normal, povestea s-a incheiat, degeaba te stradui sa inventezi si sa-ti imaginezi situatii.
Un lucru e sigur, fata te-a suportat prea mult si ti-o spune toata lumea.
Cazul tau ar trebui rezolvat clinic, daca nu poti depasi obsesia asta.
Ti-am spus de cel putin 20 de ori ca fata, daca gasea refugiu in bratele altcuiva, nu mai dadea doi bani pe tine, dar te-a iubit prea mult de a suportat sociopatia ta!

| Zenithf a răspuns:

Vai proasta o mai putut fi aia, sa suporte o jigodie ca tine... straight face
Si dupa tot tratamentul asta "special", sa mai umble dupa tine, zau nu stiu cum gandesc femeile.

NOname
| NOname a răspuns:

Îl văd pe utilizatorul Mysogyn în tine. Aceeaşi neîncredere paranoică în femei bazată pe propriile complexe şi prejudecăţi. Doar că tu mai eşti şi violent fizic, ceea ce denotă frustrări şi mai adânci şi foarte posibil o dereglare psihică.

Sincer, nu cred că ar trebui să vă apropiaţi de femei. Păreţi să murdăriţi şi să distrugeţi tot ce atingeţi.

Dacă nu ştii să te porţi cu o femeie, mai bine te lipseşti de ea.

Iar dacă singur nu reuşeşti să scapi de această obsesie, apelează la un specialist, Bogdiii93 (posibil să ai nevoie şi de medicamente).
Sănătate!

| fabiola a răspuns:

Fiindca tot ai realizat cum te-ai comportat cu o fata aceea, raspunde si la intrebarea:exista dragoste fara respect?

| Sოﺁℓε a răspuns:

Esti dobitoc.

| TVD13 a răspuns:

Deci nici nu stiu de ce iti raspund. Probabil pentru ca nu ma pot abtine!
In primul rand mi-e mila de viitoarea ta prietena daca o sa mai ai.
Si imi e si mai mila de fosta ta prietena!:@
Baiii, prietenas! cum sa dai prostule intr-o fata?! cum s-o scuipi?!
Eu daca eram in locul ei, iti spun sincer ca de la prima palma te trimeteam dracu! Prietena ta e proasta daca a stat atata timp cu unul la tine. sunt curioasa daca arati bine sau ai bani. Numai asa imi pot explica.
Te-a iubit?! pai nu stiu. daca esti urat si sarac probabilwinking eu in locul ei nu stateam pentru nimic in lume langa tine.
Felicitari! Esti un fraier cu diploma! si nu ma scuza ca te-am jignit. chiar nu-mi pare rau! eu de obicei nu spun nimanui nimic urat. dar la tine nu m-am putut abtine! Ai pierdut-o pe ea, si daca continui cu atitudinea asta vei mai pierde multewinking

| Mik3 a răspuns:

Iti raspund sincer, in primul rand nu lovesti o fata, mai ales daca este iubita ta, e un act de lasitate, gandeste ca ea nu o sa aiba niciodata puterea ta, sa o scuipi si mai jignitor si cu ai zis si tu, ai facut toate astea fara sa vezi daca e adevarat sau nu, o fata care te vrea innapoi inseamna ca te a iubit si inca te iubeste, si diferenta dintre barbat si fata e ca un barbat daca o aventura nu prea implica sentimente in asta, dar la o fata daca e sa se aibe o aventura ea se implica sentimental, ceea ce nu cred daca zici ca te chema inapoi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum să scuipi mă o fată, dar ce esti animal, nu ai ratiune judecată, unei fete trebuie să îi pupi mîinile si piciorusele, nu să dai in ea sau să o scupi, ca animalul.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Săraca fată, păcat ar fi să se intoarcă la unul ca tine, NU o meriti omule!

| Dariusuu a răspuns:

După cum ai tratat-o meritai să se culce cu tot blocul tău sau strada ta.

Cum poţi să ai pretenţia să rămână cineva lângă tine când tu o tratezi ca pe un câine.

Te-am luat foarte în serios.

| OoBunnyoO a răspuns:

Cred ca tot tie ti-am mai raspuns o data, la o intrebare asemanatoare. Probabil tipa a stat cu tine pentru ca tinea foarte mult si pentru ca avea o satisfactie un pic masochista, in care ii placea sa fie trata asa.
Sfatul meu este sa nu mai stai sa te chinuiesti cu astfel de intrebari, daca ar mai fi stat sau nu, daca te-a inselat sau nu. Daca relatia este incheiata, treci peste. Nu iti mai crea obsesii care nu au rost.
Pe viitor, incearca sa te abtii de la astfel de comportamente si intelege ca iubirea inseamna incredere in primul rand. Urmatoarea fata s-ar putea sa nu mai indure atatea de la tine si tu s-ar putea sa tii enorm la ei. Comportamentul pe care il ai si l-ai avut, nu este sanatos. Nu este normal sa ai astfel de obsesii si sa fii atat de posesiv. Pentru binele tau, cred ca ar trebui sa te orientezi spre un specialist, pentru ca astfel de gandire nu iti va aduce beneficii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce animal. Fata a fost prea buna cu tine. Fara suparare, dar nu stii cum sa te comporti cu o fata.Lasa-te de meserie.Probabil ea tine la tine, te iubeste, iar tu o stresezi cu intrebarile si o bati. Daca nu vorbea cu tine, sau era plecata, era din cauza ca ii era frica sa mai stea cu tine! Ca nu cumva sa mai fie batuta de baiatul pe care ea poate chiar il iubeste.Rusine...

Răspuns utilizator avertizat
| HPPJATO a răspuns:

Fata tinea mult la tine de aia nu te-a parasit desi o jigneai si o bateai. Cu o fata nu te porti asa. Sunt sigura ca te parasea de mult daca nu avea macar un strop de simpatie pentru tine. Daca a stat atat de mult cu tine e pentru ca te iubeste si de aceea, cred, ca nu te-a inselat. Totusi, nu e bine sa fii atat de gelos. Poti sa ii pui intrebari, dar nu sa o jignesti si sa o bati. Faptul ca ea nu a apelat la nimeni sa rezolve aceasta problema intre voi e pentru ca ea crede ca o sa te schimbi. Iti sugerez sa o faci pentru ca altfel ea te va parasi ne mai suportand cea ce ii faci tu.

| AdelaD a răspuns:

Sincera sa fiu,exagerezi! Pe bune! Unde-i increderea? Daca tu ii ceri explicatii asa,aiurea,fara ca ea sa faca nimic! Fie ca face ceva,fie ca nu,tu tot nu ai incredere in ea! Relatia voastra nu o sa mearga,nu cred ca ti-a dat vreun motiv pentru care sa fii asa! Increderea e pe primul loc intr-o relatie si la fel sinceritatea! Tu o faci sa sufere,apreciaz-o si inceteaza cu fazele alea prostesti! Un an de relatie e ceva foarte serios! Ce aventura sa aiba daca tu ii tot faci asa?! Eu una,daca prietenul meu nu ar fi avut incredere in mine si mi-ar fi facut cum ii faci tu, nu mai eram cu el, si poate cautam pe altcineva! Asa ca ai incredere in ea, esti gelos? Tine pentru tine sau cel putin fii, dar fii la limita!

| Marean24 a răspuns:

Omule,NICIODATA sa nu mai dai in prietena ta. intr-o fata.
Eu unul nu cred ca prietena ta te-a inselat pentru ca a stat cu tine, ba chiar punea si suflet. daca spui ca plangea cand plecai era clar. punea suflet, deci nu s-a intamplat nimic.
Si nu mai fi nici tu atat de suspicios. nu o mai lovi.
Sper ca te-am ajutat.

| Marean24 a răspuns (pentru Marean24):

Nu te-a inselat*